W powiecie

Federal Mogul rośnie w siłę. Tarnobrzeski Euro-Park rozszerzył granice

Federal Mogul rośnie w siłę. Tarnobrzeski Euro-Park rozszerzył granice

Federal Mogul, producent tłoków dla samochodów, zainwestuje w zakład w Gorzycach 260 mln złotych oraz utworzy kolejne 21 miejsc pracy. Nowe inwestycje przedsiębiorstwa są możliwe dzięki rozszerzeniu granic Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan.

Gorzycką fabrykę amerykańskiego producenta dla motoryzacji odwiedził dzisiaj wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. W spotkaniu dotyczącym założeń i planowanych efektów inwestycji uczestniczyli także – prezes zarządu firmy Adam Krępa, poseł PiS Rafał Weber, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski, wójt Gorzyc Leszek Surdy i szefostwo Agencji Rozwoju Przemysłu zarządzającej Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Powody do świętowania są dwa. Pierwszy to kolejny etap w rozwoju tarnobrzeskiej strefy. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 30 grudnia 2016 roku jej powierzchnia zwiększyła się do ponad 1868,2 ha. Na nowo włączanych gruntach prywatnych będą realizowane inwestycje przez cztery spółki: Federal Mogul Gorzyce sp. z o.o. w gminie Gorzyce oraz Thoni Alutec sp. z o.o. w Stalowej Woli, QFG Food sp. z o.o. w Radomiu i Zbyszko Bojanowicz sp. z o.o. S.K.A. w Białobrzegach. Maciej Ślęzak, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP poinformował, że inwestorzy zadeklarowali utworzenie 241 nowych miejsc pracy i nakłady w wysokości prawie 421 mln zł.

Nowa inwestycja Federal Mogul polega na kompleksowej rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego w Gorzycach.Projekt zakłada zakup nowych linii do produkcji tłoków stalowych, także do samochodów osobowych. Uruchomienie produkcji tłoków stalowych będzie się wiązało z wdrożeniem rozwiązań technologicznych dotychczas niestosowanych w Polsce, a na świecie będących dopiero na etapie testów. Szacuje się, że w wyniku inwestycji zdolności produkcyjne w zakresie tłoków wzrosną o co najmniej 5 procent.

Zakończenie inwestycji wartej 260 mln złotych planowane jest na koniec 2022 roku. Spółka zobowiązała się do utrzymania istniejących miejsc pracy na poziomie średniego zatrudnienia (1503 etatów) do utworzenia 21 nowych i utrzymanie tego poziomu przez 5 lat.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021