kultura i rozrywka

Ferie na półmetku – atrakcje w Gorzycach

Ferie na półmetku – atrakcje w Gorzycach

Narzekać na nudę nie mogą najmłodsi mieszkańcy gminy Gorzyce. Dokładnie 277 różnorodnych propozycji zostało przygotowanych przez szkoły, domy kultury, bibliotekę, sołectwa, koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia.

Ferie na półmetku, ale ci którzy lubią spędzać czas wolny aktywnie, wśród tak wielu zajęć mogą znaleźć coś dla siebie. Są zajęcia sportowe, taneczne, plastyczne. Można nauczyć się wykonywania ozdób świątecznych czy wypiekania domowych specjałów. Jednym słowem moc atrakcji dla każdego.

Druga połowa ferii zapowiada się równie ciekawie. We wtorek i czwartek (23 i 25 lutego) w Karczmie Jandura wraz szefem kuchni najmłodsi będą mieli okazję odkryć tajniki gotowania podczas warsztatów kulinarnych, o zasadach przygotowywania pizzy dowiedzą się zaś podczas zajęć 24 lutego prowadzonych w Pensjonacie pod Pieprzówkami.

Miłośników książek na codzienne zajęcia zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna. W Trześni, Wrzawach, Sokolnikach i Gorzycach, pasjonaci czytelnictwa odnajdą tu swoje miejsce. Organizatorzy przygotowali dla nich konkursy kalambury i wiele innych atrakcji związanych z książką.

W domach kultury w Gorzycach, Wrzawach, Sokolnikach odbywają się zajęcia muzyczne, taneczne i plastyczne. Szkoły zapraszają na rozgrywki sportowe i zajęcia artystyczne. Popołudniami do udziału w warsztatach zachęcają koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele sołectw i organizacji pozarządowych.

We wtorek na warsztaty artystyczne zaprasza Koło Gospodyń Wiejskich w Orliskach. W środę warsztaty rękodzieła poleca Koło Gospodyń Wiejskich w Motyczu Poduchownym, zaś Stowarzyszenie Razem dla Wrzaw podczas popołudniowych zajęć wraz z dziećmi i młodzieżą będzie przygotowywało palmy wielkanocne.

W czwartek 25 lutego gorzyckie Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza najmłodszych mieszkańców na wspólne przygotowywanie zabawek lasowiackich. Co ciekawe zajęcia będą prowadzone przez skypa – a po drugiej stronie ekranu staną dzieci ze szkółki polskiej, mieszkający w Irlandii. Również w czwartek do udziału w zajęciach artystycznych zachęca KGW w Motyczu Poduchownym, a KGW w Orliskach zaprasza na zajęcia kulinarne.

W piątek odbędą się podsumowania zajęć i prezentacje prac wykonanych przez dzieci i młodzież podczas ferii zimowych. KGW w Gorzycach zaprasza na wspólne warsztaty kulinarne, których tematem przewodnim będzie kuchnia wielkanocna. W Motyczu Poduchownym odbędzie się wystawa „Dziecięce rękodzieła”, Orliska zapraszają na Dzień Rzemiosła, a stowarzyszenie „Razem dla Wrzaw” na kolejną część warsztatów artystycznych z palmą wielkanocną w roli głównej.

Równie atrakcyjnie zapowiada się piątkowe popołudnie w Zalesiu Gorzyckim, gdzie dzieci będą wypiekały proziaki, nauczą się wyrabiać masło, a także dzięki uprzejmości Szkółki Jeździeckiej Astoria będą mogły pojeździć bryczką.
W sobotę 27 lutego o godz. 17.00 Koło Gospodyń Wiejskich w Sokolnikach wraz z sołtysem zaprasza na „Wypirzeńca” – zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z dawnymi pracami domowymi. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazją przygotować pierze na poduszki, ale także zapoznać się z dawnymi zwyczajami i obrzędami.

źródło: UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczystości poświęcone żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

Zaproszenie na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wielowsi

rta24.eu31 sierpnia 2021

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

rta24.eu30 sierpnia 2021