W Tarnobrzegu

Folder – małe a jak cieszy

Folder – małe a jak cieszy

Im bliżej wyborów samorządowych tym bardziej rośnie popyt na dobre informacje. Oczywiście dobre informacje z punktu widzenia tych samorządowców, którzy mają zamiar utrzymać stanowiska na kolejną kadencję. Problem w tym, że te dobre wiadomości bywają deficytowe i co wtedy?

Przykład pana prezydenta Grzegorza Kiełba pokazuje, że i z tym można sobie poradzić. Metoda jest prosta, a przy tym skuteczna. Polega na tym, że jak nie ma dobrych wiadomości, to trzeba stworzyć wrażenie, że są. I właśnie mamy wrażenie, że stworzeniu wrażenia o dobrych wiadomościach miało służyć wydanie broszurki, folderu czy informatora, pokazującego osiągnięcia w rządzeniu pana prezydenta Kiełba. Ten folder niestety potwierdza kilka smutnych i kilka zabawnych naszych stwierdzeń i przypuszczeń. Jest również przykładem nie poważnego traktowania tarnobrzeżan. Zacznijmy od tego, co zabawne.

A więc pan prezydent tym folderem uprawia lansik i jest to oczywiste dla każdego średnio rozgarniętego widza i czytelnika. W folderze pokazano różne inwestycje, ale na większości zdjęć eksponowany jest pan prezydent niczym stwórca, który jednym skinieniem ręki zmienia wyboiste i dziurawe ulice i chodniki w gładkie arterie z równymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zabawne również, że w dokonaniach roku 2017 wymienia się te inwestycje, które powstaną w latach późniejszych. Przy czym pomija się fakt, że mogą powstać, ale nie muszą. Jak się komuś wydaje, że budowa obwodnicy jest już przesądzona, to się może rozczarować. Z resztą o problemach ze zdobyciem pieniędzy pisaliśmy niedawno. Zabawne i smutne jednocześnie jest powoływanie się w folderze na ranking w którym Tarnobrzeg wypada przyzwoicie. Oczywiście pan prezydent Kiełb nie jest taki głupi, żeby pokazywać kilkanaście różnych innych rankingów, które rzeczywiście pokazują stopień rozwoju miast na prawach powiatu, ale w tych rankingach Tarnobrzeg lokuje się na odległych miejscach. Co więcej w 29017 roku w Tarnobrzegu nie stało się nic, żeby to zmienić. A teraz to, co niestety wyłącznie smutne. Swoim tekstem wstępnym pan prezydent Kiełb potwierdza, że tak na prawdę nie ma pomysłu na Tarnobrzeg. Z folderu wynika, że jedyna perspektywa i szansa rozwoju miasta, to Jezioro Tarnobrzeskie. Oczywiście to dobrze, że powstają plany zagospodarowania terenów wokół Jeziora, ale – jak wielokrotnie o tym pisaliśmy – to dużo za mało, żeby zapewnić rozwój takiemu miastu jak Tarnobrzeg. Wygląda na to, że Tarnobrzeg to może będzie przyjemne miejsce na emeryturę, ale nie na pracę w nowoczesnym przemyśle. Czyżby to było nieświadome przesłanie dla młodych tarnobrzeżan? Chyba, że pan prezydent liczy, ale boi się głośno powiedzieć, że praca będzie w sąsiednich gminach Gorzyce i Nowa Dęba.

W sumie z lansiku pana prezydenta w folderze wynika, że Tarnobrzeg to sympatyczne coraz mniej miasto, a coraz bardziej miasteczko bez perspektyw na większy rozwój gospodarczy i bez ambitniejszych propozycji dla młodych, którego patronką nie jest już święta Barbara lub inni święci, a święty zyskujący w Polsce coraz więcej wyznawców, czyli święty spokój. Powstał więc folderek o małych sprawach, które w większości miast takich, jak Tarnobrzeg, uważane są za banalne i zwyczajne, a w Tarnobrzegu urastają do rangi wiekopomnych dzieł vide szalety miejskie i ściana wspinaczkowa. Uważamy jednak, że pan prezydent swój cel osiągnie, bo nie ma to jak pokazać małe, które cieszy. Cieszyć będzie nie tylko pana prezydenta, ale i wielu mieszkańców i w tym problem Tarnobrzega.

Weronika Przestój 

7 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021