kultura i rozrywka

Folk, golf, zumba i Ruda w Baranowie Sandomierskim

Folk, golf, zumba i Ruda w Baranowie Sandomierskim

Sobota sportowo-taneczna, niedziela folkowo-rockowa. Tak w skrócie można opisać Dni Baranowa Sandomierskiego, które odbędą się już w ten weekend. Wystąpią: MeGustar, InoRos i Red Lips. Ale będzie też sporo imprez towarzyszących.

Wystawy rękodzieła, warsztaty, zapomniane pieśni i widowiska, ale także energetyczne koncerty i pokazy. Wszystko to składa się na program tegorocznych Dni Baranowa Sandomierskiego. Wśród najważniejszych wydarzeń imprezy jest XXIII Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej Twórczości Folklorystycznej DZIECKO W FOLKLORZE. Wystąpią w nim młodzi artyści z niemal całej Polski, łącznie ponad 200 osób. Będą walczyć o nagrody finansowe oraz statuetki Ptoka-Klepoka.
Jarmark Ludzi z Pasją także wpisał się już w tradycję święta miasta. W tym roku swoje dzieła prezentować tu będzie blisko pół setki rękodzielników z regionu. Będzie można zakupić ciekawą i oryginalną biżuterię, obrazy, ozdoby, rzeźby i inne wyjątkowe dzieła. Ponadto odbywać się będą darmowe warsztaty, które rękodzielnicy poprowadzą za darmo dla wszystkich chętnych. Będzie zatem można spróbować filcowania, nauczymy się wyplatania z wikliny papierowej, ale także tworzenia bibułkowych kwiatów, malowania na szkle, czy lepienia w glinie. Z kolei Lasowiaczki będą częstować tradycyjnymi potrawami i uczyć robić wycinanki.
Będzie też szereg imprez towarzyszących.

DzwF plakat

W sobotę upłynie pod znakiem ruchu i aktywności. Między innymi odbędzie się maraton Zumby na świeżym powietrzu. Będzie to świetna rozgrzewka przed wieczornymi tańcami. I wyzwanie dla wszystkich, którzy mogą sprawdzić swoją kondycję. Zumba Party poprowadzi Marta Kaczmarek z Klubu Fitneska. Udział jest otwarty i bezpłatny.

Zumba

Oprócz tego na scenie będzie niesamowity pokaz akrobatyczno-taneczny. Dziewczyny z Pole&Roll Studio potrafią zrobić na rurce prawdziwe cuda! Baranowski FLASH zaprezentuje energetyczny taniec, a Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate da pokaz swoich umiejętności.

WORD

W niedzielę już od południa na wszystkich czekać też będzie soczyście zielona trawa i… dołki. Tego dnia każdy będzie mógł za darmo spróbować swoich sił w golfie. Ten sport, do niedawna postrzegany jako ekskluzywny, staje się coraz bardziej popularny i zdobywa sobie w naszej okolicy wielu zwolenników. Podczas Dni Baranowa Sandomierskiego na pewno jeszcze ich przybędzie. Pole golfowe będzie dostępne dla wszystkich za darmo.

Od południa także na stadionie odbywać się będzie rodzinny turniej rowerowy. Każdy młody miłośnik dwóch kółek może sprawdzić tu swoje umiejętności na torze przeszkód, który przygotował tarnobrzeski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Rowery będą na miejscu, kaski też. Wystarczy tylko przyjść z opiekunem i zmierzyć się z konkurencjami. Na wszystkich uczestników czekają upominki. Najlepsi otrzymają nagrody, które zostaną wręczone na scenie głównej przed koncertem InoRos.

A skoro o koncertach mowa, to warto przypomnieć kto zagra. W sobotę Disco Polo Night: Active i MeGustar. W niedzielę InoRos, Platinum, Audioties i gwiazda wieczoru Red Lips.
rd

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021