kultura i rozrywka

Folk, golf, zumba i Ruda w Baranowie Sandomierskim

Folk, golf, zumba i Ruda w Baranowie Sandomierskim

Sobota sportowo-taneczna, niedziela folkowo-rockowa. Tak w skrócie można opisać Dni Baranowa Sandomierskiego, które odbędą się już w ten weekend. Wystąpią: MeGustar, InoRos i Red Lips. Ale będzie też sporo imprez towarzyszących.

Wystawy rękodzieła, warsztaty, zapomniane pieśni i widowiska, ale także energetyczne koncerty i pokazy. Wszystko to składa się na program tegorocznych Dni Baranowa Sandomierskiego. Wśród najważniejszych wydarzeń imprezy jest XXIII Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej Twórczości Folklorystycznej DZIECKO W FOLKLORZE. Wystąpią w nim młodzi artyści z niemal całej Polski, łącznie ponad 200 osób. Będą walczyć o nagrody finansowe oraz statuetki Ptoka-Klepoka.
Jarmark Ludzi z Pasją także wpisał się już w tradycję święta miasta. W tym roku swoje dzieła prezentować tu będzie blisko pół setki rękodzielników z regionu. Będzie można zakupić ciekawą i oryginalną biżuterię, obrazy, ozdoby, rzeźby i inne wyjątkowe dzieła. Ponadto odbywać się będą darmowe warsztaty, które rękodzielnicy poprowadzą za darmo dla wszystkich chętnych. Będzie zatem można spróbować filcowania, nauczymy się wyplatania z wikliny papierowej, ale także tworzenia bibułkowych kwiatów, malowania na szkle, czy lepienia w glinie. Z kolei Lasowiaczki będą częstować tradycyjnymi potrawami i uczyć robić wycinanki.
Będzie też szereg imprez towarzyszących.

DzwF plakat

W sobotę upłynie pod znakiem ruchu i aktywności. Między innymi odbędzie się maraton Zumby na świeżym powietrzu. Będzie to świetna rozgrzewka przed wieczornymi tańcami. I wyzwanie dla wszystkich, którzy mogą sprawdzić swoją kondycję. Zumba Party poprowadzi Marta Kaczmarek z Klubu Fitneska. Udział jest otwarty i bezpłatny.

Zumba

Oprócz tego na scenie będzie niesamowity pokaz akrobatyczno-taneczny. Dziewczyny z Pole&Roll Studio potrafią zrobić na rurce prawdziwe cuda! Baranowski FLASH zaprezentuje energetyczny taniec, a Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate da pokaz swoich umiejętności.

WORD

W niedzielę już od południa na wszystkich czekać też będzie soczyście zielona trawa i… dołki. Tego dnia każdy będzie mógł za darmo spróbować swoich sił w golfie. Ten sport, do niedawna postrzegany jako ekskluzywny, staje się coraz bardziej popularny i zdobywa sobie w naszej okolicy wielu zwolenników. Podczas Dni Baranowa Sandomierskiego na pewno jeszcze ich przybędzie. Pole golfowe będzie dostępne dla wszystkich za darmo.

Od południa także na stadionie odbywać się będzie rodzinny turniej rowerowy. Każdy młody miłośnik dwóch kółek może sprawdzić tu swoje umiejętności na torze przeszkód, który przygotował tarnobrzeski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Rowery będą na miejscu, kaski też. Wystarczy tylko przyjść z opiekunem i zmierzyć się z konkurencjami. Na wszystkich uczestników czekają upominki. Najlepsi otrzymają nagrody, które zostaną wręczone na scenie głównej przed koncertem InoRos.

A skoro o koncertach mowa, to warto przypomnieć kto zagra. W sobotę Disco Polo Night: Active i MeGustar. W niedzielę InoRos, Platinum, Audioties i gwiazda wieczoru Red Lips.
rd

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021