kultura i rozrywka

Fredro na rozpoczęcie Teatralnej Jesieni

Fredro na rozpoczęcie Teatralnej Jesieni

Niedzielny wieczór w Skopaniu stał pod znakiem teatru i dobrej zabawy. Teatr Czwartek z Tarnobrzega zaprezentował sztukę „Gwałtu, co się dzieje” Fredry. Było to rozpoczęcie Teatralnej Jesieni MGOK-u.

W Osieku panie zamieniły się rolami ze swymi małżonkami i niepodzielnie, twardą ręką rządzą miastem. Wynikło z tego mnóstwo przezabawnych historii – to w dużym skrócie fabuła sztuki, którą wystawił Teatr Czwartek z TDK w Środowiskowym Domu Kultury w Skopaniu. „Gwałtu, co się dzieje” to komedia Aleksandra Fredry, który rzeczywiście jej akcję umieścił w Osieku. Jak wyjaśnił reżyser spektaklu Sylwester Łysiak, inspiracją dla napisania sztuki była zasłyszana przez autora historia: pewien kowal za jakieś przestępstwo został skazany na więzienie, ale jako że był jedynym kowalem w tej miejscowości, a ślusarzy było dwóch, to właśnie jeden z nich poszedł za niego za kratki. I ta opowieść również znalazła się w przedstawieniu.

Tarnobrzescy aktorzy brawurowo zagrali role szlachciców w spódnicach w lasowiackie wzory i szlachcianek w lisich czapach z piórkiem. Publiczność przy tym bawiła się świetnie, od razu wyłapując zabawne niuanse, podteksty, ekscytując się niespodziewanymi zwrotami akcji. A na koniec artyści zostali nagrodzeni głośnymi brawami.

Spotkanie z Teatrem Czwartek było pierwszym wydarzeniem z cyklu Teatralna Jesień w MGOK-u, która potrwa do pierwszych dni grudnia. W programie jest także szereg spektakli wyjazdowych. Grupa Pozytywnie Skopani prezentować będzie spektakl „Next-ex” w Koprzywnicy, Padwi Narodowej i Tarnobrzegu. Do tego ostatniego miasta wybierze się także młodzieżowa grupa ze sztuką „Duży zielony problem”. A zwieńczeniem tych teatralnych wrażeń będą Jesienne Impresje, czyli spektakl muzyczno-kabaretowy z udziałem artystów – mieszkańców gminy i okolic, w reżyserii Wojciecha Gwoździowskiego. Zaplanowano dwa pokazy: 27 listopada w Skopaniu i 4 grudnia w Baranowie Sandomierskim.

teatr-baranow-1

teatr-baranow-2

teatr-baranow-4

teatr-baranow-5

teatr-baranow-6

MGOK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczystości poświęcone żołnierzom wszystkich formacji kawaleryjskich

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

Zaproszenie na spotkanie prezydenta z mieszkańcami Wielowsi

rta24.eu31 sierpnia 2021

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

rta24.eu30 sierpnia 2021