W Tarnobrzegu

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo  w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem premier Bety Szydło.

Sprawę tę początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, jednak ta placówka złożyła wniosek o wyłącznie, by zachować pełną bezstronność  i obiektywizm tego postępowania z uwagi na to, że podlegają pod Prokuraturę Regionalna w Krakowie, która nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Dlatego też ta sprawa została przekazana do tarnobrzeskiej okręgówki.

Postępowanie to było prowadzone z zawiadomienia posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka. Według parlamentarzystów funkcjonariusze mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć swoje uprawnienia podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu wypadku drogowego do którego doszło 10 lutego.
Zastrzeżenia dotyczyły tego, że funkcjonariusze mieli bezzasadnie zatrzymać Sebastiana K., a także niezasadnie przedstawić mu zarzut spowodowania wypadku, a także uniemożliwić mu korzystania z pomocy obrońcy podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Chodziło także o nieobjęcie przez prokuratorów kierownictwa nad czynnościami wykonywanymi na miejscu wypadku.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu,  zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy nie potwierdził zasadności zarzutów podnoszonych w złożonym przez posłów zadomawianiu o uzasadnionym podejrzeniu pełnienia przestępstwa. Przeprowadzone postępowanie nie ujawniło okoliczności, które wskazywałyby na niedopełnienie obowiązków czy też przekroczenie uprawnień jakich rzekomo mieli dopuścić się zarówno funkcjonariusze policji, jak również prokuratorzy w zakresie wykonywanych przez nich czynności na miejscu wypadku. Prowadzone przez nich czynności procesowe były zgodne z obowiązującym stanem prawnym oraz podejmowane były w oparciu o obowiązujące w tym zakresie uregulowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021