W Tarnobrzegu

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo  w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem premier Bety Szydło.

Sprawę tę początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, jednak ta placówka złożyła wniosek o wyłącznie, by zachować pełną bezstronność  i obiektywizm tego postępowania z uwagi na to, że podlegają pod Prokuraturę Regionalna w Krakowie, która nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Dlatego też ta sprawa została przekazana do tarnobrzeskiej okręgówki.

Postępowanie to było prowadzone z zawiadomienia posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka. Według parlamentarzystów funkcjonariusze mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć swoje uprawnienia podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu wypadku drogowego do którego doszło 10 lutego.
Zastrzeżenia dotyczyły tego, że funkcjonariusze mieli bezzasadnie zatrzymać Sebastiana K., a także niezasadnie przedstawić mu zarzut spowodowania wypadku, a także uniemożliwić mu korzystania z pomocy obrońcy podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Chodziło także o nieobjęcie przez prokuratorów kierownictwa nad czynnościami wykonywanymi na miejscu wypadku.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu,  zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy nie potwierdził zasadności zarzutów podnoszonych w złożonym przez posłów zadomawianiu o uzasadnionym podejrzeniu pełnienia przestępstwa. Przeprowadzone postępowanie nie ujawniło okoliczności, które wskazywałyby na niedopełnienie obowiązków czy też przekroczenie uprawnień jakich rzekomo mieli dopuścić się zarówno funkcjonariusze policji, jak również prokuratorzy w zakresie wykonywanych przez nich czynności na miejscu wypadku. Prowadzone przez nich czynności procesowe były zgodne z obowiązującym stanem prawnym oraz podejmowane były w oparciu o obowiązujące w tym zakresie uregulowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021