W Tarnobrzegu

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Funkcjonariusze nie przekroczyli uprawnień przy wypadku z udziałem Szydło

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu umorzyła śledztwo  w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych wykonujących swoje czynności na miejscu wypadku drogowego z udziałem premier Bety Szydło.

Sprawę tę początkowo prowadziła Prokuratura Okręgowa w Kielcach, jednak ta placówka złożyła wniosek o wyłącznie, by zachować pełną bezstronność  i obiektywizm tego postępowania z uwagi na to, że podlegają pod Prokuraturę Regionalna w Krakowie, która nadzoruje postępowanie w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło. Dlatego też ta sprawa została przekazana do tarnobrzeskiej okręgówki.

Postępowanie to było prowadzone z zawiadomienia posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszki Pomaski i Cezarego Tomczyka. Według parlamentarzystów funkcjonariusze mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć swoje uprawnienia podczas wykonywania czynności służbowych na miejscu wypadku drogowego do którego doszło 10 lutego.
Zastrzeżenia dotyczyły tego, że funkcjonariusze mieli bezzasadnie zatrzymać Sebastiana K., a także niezasadnie przedstawić mu zarzut spowodowania wypadku, a także uniemożliwić mu korzystania z pomocy obrońcy podczas przesłuchania w charakterze podejrzanego. Chodziło także o nieobjęcie przez prokuratorów kierownictwa nad czynnościami wykonywanymi na miejscu wypadku.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu,  zgromadzony w śledztwie materiał dowodowy nie potwierdził zasadności zarzutów podnoszonych w złożonym przez posłów zadomawianiu o uzasadnionym podejrzeniu pełnienia przestępstwa. Przeprowadzone postępowanie nie ujawniło okoliczności, które wskazywałyby na niedopełnienie obowiązków czy też przekroczenie uprawnień jakich rzekomo mieli dopuścić się zarówno funkcjonariusze policji, jak również prokuratorzy w zakresie wykonywanych przez nich czynności na miejscu wypadku. Prowadzone przez nich czynności procesowe były zgodne z obowiązującym stanem prawnym oraz podejmowane były w oparciu o obowiązujące w tym zakresie uregulowania.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021