W powiecie

Głośno czytamy!

Głośno czytamy!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w gminie Baranów Sandomierski trwał… tydzień. Tutejsza biblioteka i MGOK zorganizowali szereg spotkań z książką.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Z tej okazji MGOK i biblioteka w Baranowie Sandomierskim zorganizowali szereg spotkań z dziećmi, by wspólnie poczytać książki i porozmawiać o nich.
Dzieci z Przedszkola Publicznego w Dąbrowicy odpowiedziały na zaproszenie miejscowej biblioteki i wzięły udział w interaktywnym spotkaniu, które poprowadził instruktor teatralny MGOK-u Wojciech Gwoździowski. Głównym bohaterem dnia był – doskonale znany, zarówno dzieciom jak i dorosłym – Koziołek Matołek. Wesoła koza przeniosła uczestników w bajkowy i trochę zwariowany świat wykreowany przez Kornela Makuszyńskiego.

Dzieci nie tylko słuchały opowieści o przygodach bohatera w czerwonych spodenkach, ale także oglądały ilustracje Mariana Walentynowicza oraz bawiły się w teatr. Pan Wojtek zaaranżował kilka scenek, w których w poszczególne role, np. Koziołka, czy Baby Jagi, wcielały się same przedszkolaki. A przy akompaniamencie muzyki z animowanego serialu na motywach książeczki, maluchy mogły głośno ,,pobeczeć” wspólnie z Koziołkiem. Do wspólnego czytania przyłączyły się także obecne na spotkaniu dyrektor MGOK w Baranowie Sandomierskim Renata Domka i wychowawczyni przedszkolaków Marzena Pietrasik oraz Katarzyna Magda-Sabat. Na zakończenie mali uczestnicy spotkania zaśpiewali piosenkę o jesieni, a wychodząc obiecali niebawem wrócić do biblioteki.

Koziołek Matołek był też głównym bohaterem czytelniczego przedpołudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. W spotkaniu z bajką wzięło udział kilka oddziałów szkoły i wychowawcy, a czytał także Wojtek Gwoździowski. Wybuchom śmiechu nie było końca, kiedy Koziołek lądował w kolejnej kabale. Dzieci także chętnie brały udział w inscenizacjach wybranych scenek. Wszyscy obiecali solennie, że teraz sami będą poznawać dalsze przygody Matołka.
W związku z ,,Rokiem Henryka Sienkiewicza” w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy odbyło się z kolei Narodowe Czytanie. Utwory tego wspaniałego powieściopisarza przeczytała bibliotekarka z filii w Dąbrowicy Beata Stachnik. Uczniowie usłyszeli krótki fragment ,,Quo vadis” oraz mniej znane baśnie i legendy noblisty. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało do zeszytu pamiątkową pieczątkę.

Spotkania z książką organizowane są w gminie Baranów Sandomierski cyklicznie. Młodzi mieszkańcy chętnie biorą w nich udział, dobrze się bawią, a potem chętnie wracają już na własne poszukiwania ciekawych książek w bibliotece.

017

019

20160923_113307

dsc_0819

dsc_0831
źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021