W powiecie

Gmina Gorzyce przekazała przyłbice dla szpitala

Gmina Gorzyce przekazała przyłbice dla szpitala

Urząd Gminy Gorzyce przekazał 150 przyłbic ochronnych dla szpitala w Nowej Dębie. A wszystko to dzięki akcji „Przyłbice dla polskich szpitali” realizowanej przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

W uzgodnieniu ze szpitalem w Tarnobrzegu i Nowej Dębie gorzyccy urzędnicy przygotowali wstępne zapotrzebowanie na materiały będące w ofercie Związku. Pierwsza partia – 150 przyłbic już trafiła do szpitala w Nowej Dębie. Przyłbice zaoferowała firma Lamela, która jest członkiem PZPTS. Kolejne zamówienia czekają na realizację.

„Przyłbice dla polskich szpitali” to charytatywna akcja firm zrzeszonych w Polskim Związku Przetwórców Tworzy Sztucznych, jako wyraz solidarności z przedstawicielami służby zdrowia w tym wyjątkowo trudnym czasie pandemii.

– Szczodrość przedstawicieli branży tworzyw sztucznych zasługuje na największe uznanie, zaś skala udzielonej przez nich pomocy jest imponująca. Prawie pół miliona przyłbic to świadomość, że prawie pół miliona lekarzy i pielęgniarek ma ochronę, jakiej w najwyższym stopniu potrzebują w tym koronawirusowym czasie. Niezależnie od możliwości staramy się pomóc wszystkim potrzebującym, rozumiejąc jak kluczowe jest bezpieczeństwo służby zdrowia w okresie pandemii – powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu ponad 60 firm, które współtworzą Związek, na rynek medyczny trafiło prawie 0,5 mln przyłbic oraz innych produktów plastikowych jak kubki, miseczki, sztućce, folie, worki i inne materiały niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania szpitali i pracowników medycznych.

Współpraca nie byłaby możliwa gdyby nie Dominika Górska – mieszkanka gminy Gorzyce i senior menager w firmie Martis, która obsługuje komunikacyjnie Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

To ona skontaktowała się z pracownikami Urzędu Gminy Gorzyce i opowiedziała o akcji charytatywnej prowadzonej przez PZPTS, której celem jest pomoc dla placówek medycznych.

PZPTS zrzesza obecnie ponad 60 firm z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, a tym samym jest jedną z największych tego typu organizacji w Polsce. Związek reprezentuje branżę wobec administracji państwowej oraz jest głosem polskich przetwórców w Brukseli, wiele uwagi i energii poświęcając tematyce poprawy zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych.

Promuje także dobrowolne inicjatywy branży w drodze do ograniczenia wpływu tworzyw sztucznych i ich odpadów na środowisko naturalne.

PZPTS to ważny głos na arenie polskiej i międzynarodowej, a dzięki podjętym przez władze związku inicjatywom, do dzisiaj powstało wiele ważnych dokumentów, usprawniających prace całej branży.

Dzisiaj tworzywa sztuczne są szczególnie potrzebne ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku lekarstw, środków higienicznych czy żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo i konieczność częstszych zakupów.

 

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM! Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do odpowiednich pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi  i wykorzystać ponownie jako surowce do produkcji. #nieśmiećplastikiem

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Płatności zbliżeniowe ujawniły sprawcę przestępstwa

rta24.eu4 czerwca 2020

Otwarcie Pływalni Krytej oraz Siłowni

rta24.eu4 czerwca 2020

Skopanie: Starosta przyjechał z prezentem na Dzień Dziecka

rta24.eu4 czerwca 2020

Kolejne laptopy dla uczniów

rta24.eu4 czerwca 2020

Odwołany Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach

rta24.eu4 czerwca 2020

W Tarnobrzegu zbadasz gęstość kości

rta24.eu3 czerwca 2020

Motocyklista wjechał do rowu

rta24.eu2 czerwca 2020

Przebudowa rynku w Baranowie Sandomierskiem

rta24.eu2 czerwca 2020

Zatrzymał pijanego sprawcę kolizji

rta24.eu2 czerwca 2020