Kronika Policyjna

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie zagłosowali za wsparciem finansowym dla Policji.

Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie zwrócił się do Burmistrza z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowego sprzętu komputerowego dla Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Przyznane środki finansowe w kwocie 7 000 zł w roku 2016 zostaną przeznaczone na zakup dwóch komputerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem biurowym.

W latach ubiegłych środki finansowe w kwocie 7 000 zł Rada Miasta przeznaczała na zakup paliwa do służbowych pojazdów Policji będących na wyposażeniu Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Jak wynika z zapewnienia komendanta w roku bieżącym środki finansowe na ten cel w dostatecznej wysokości zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, natomiast nie gwarantuje finansowania zakupu nowego sprzętu komputerowego, który jest niezbędny do sprawnej pracy komisariatu. Nowy sprzęt komputerowy zapewni sprawną obsługę mieszkańców miasta i gminy.

Z prośbą o dofinansowanie remontu generalnego siedziby Policji w Nowej Dębie zwróciła się natomiast Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Środki finansowe do wysokości 120 tys. zł z przeznaczeniem na realizację I etapu remontu generalnego siedziby jednostki Policji w Nowej Dębie zostały także zabezpieczone w budżecie gminy Nowa Dęba na rok 2016.
Będzie to piewszy etap remontu Komisariatu Policji w Nowej Dębie, który swoim zakresem obejmie: docieplenie elewacji budynku, zadaszenie nad wejściem głównym tworzące portal wejściowy z logo Policji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, wymianę rynien, rur spustowych oraz obróbki blacharskie. Ponadto dokonana zostanie wymiana pozostałej części stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych. Całość prac remontowych, które zostaną wykonane w I etapie wyceniono na kwotę 241 700 zł. Gmina Nowa Dęba partycypować będzie w procesie realizacji tego zadania w wymiarze finansowym 50/50.

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021