Kronika Policyjna

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie zagłosowali za wsparciem finansowym dla Policji.

Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie zwrócił się do Burmistrza z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowego sprzętu komputerowego dla Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Przyznane środki finansowe w kwocie 7 000 zł w roku 2016 zostaną przeznaczone na zakup dwóch komputerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem biurowym.

W latach ubiegłych środki finansowe w kwocie 7 000 zł Rada Miasta przeznaczała na zakup paliwa do służbowych pojazdów Policji będących na wyposażeniu Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Jak wynika z zapewnienia komendanta w roku bieżącym środki finansowe na ten cel w dostatecznej wysokości zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, natomiast nie gwarantuje finansowania zakupu nowego sprzętu komputerowego, który jest niezbędny do sprawnej pracy komisariatu. Nowy sprzęt komputerowy zapewni sprawną obsługę mieszkańców miasta i gminy.

Z prośbą o dofinansowanie remontu generalnego siedziby Policji w Nowej Dębie zwróciła się natomiast Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Środki finansowe do wysokości 120 tys. zł z przeznaczeniem na realizację I etapu remontu generalnego siedziby jednostki Policji w Nowej Dębie zostały także zabezpieczone w budżecie gminy Nowa Dęba na rok 2016.
Będzie to piewszy etap remontu Komisariatu Policji w Nowej Dębie, który swoim zakresem obejmie: docieplenie elewacji budynku, zadaszenie nad wejściem głównym tworzące portal wejściowy z logo Policji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, wymianę rynien, rur spustowych oraz obróbki blacharskie. Ponadto dokonana zostanie wymiana pozostałej części stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych. Całość prac remontowych, które zostaną wykonane w I etapie wyceniono na kwotę 241 700 zł. Gmina Nowa Dęba partycypować będzie w procesie realizacji tego zadania w wymiarze finansowym 50/50.

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021