Kronika Policyjna

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie zagłosowali za wsparciem finansowym dla Policji.

Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie zwrócił się do Burmistrza z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowego sprzętu komputerowego dla Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Przyznane środki finansowe w kwocie 7 000 zł w roku 2016 zostaną przeznaczone na zakup dwóch komputerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem biurowym.

W latach ubiegłych środki finansowe w kwocie 7 000 zł Rada Miasta przeznaczała na zakup paliwa do służbowych pojazdów Policji będących na wyposażeniu Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Jak wynika z zapewnienia komendanta w roku bieżącym środki finansowe na ten cel w dostatecznej wysokości zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, natomiast nie gwarantuje finansowania zakupu nowego sprzętu komputerowego, który jest niezbędny do sprawnej pracy komisariatu. Nowy sprzęt komputerowy zapewni sprawną obsługę mieszkańców miasta i gminy.

Z prośbą o dofinansowanie remontu generalnego siedziby Policji w Nowej Dębie zwróciła się natomiast Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Środki finansowe do wysokości 120 tys. zł z przeznaczeniem na realizację I etapu remontu generalnego siedziby jednostki Policji w Nowej Dębie zostały także zabezpieczone w budżecie gminy Nowa Dęba na rok 2016.
Będzie to piewszy etap remontu Komisariatu Policji w Nowej Dębie, który swoim zakresem obejmie: docieplenie elewacji budynku, zadaszenie nad wejściem głównym tworzące portal wejściowy z logo Policji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, wymianę rynien, rur spustowych oraz obróbki blacharskie. Ponadto dokonana zostanie wymiana pozostałej części stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych. Całość prac remontowych, które zostaną wykonane w I etapie wyceniono na kwotę 241 700 zł. Gmina Nowa Dęba partycypować będzie w procesie realizacji tego zadania w wymiarze finansowym 50/50.

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

rta24.eu23 kwietnia 2021