Kronika Policyjna

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Gmina Nowa Dęba wesprze Policję

Radni na styczniowej sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie zagłosowali za wsparciem finansowym dla Policji.

Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie zwrócił się do Burmistrza z prośbą o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowego sprzętu komputerowego dla Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Przyznane środki finansowe w kwocie 7 000 zł w roku 2016 zostaną przeznaczone na zakup dwóch komputerów wraz z niezbędnym oprogramowaniem biurowym.

W latach ubiegłych środki finansowe w kwocie 7 000 zł Rada Miasta przeznaczała na zakup paliwa do służbowych pojazdów Policji będących na wyposażeniu Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Jak wynika z zapewnienia komendanta w roku bieżącym środki finansowe na ten cel w dostatecznej wysokości zapewnia Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, natomiast nie gwarantuje finansowania zakupu nowego sprzętu komputerowego, który jest niezbędny do sprawnej pracy komisariatu. Nowy sprzęt komputerowy zapewni sprawną obsługę mieszkańców miasta i gminy.

Z prośbą o dofinansowanie remontu generalnego siedziby Policji w Nowej Dębie zwróciła się natomiast Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Środki finansowe do wysokości 120 tys. zł z przeznaczeniem na realizację I etapu remontu generalnego siedziby jednostki Policji w Nowej Dębie zostały także zabezpieczone w budżecie gminy Nowa Dęba na rok 2016.
Będzie to piewszy etap remontu Komisariatu Policji w Nowej Dębie, który swoim zakresem obejmie: docieplenie elewacji budynku, zadaszenie nad wejściem głównym tworzące portal wejściowy z logo Policji, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, wymianę rynien, rur spustowych oraz obróbki blacharskie. Ponadto dokonana zostanie wymiana pozostałej części stolarki okiennej i drzwi zewnętrznych. Całość prac remontowych, które zostaną wykonane w I etapie wyceniono na kwotę 241 700 zł. Gmina Nowa Dęba partycypować będzie w procesie realizacji tego zadania w wymiarze finansowym 50/50.

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021