W powiecie

Gminny Dzień Dziecka i Festiwal Kultury Ludowej

Gminny Dzień Dziecka i Festiwal Kultury Ludowej

Mnóstwo atrakcji i zabaw oraz pół tysiąca lodów do rozdania już w niedzielę 4 czerwca w Gorzycach. Wydarzenie odbędzie się na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

O godz. 13.00 rozpoczną się prezentacje artystyczne przygotowane przez przedszkola i szkoły z terenu gminy Gorzyce. Strefę festiwalową otworzy przedstawienie przygotowane przez Samorządowe Przedszkole w Gorzycach zatytułowane „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. Na legendę o Smoku Wawelskim zapraszają zaś uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach. Zwyczaje i obrzędy związane z Nocą Świętojańską przedstawią uczniowie Zespołu Szkół w Gorzycach im. Jana Pawła II.

18765632_1352515058174208_908423366139211008_n

Szkoła Podstawowa w Furmanach zagra i zaśpiewa „na góralską nutę”, zaś uczniowie z Zespołu Szkół w Sokolnikach zaprezentują widowisko „Czarownice z Łysej Góry”. Zespół Szkolno-Przedszkolny z Trześni zaprasza na przedstawienie „Polska- nasza ziemia kochana”. Zespół Szkół we Wrzawach zaś na „Wrzawską biesiadę z tańcem, śpiewem i jadłem”, a uczniowie Zespołu Szkół im. Józefa Sarny opowiedzą kto mieszka w krainie baśni.

Każda ze szkół przygotowuje swoje stoisko z atrakcjami. Przedszkole zaprasza na wyborne domowe ciasto oraz zabawy z dobrą Czarowniczką, Szkoła Podstawowa nr 1 – będzie zachęcała do wykonania dekoracji związanych z Krakowem, a nawet zrobienia sobie zdjęć w krakowskich strojach. Gości na stoisku „Jedynki” będzie witał osobiście Smok Wawelski.  Kreatywne zabawy przygotowali również nauczyciele i uczniowie z „Dwójki”, będzie malowanie twarzy, włosów oraz robienie ogromnych baniek mydlanych.

Na stoisku Zespołu Szkół we Wrzawach będzie można wykonać kwiaty i zakładki do książek, na odwiedzających czekają smaczne wypieki oraz tradycyjna wrzawska zupa z fasoli. Miłośnicy techniki przy wsparciu starszych kolegów oraz nauczycieli z Zespołu Szkół im. J. Sarny skonstruują roboty i wezmą udział w walkach robotów, a nawet będą mieli szansę „polatać” dronem.

Do udziału w wydarzeniu włączają się również koła gospodyń wiejskich, harcerze oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej. Na wspólnym stoisku dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach kulinarnych, przygotowania ozdób i dekoracji z masy solnej i wykonywania biżuterii.

Do udziału w zabawach z dawnych lat takich jak: berek, mam chusteczkę, Ulijanka najmłodszych zapraszają członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gorzycach. W strefie ekologicznej dzieci poznają zasady segregacji odpadów oraz wezmą udział w konkursie plastycznym „Moja czysta gmina”. W strefie bezpieczeństwa będzie można poznać pracę policjantów, strażaków, żandarmerii wojskowej oraz dowiedzieć się więcej na temat akcji „Bezpieczny przejazd”. Najmłodsi wezmą również udział w tworzeniu kampanii przygotowywanej przez Urząd Gminy i Komisariat Policji w Gorzycach dotyczącej przeciwdziałania oszustwom. Dzieci będą przygotowywały plakaty i ulotki przestrzegające osoby starsze i nie tylko przed oszustwami „na wnuczka”.
Do strefy zdrowia zaprasza zaś szpital w Nowej Dębie. Na stoisku lekarze i fizjoterapeuci będą udzielać porad pod kątem schorzeń kręgosłupa i wad postawy dzieci i dorosłych. Tu na medyczną pomoc mogą liczyć wszyscy zarówno najmłodsi, jak starsi mieszkańcy. Specjaliści z nowodębskiego szpitala będą udzielać porad z zakresu dietetyki, zasad udzielania pierwszej pomocy. Na pomoc mogą liczyć również przyszli rodzice, którzy będą mieć okazję porozmawiać z przedstawicielami szkoły rodzenia i oddziału ginekologiczno-położniczego.

Widowiskowa i pełna atrakcji będzie strefa buldożerów, gdzie staną nowoczesne maszyny wykorzystywane w budownictwie i rolnictwie. Na rozgrywki piłkarskie do strefy sportu zaprasza również Dziecięca Akademia Piłkarska Lecha Poznań.
Gminny Dzień Dziecka zakończy się o godz. 17.00, zaś wieczór będzie należał do nieco starszych „dzieci”. O godz. 18.00 zapraszamy na koncert zespołu Primo, zaś po nim na zabawę taneczną.

Organizatorzy: Wójt Gminy Gorzyce, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji.

źródło: Urząd Gminy w Gorzycach

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Konferencja prasowa Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

rta24.eu19 kwietnia 2021

Stypendia dla uzdolnionych w Gorzycach

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Wielkie sprzątanie gminy Gorzyce

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021

Niedzielne popołudnie z pożarami

rta24.eu12 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu8 kwietnia 2021