W Tarnobrzegu

Godło „Szpital Przyjazny” dla tarnobrzeskiej lecznicy

Godło „Szpital Przyjazny” dla tarnobrzeskiej lecznicy

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu został doceniony za to, że stara się pomóc pacjentom chorującym przewlekle godzić leczenie z pracą zawodową.

SZPITAL_PRZYJAZNY_LOGO_ver2_NAPIS

Tarnobrzeska lecznica oraz Szpital Specjalistyczny Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie to jedyne szpitale z województwa podkarpackiego uhonorowane godłem „Szpital Przyjazny” przez organizatorów kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” i Fundację Onkologiczną Alivia.

– Pod uwagę zostały wzięte dwa kryteria: możliwość umówienia wizyty na konkretną godzinę oraz korzystanie z wygodnych dla pacjenta terapii skracających czas podania leku, jakimi są np. terapie podskórne. Takich szpitali jest obecnie w całej Polsce już 20 – informują organizatorzy kampanii. Liczą na to, że lista „Szpitali Przyjaznych” będzie się wydłużać. Wykaz przyjaznych placówek można zobaczyć na stronie kampanii www.pracujeznia.pl oraz w serwisie Onkomapa.pl.

Tarnobrzeski szpital otrzyma oprócz godła serię rysunków Henryka Sawki, przygotowanych specjalnie na potrzeby kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. Rysunki mają za zadanie ocieplić wizerunek szpitala, ale też informować pacjentów, że przy dobrej współpracy i trosce ze strony szpitala udaje się godzić pracę z leczeniem.

SZPITAL PRZYJAZNY - RYS. 2 Henryk Sawka

Wioletta Wojtkowiak

O kampanii „Choroba? Pracuję z nią!

Organizatorami kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”. Celem kampanii jest wspólne działanie na rzecz tworzenia dogodnych warunków pracy dla chorujących przewlekle pracowników. Więcej informacji na www.pracujeznia.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021