W Tarnobrzegu

Godło „Szpital Przyjazny” dla tarnobrzeskiej lecznicy

Godło „Szpital Przyjazny” dla tarnobrzeskiej lecznicy

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu został doceniony za to, że stara się pomóc pacjentom chorującym przewlekle godzić leczenie z pracą zawodową.

SZPITAL_PRZYJAZNY_LOGO_ver2_NAPIS

Tarnobrzeska lecznica oraz Szpital Specjalistyczny Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie to jedyne szpitale z województwa podkarpackiego uhonorowane godłem „Szpital Przyjazny” przez organizatorów kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” i Fundację Onkologiczną Alivia.

– Pod uwagę zostały wzięte dwa kryteria: możliwość umówienia wizyty na konkretną godzinę oraz korzystanie z wygodnych dla pacjenta terapii skracających czas podania leku, jakimi są np. terapie podskórne. Takich szpitali jest obecnie w całej Polsce już 20 – informują organizatorzy kampanii. Liczą na to, że lista „Szpitali Przyjaznych” będzie się wydłużać. Wykaz przyjaznych placówek można zobaczyć na stronie kampanii www.pracujeznia.pl oraz w serwisie Onkomapa.pl.

Tarnobrzeski szpital otrzyma oprócz godła serię rysunków Henryka Sawki, przygotowanych specjalnie na potrzeby kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. Rysunki mają za zadanie ocieplić wizerunek szpitala, ale też informować pacjentów, że przy dobrej współpracy i trosce ze strony szpitala udaje się godzić pracę z leczeniem.

SZPITAL PRZYJAZNY - RYS. 2 Henryk Sawka

Wioletta Wojtkowiak

O kampanii „Choroba? Pracuję z nią!

Organizatorami kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”. Celem kampanii jest wspólne działanie na rzecz tworzenia dogodnych warunków pracy dla chorujących przewlekle pracowników. Więcej informacji na www.pracujeznia.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021