W Tarnobrzegu

Godło „Szpital Przyjazny” dla tarnobrzeskiej lecznicy

Godło „Szpital Przyjazny” dla tarnobrzeskiej lecznicy

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu został doceniony za to, że stara się pomóc pacjentom chorującym przewlekle godzić leczenie z pracą zawodową.

SZPITAL_PRZYJAZNY_LOGO_ver2_NAPIS

Tarnobrzeska lecznica oraz Szpital Specjalistyczny Podkarpacki Ośrodek Onkologiczny w Brzozowie to jedyne szpitale z województwa podkarpackiego uhonorowane godłem „Szpital Przyjazny” przez organizatorów kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” i Fundację Onkologiczną Alivia.

– Pod uwagę zostały wzięte dwa kryteria: możliwość umówienia wizyty na konkretną godzinę oraz korzystanie z wygodnych dla pacjenta terapii skracających czas podania leku, jakimi są np. terapie podskórne. Takich szpitali jest obecnie w całej Polsce już 20 – informują organizatorzy kampanii. Liczą na to, że lista „Szpitali Przyjaznych” będzie się wydłużać. Wykaz przyjaznych placówek można zobaczyć na stronie kampanii www.pracujeznia.pl oraz w serwisie Onkomapa.pl.

Tarnobrzeski szpital otrzyma oprócz godła serię rysunków Henryka Sawki, przygotowanych specjalnie na potrzeby kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”. Rysunki mają za zadanie ocieplić wizerunek szpitala, ale też informować pacjentów, że przy dobrej współpracy i trosce ze strony szpitala udaje się godzić pracę z leczeniem.

SZPITAL PRZYJAZNY - RYS. 2 Henryk Sawka

Wioletta Wojtkowiak

O kampanii „Choroba? Pracuję z nią!

Organizatorami kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” są Pracodawcy RP, wiodąca organizacja zrzeszająca ponad 12 tysięcy firm w Polsce oraz siedem aktywnie działających organizacji pacjentów: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Fundacja Onkologiczna Osób Młodych Alivia, Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie!, Fundacja OnkoCafe – Razem Lepiej, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”. Celem kampanii jest wspólne działanie na rzecz tworzenia dogodnych warunków pracy dla chorujących przewlekle pracowników. Więcej informacji na www.pracujeznia.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021