kultura i rozrywka

GOK w Gorzycach uruchomił nowy cykl spotkań pod hasłem „Kanapa”

GOK w Gorzycach uruchomił nowy cykl spotkań pod hasłem „Kanapa”

– Ze względu na obostrzenia obecnie nie mamy możliwości organizacji spotkań z udziałem publiczności, dlatego postanowiliśmy przygotować je w formie on-line. Na naszą wirtualną kanapę zapraszamy osoby, które są związane z gminą Gorzyce i są bohaterami niezwykle ciekawych historii tworzonych przez nich samych – mówi Piotr Duma, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

W zamyśle pomysłodawców – pracowników Gminnego Ośrodka Kultury jest organizacja cyklicznych spotkań z udziałem osób, które mają ciekawe pasje. Na gorzycką kanapę zapraszane będą osoby, które często tworzą w domowym zaciszu, a ich twórczość z reguły zna rodzina i grono znajomych. – Chcemy pokazać te osobowości, które obdarzone są ogromnym talentem, choć często swój talent i pasje skrywają w domowym zaciszu – podkreśla Piotr Duma.

„Kanapę” można obejrzeć na kanale YouTube Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Pierwszą osobą, która zasiadła na wirtualnej kanapie jest Anna Sułkowska, emerytowana bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej. Anna Sułkowska po zakończeniu pracy zawodowej nie rozstała się ze swoją zawodową pasją. Kilka lat temu zaczęła pisać wiersze i krótkie opowiadania – najpierw dla swoich wnuków, a później po namowie rodziny wydała zbiór opowiadań zatytułowany „Nierozłączki” oraz cykl rymowanek pt. „Wiersze dla dużych i małych”. Co ciekawie ilustracje do obu książek wykonały wnuki Anny Sułkowskiej.

Kto jest bohaterem rymowanek, co a może kto jest inspiracją do tworzenia wierszy i opowiadań, ile jeszcze zapisek skrywają szuflady autorki, będzie można się dowiedzieć z pierwszego odcinka „Kanapy Literackiej”. Nagranie dostępne jest pod linkiem Kanapa Literacka – YouTube

Rozmowę z Anna Sułkowską poprowadziła Katarzyna Góralska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorzycach. Katarzyna Góralska przez wiele lat kierowała filią biblioteki w Trześni, była też przewodnikiem wielu młodych literatów, którzy tworzyli do szuflady, a dzięki jej wsparciu i dopingowi odważyli się wydać swoje pierwsze książki. Obecnie Katarzyna Góralska odpowiada za dział dziecięcy w Gminnej Bibliotece Publicznej.

 

 

 

 

Źródło U.G. Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

1055. rocznica Chrztu Polski

rta24.eu14 kwietnia 2021

Przejazd w Chmielowie koło Zakładu Karnego częściowo zamknięty

rta24.eu14 kwietnia 2021
woda-wodociag-kran

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dni teatru i wyobraźni już w ten weekend

rta24.eu8 kwietnia 2021

Dzień liczby Pi w szkole w Skopaniu

rta24.eu22 marca 2021

Dni teatru i wyobraźni w TDK

rta24.eu22 marca 2021

Nie tylko len – więc co jeszcze?

rta24.eu19 marca 2021