W Tarnobrzegu

Gorąca linia w MOPR. Opóźnia się wypłata świadczeń na dzieci

Gorąca linia w MOPR. Opóźnia się wypłata świadczeń na dzieci

Od poniedziałku w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie telefony dzwonią bez przerwy. Rodzice pytają o pieniądze z 500 plus i inne świadczenia. Część osób otrzyma przelewy z opóźnieniem. Moce przerobowe urzędników są ograniczone.

Mieszkańcy Tarnobrzega złożyli 2706 wniosków o przyznanie świadczenia na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Gorący okres w MOPR trwa od połowy września. Wnioski trzeba przyjąć, zweryfikować, wezwać wiele osób do uzupełnienia dokumentów, wreszcie wydać decyzje administracyjne o przyznaniu świadczenia. I chociaż MOPR obiecywał płynność wypłat, tak nie będzie. Praca z jaką mierzą się urzędnicy, okazuje się ponad ludzkie siły.

– Mimo naszych wysiłków, codziennej pracy całego zespołu po godzinach i w soboty, fizycznie nie dajemy rady szybciej rozpatrzyć wniosków. Przykro mi, bo po raz pierwszy stało się tak, że nie możemy wywiązać się z podanych terminów wypłat świadczeń. Wpływ na to ma fakt, że zazębiły się okresy nowego i starego okresu zasiłkowego. Musimy rozpatrywać też wnioski dotyczące wypłat do końca września – mówi dyrektor MOPR Elżbieta Miernik-Krukurka. Podaje, że do wydania pozostało 821 decyzji. Dziennie instytucja nie jest w stanie sfinalizować więcej niż 40 spraw.

Problem dotyczy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, rodzinnych i wychowawczych (500 plus). 27 października przelewy dotarły tylko do części uprawnionych osób. Urzędnicy odbierają dziesiątki telefonów z pytaniami o pieniądze. Kolejne przelewy zlecono na dzisiaj. Gwarantowaną wypłatę mają ci, którzy wnioski na nowy okres zasiłkowy złożyli do końca sierpnia. Reszta musi się liczyć z tym, że świadczenia otrzyma w listopadzie i później.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021