W Tarnobrzegu

Gorąca linia w MOPR. Opóźnia się wypłata świadczeń na dzieci

Gorąca linia w MOPR. Opóźnia się wypłata świadczeń na dzieci

Od poniedziałku w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie telefony dzwonią bez przerwy. Rodzice pytają o pieniądze z 500 plus i inne świadczenia. Część osób otrzyma przelewy z opóźnieniem. Moce przerobowe urzędników są ograniczone.

Mieszkańcy Tarnobrzega złożyli 2706 wniosków o przyznanie świadczenia na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Gorący okres w MOPR trwa od połowy września. Wnioski trzeba przyjąć, zweryfikować, wezwać wiele osób do uzupełnienia dokumentów, wreszcie wydać decyzje administracyjne o przyznaniu świadczenia. I chociaż MOPR obiecywał płynność wypłat, tak nie będzie. Praca z jaką mierzą się urzędnicy, okazuje się ponad ludzkie siły.

– Mimo naszych wysiłków, codziennej pracy całego zespołu po godzinach i w soboty, fizycznie nie dajemy rady szybciej rozpatrzyć wniosków. Przykro mi, bo po raz pierwszy stało się tak, że nie możemy wywiązać się z podanych terminów wypłat świadczeń. Wpływ na to ma fakt, że zazębiły się okresy nowego i starego okresu zasiłkowego. Musimy rozpatrywać też wnioski dotyczące wypłat do końca września – mówi dyrektor MOPR Elżbieta Miernik-Krukurka. Podaje, że do wydania pozostało 821 decyzji. Dziennie instytucja nie jest w stanie sfinalizować więcej niż 40 spraw.

Problem dotyczy świadczeń z funduszu alimentacyjnego, rodzinnych i wychowawczych (500 plus). 27 października przelewy dotarły tylko do części uprawnionych osób. Urzędnicy odbierają dziesiątki telefonów z pytaniami o pieniądze. Kolejne przelewy zlecono na dzisiaj. Gwarantowaną wypłatę mają ci, którzy wnioski na nowy okres zasiłkowy złożyli do końca sierpnia. Reszta musi się liczyć z tym, że świadczenia otrzyma w listopadzie i później.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021