Gorycz porażki znowu dla Siarki

Już drugą porażkę z rzędu zanotowali podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora. Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki byli dziś słabsi od ekipy Warty Poznań i ulegli gościom 0:1, przegrywając tym samym po raz pierwszy na własnym terenie od 29 października.

Piłkarze Siarki fatalnie rozpoczęli dzisiejsze spotkanie. Już w trzeciej minucie pierwszą dobrą interwencję zaliczył golkiper gospodarzy Karol Dybowski. W całym meczu bramkarz Siarki miał najwięcej roboty, bowiem goście z Poznania często testowali umiejętności Dybowskiego. Pierwszy kwadrans w wykonaniu gospodarzy był wyjątkowo niemrawy. Piłkarze Siarki wyglądali na ospałych i nieco zagubionych na własnym boisku. Pierwszą poważną sytuację stworzyli sobie dopiero w 21 minucie, jednak kapitalną interwencją tym razem popisał się stojący między słupkami gości Tomasz Laskowski. Gospodarzom ewidentnie brakowało werwy, za to goście dość swobodnie rozgrywali piłkę i zdobycie przez nich bramki było kwestią czasu.

Jedynego gola w spotkaniu strzelił w 35 minucie Tomasz Dejewski, po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, mocnym strzałem pokonał niemającego nic do powiedzenia Dybowskiego. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania Siarkowcy mogli pokusić się o zdobycie kontaktowego gola, ale aż dwiema fenomenalnymi interwencjami popisał się bramkarz Warty. Swoją szansę w 43 minucie mieli także piłkarze z Poznania, ale po bardzo dobrze rozegranej akcji Michał Ciarkowski nie trafił praktycznie do pustej bramki tarnobrzeżan.

Druga połowa była już o wiele lepsza w wykonaniu gospodarzy. Jednak liczba stworzonych sytuacji nie przełożyła się chociażby na zdobycie jednego gola. Siarkowcom ewidentnie brakowało dziś szczęścia i wykończenia akcji. Swoje pojedynki sam na sam z poznańskim bramkarzem przygrywali Hubert Tomalski czy Krzysztof Ropski. Kibice zgromadzeni na stadionie przy Alei Niepodległości nie mogli uwierzyć, że Siarkowcy marnowali takie sytuacje i zamiast wywalczenia chociażby remisu, muszą teraz przełknąć gorycz porażki.

Po dzisiejszej kolejce, pomimo porażki, piłkarze Siarki Tarnobrzeg utrzymali piątą pozycję w tabeli, ale mają już tylko punkt przewagi nad zajmującą szóstą lokatę Olimpią Elbląg i aż sześć punktów straty do czwartego Radomiaka Radom. Do końca rundy pozostało do rozegrania jeszcze pięć kolejek. W następnej, XXX, Siarkowców czeka wyprawa do Bełchatowa na mecz z tamtejszym GKS-em. Spotkanie zaplanowano na 13 maja br., początek o godz. 17.

SIARKA TARNOBRZEG – WARTA POZNAŃ 0:1 (0:1)

0:1 – Tomasz DEJEWSKI 34′

SIARKA: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 21. Michał Dawidowicz (83, 27. Dawid Witkowski) – 11. Daniel Koczon, 9. Marcin Stefanik, 20. Grzegorz Płatek (51, 10. Konrad Stępień), 16. Mateusz Czyżycki (51, 44. Michał Żebrakowski), 17. Hubert Tomalski – 19. Krzysztof Ropski (76, 23. Jakub Głaz).

WARTA: 12. Tomasz Laskowski – 19. Krzysztof Biegański, 5. Bartosz Kieliba, 2. Tomasz Dejewski, 6. Nikodem Fiedosewicz – 22. Dominik Chromiński (87, 16. Alain Ngamayama), 17. Artur Marciniak, 10. Adrian Laskowski, 20. Michał Cywiński (70, 18. Gracjan Goździk), 7. Michał Ciarkowski – 9. Łukasz Spławski (82, 15. Mateusz Broź).

żółte kartki: Dawidowicz, Grzesik – Biegański, Kieliba, Dejewski, Fiedosewicz.

sędziował: Jacek Lis (Katowice)