sport

Gorzyce. 80 zawodników pobiegło Tropem Wilczym

Gorzyce. 80 zawodników pobiegło Tropem Wilczym

Uczestnicząc w sportowo-patriotycznym wydarzeniu mieszkańcy Gorzyc oddali hołd walczącym w obronie kraju. Bieg Tropem Wilczym rozpoczął w gminie tydzień poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

Uczestnicy niedzielnego biegu rywalizowali na dystansach – 1963 i 4600 metrów. Trasa wiodła ulicami, przy których przed wojną mieszkali i wychowywali się żołnierze polskiego podziemia niepodległościowego – Franciszek Bajcer „Sanowski”, Mieczysław Świergul „Adamski”, Bronisław Główka „Buława”, Stanisław Styga „Wampir”, Czesław Gołębiowski „Góral” i Stanisław Dziubek „Vis”.

Krótszy dystans pokonało 27 zawodników. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Dębska, druga na mecie była Anna Sabat, trzecia Oliwia Iwaszko. Pierwsze miejsce wśród mężczyzn wywalczył Adrian Wojtanowski, tuż za nim uplasował się Jakub Woźniak, trzecie miejsce przypadło Piotrowi Grzywaczowi.

Na dystansie 4600 m wśród kobiet niepokonana była Agnieszka Krzemińska, drugie miejsce zajęła Anna Karbowniczek, a trzecie Małgorzata Wojtoń. Pierwszym mężczyzną na mecie był Paweł Krupa przed Tomaszem Korzeniowskim i Piotrem Wojtanowskim.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz gratulacje od organizatorów oraz starosty Pawła Bartoszka i wójta Leszka Surdego. Puchar dla najmłodszego uczestnika biegu otrzymał 12-letni Aleksander Matyka, dla najstarszego 62-letni Marek Dziorek.

Przed rozpoczęciem zawodów, na prośbę wójta Gorzyc Leszka Surdego, pamięć żołnierzy uczczono minutą ciszy. – Wśród uczestników biegu rozlosowano ponad 30 nagród, ufundowanych m.in. przez wójta gminy Gorzyce, a wśród nich patriotyczne koszulki, czapeczki sportowe oraz kurtki do biegania – informuje Monika Zając z urzędu gminy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Na zawodników czekała także zupa fasolowa przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Gorzycach i ognisko.

Imprezie towarzyszył piknik historyczny i wystawa „Żołnierze Wyklęci. Śladami zbrodni komunistycznych na Rzeszowszczyźnie z lat 1944-1956” przygotowana przez rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

W najbliższy piątek Środowiskowy Domu Kultury zaprasza na projekcję filmu „Zapora” oraz opowieść „Prześladowanie Żołnierzy Wyklętych przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa”.

W niedzielę o godz. 10.30 poświęcona zostanie tablica upamiętniająca żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej, walczących o wolną i niepodległą Polskę. Uroczystość rozpocznie msza święta w kościele parafialnym w Gorzycach.

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Sportowy Sprint, Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

Zdjęcia Urząd Gminy Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w sport

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021

Majewski, Borkowski, Kraska z medalami

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021