W powiecie

Gorzyce. Tak ma wyglądać nowa sieć szkół podstawowych i gimnazjów

Gorzyce. Tak ma wyglądać nowa sieć szkół podstawowych i gimnazjów

-Ta reforma nie jest dla nas łatwym rozwiązaniem, ale tak jak obiecałem moim wyborcom, nie będę zamykał żadnej ze szkół – mówił podczas sesji poświęconej dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju wójt Gorzyc Leszek Surdy.

Projekt uchwały przedstawiony przez wójta gminy Gorzyce określał plan sieci szkół, które będę funkcjonowały w okresie od nowego roku szkolnego 2017/2018. Propozycja obejmowała okres przejściowy od 1 września 2017 r do końca sierpnia 2019 r. do momentu wygaśnięcia gimnazjów oraz od 1 września 2019 r. – czyli funkcjonowania szkół w systemie ośmioklasowym.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały. Zgodnie z tym od 1 września 2017 r. na terenie gminy będą funkcjonować ośmioklasowe szkoły podstawowe: w Gorzycach – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II, we Wrzawach – Szkoła Podstawowa, w Trześni – Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, w Sokolnikach – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego, w Furmanach – Szkoła Podstawowa im. St. Jachowicza.

Gimnazja, które obecnie funkcjonują w zespołach szkół w Gorzycach, Sokolnikach i Wrzawach zostaną wchłonięte przez tamtejsze szkoły tj. w Gorzycach przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II, w Sokolnikach przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego, zaś we Wrzawach przez Szkołę Podstawową.

Uczniowie, którzy wg obecnego systemu rozpoczęliby naukę w pierwszej klasie gimnazjum zostaną w swoich rodzimych szkołach podstawowych. W każdej z sześciu placówek od 1 września powstaną klasy siódme, a w kolejnym roku klasy ósme.

– Ta reforma nie jest dla nas łatwym rozwiązaniem, ale tak jak obiecałem moim wyborcom, nie będę zamykał żadnej ze szkół. Zrobimy wszystko, aby te zmiany nie odbiły się na naszych najmłodszych mieszkańcach. Dla nas największym dziś problemem będzie utrzymanie obecnych etatów nauczycieli, ale robimy wszystko, aby było jak najmniej zwolnień – podkreśla Leszek Surdy, wójt Gorzyc.

Źródło Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021