W powiecie

Gorzyce. Tak ma wyglądać nowa sieć szkół podstawowych i gimnazjów

Gorzyce. Tak ma wyglądać nowa sieć szkół podstawowych i gimnazjów

-Ta reforma nie jest dla nas łatwym rozwiązaniem, ale tak jak obiecałem moim wyborcom, nie będę zamykał żadnej ze szkół – mówił podczas sesji poświęconej dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju wójt Gorzyc Leszek Surdy.

Projekt uchwały przedstawiony przez wójta gminy Gorzyce określał plan sieci szkół, które będę funkcjonowały w okresie od nowego roku szkolnego 2017/2018. Propozycja obejmowała okres przejściowy od 1 września 2017 r do końca sierpnia 2019 r. do momentu wygaśnięcia gimnazjów oraz od 1 września 2019 r. – czyli funkcjonowania szkół w systemie ośmioklasowym.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały. Zgodnie z tym od 1 września 2017 r. na terenie gminy będą funkcjonować ośmioklasowe szkoły podstawowe: w Gorzycach – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II, we Wrzawach – Szkoła Podstawowa, w Trześni – Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, w Sokolnikach – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego, w Furmanach – Szkoła Podstawowa im. St. Jachowicza.

Gimnazja, które obecnie funkcjonują w zespołach szkół w Gorzycach, Sokolnikach i Wrzawach zostaną wchłonięte przez tamtejsze szkoły tj. w Gorzycach przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II, w Sokolnikach przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego, zaś we Wrzawach przez Szkołę Podstawową.

Uczniowie, którzy wg obecnego systemu rozpoczęliby naukę w pierwszej klasie gimnazjum zostaną w swoich rodzimych szkołach podstawowych. W każdej z sześciu placówek od 1 września powstaną klasy siódme, a w kolejnym roku klasy ósme.

– Ta reforma nie jest dla nas łatwym rozwiązaniem, ale tak jak obiecałem moim wyborcom, nie będę zamykał żadnej ze szkół. Zrobimy wszystko, aby te zmiany nie odbiły się na naszych najmłodszych mieszkańcach. Dla nas największym dziś problemem będzie utrzymanie obecnych etatów nauczycieli, ale robimy wszystko, aby było jak najmniej zwolnień – podkreśla Leszek Surdy, wójt Gorzyc.

Źródło Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021