W powiecie

Gorzyce. Tak ma wyglądać nowa sieć szkół podstawowych i gimnazjów

Gorzyce. Tak ma wyglądać nowa sieć szkół podstawowych i gimnazjów

-Ta reforma nie jest dla nas łatwym rozwiązaniem, ale tak jak obiecałem moim wyborcom, nie będę zamykał żadnej ze szkół – mówił podczas sesji poświęconej dostosowaniu sieci szkół do nowego ustroju wójt Gorzyc Leszek Surdy.

Projekt uchwały przedstawiony przez wójta gminy Gorzyce określał plan sieci szkół, które będę funkcjonowały w okresie od nowego roku szkolnego 2017/2018. Propozycja obejmowała okres przejściowy od 1 września 2017 r do końca sierpnia 2019 r. do momentu wygaśnięcia gimnazjów oraz od 1 września 2019 r. – czyli funkcjonowania szkół w systemie ośmioklasowym.

Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały. Zgodnie z tym od 1 września 2017 r. na terenie gminy będą funkcjonować ośmioklasowe szkoły podstawowe: w Gorzycach – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II, we Wrzawach – Szkoła Podstawowa, w Trześni – Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, w Sokolnikach – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego, w Furmanach – Szkoła Podstawowa im. St. Jachowicza.

Gimnazja, które obecnie funkcjonują w zespołach szkół w Gorzycach, Sokolnikach i Wrzawach zostaną wchłonięte przez tamtejsze szkoły tj. w Gorzycach przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II, w Sokolnikach przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego, zaś we Wrzawach przez Szkołę Podstawową.

Uczniowie, którzy wg obecnego systemu rozpoczęliby naukę w pierwszej klasie gimnazjum zostaną w swoich rodzimych szkołach podstawowych. W każdej z sześciu placówek od 1 września powstaną klasy siódme, a w kolejnym roku klasy ósme.

– Ta reforma nie jest dla nas łatwym rozwiązaniem, ale tak jak obiecałem moim wyborcom, nie będę zamykał żadnej ze szkół. Zrobimy wszystko, aby te zmiany nie odbiły się na naszych najmłodszych mieszkańcach. Dla nas największym dziś problemem będzie utrzymanie obecnych etatów nauczycieli, ale robimy wszystko, aby było jak najmniej zwolnień – podkreśla Leszek Surdy, wójt Gorzyc.

Źródło Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021

Wypełnij ankietę i miej wpływ na rozwój Gminy Gorzyce

rta24.eu6 maja 2021

Akcja edukacyjna Głosu Seniora

rta24.eu6 maja 2021

Dzień Strażaka

rta24.eu4 maja 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rta24.eu29 kwietnia 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021