W powiecie

Gorzyce z promesą na żłobek

Gorzyce z promesą na żłobek

Gmina Gorzyce pozyskała kolejne środki finansowe na utworzenie żłobka. Wczoraj z rąk podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Aliny Nowak oraz wojewody – Ewy Leniart, wójt gminy Gorzyce – Leszek Surdy odebrał promesę w wysokości 478 980 zł.

Pierwszy strumień pieniędzy na utworzenie w gminie Gorzyce żłobka popłynął z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Końcem 2019 roku została podpisana umowa o dofinansowanie projektu pod nazwą „Utworzenie żłobka w gminie Gorzyce”.

Kolejne dobre wiadomości co do finansowania inwestycji dotarły do gminy kilka dni temu, kiedy na stronach Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie ukazała się informacja o udzielonym wsparciu na utworzenie żłobka.

Wczoraj podczas konferencji zorganizowanej w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie z resortowego program Maluch+, podzielono wśród samorządów 16 mln zł. Gmina Gorzyce otrzymała promesę w wysokości prawie 480 tys. zł.

Łącznie na utworzenie żłobka gorzyccy urzędnicy z zewnętrznych źródeł pozyskali ponad 1 mln 360 tys. zł, z czego wkład własny finansowy to prawie 161 tys. zł, a niefinansowy to 75 tys. zł.

W ramach niniejszego budżetu możliwe będzie sfinansowanie modernizacji pomieszczeń przewidzianych na żłobek oraz wyposażenie sal i sfinansowanie wynagrodzeń kadry zatrudnionej w żłobku. Dodatkowo zostanie dobudowany wiatrołap wraz z wózkownią oraz utworzony będzie plac zabaw. Do dyspozycji maluchów będą dwie sale – zabaw i odpoczynku. Sale będą wentylowane i odpowiednio klimatyzowane. W sali zabaw będzie zamontowana podłoga interaktywna, znajdą się tu również atestowane zabawki edukacyjne.

Rekrutacja rozpocznie się na przełomie marca-kwietnia br. Żłobek swoją działalność rozpocznie we wrześniu tego roku.

Żródło Gmina Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021