W Tarnobrzegu

Gorzyce. Złote, szmaragdowe i diamentowe gody

Gorzyce. Złote, szmaragdowe i diamentowe gody

Dla 47 małżeńskich par z gminy Gorzyce mijający rok był wyjątkowy. Pięćdziesiąt, pięćdziesiąt pięć lub sześćdziesiąt lat temu ślubowali sobie miłość i wierność. Dziś odebrali gratulacje i okolicznościowe medale.

50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodziło 28 par, które na ślubnym kobiercu stanęły w 1967 roku. Wśród uhonorowanych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę znaleźli się: Janina i Bolesław Bąkowie, Mieczysława i Edmund Czerwonkowie, Wanda i Stanisław Elżakowscy, Aleksandra i Stanisław Gałkowie, Zofia i Franciszek Garbaccy, Danuta i Władysław Gawrońscy, Ewa i Eugeniusz Glacowie, Krystyna i Tadeusz Kawalcowie, Halina i Józef Kawęccy, Halina i Wiesław Korczakowie, Zofia i Władysław Kowalczykowie, Maria i Mieczysław Kuligowie, Bogumiła i Emil Kuszajowie, Janina i Jan Lasotowie, Zdzisława i Jan Malcowie, Zdzisława i Jerzy Pankowie, Anna i Marian Polkowie, Eugenia i Bolesław Rękasowie, Elżbieta i Eugeniusz Robakowie, Wanda i Stanisław Sapielakowie, Zofia i Juliusz Sempruchowie, Władysława i Stanisław Stasiakowie, Teresa i Zbigniew Staszewscy, Stanisława i Kazimierz Szalkowie, Teresa i Stanisław Środkowie, Michalina i Edward Tomaszewscy, Anna i Jerzy Wasilewscy, Maria i Bronisław Zelikowie.

Jedenaście par obchodziło 55. rocznicę ślubu. Są to: Krystyna i Henryk Badowscy, Eleonora i Stanisław Czachórowie, Danuta i Stanisław Marszałkowie, Stanisława i Julian Bednarczykowie, Maria i Zdzisław Tarnowscy, Janina i Eugeniusz Florkowie, Halina i Kazimierz Wydrowie, Michalina i Józef Suskowie, Zofia i Tadeusz Dyrkaczowie, Władysława i Marian Jamroziewiczowie, Maria i Edward Dybscy. Od 60 lat razem są: Kazimiera i Marian Piątkowie, Teresa i Franciszek Kasakowie, Zofia i Zygmunt Drożdżowie, Anna i Stefan Rakowie, Stanisława i Józef Żakowie, Stanisława i Mieczysław Koziejowie, Maria i Stanisław Bijakowie oraz Kazimiera i Kazimierz Lenkowie.

Listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki jubilatom wręczyli dziś: wójt Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Krzysztof Maruszak oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

– Chciałbym wam pogratulować tak pięknych jubileuszy. Udowodniliście, że razem we dwoje można przejść przez życie. Życie, które nie jest tylko piękną, radosną telenowelą, a ciężką rzeczywistością. Dla nas, dla waszych rodzin i najbliższych jesteście wzorem. Niech wam dobry los wynagradza wszystkie wasze życiowe trudy. Życzę wam, abyście trwali nadal w zdrowiu i radości i doczekali kolejnych jubileuszy – mówił wójt Leszek Surdy. Życzenia jubilatom złożyli także przewodniczący Krzysztof Maruszak oraz sołtys Józef Turbiarz. Oficjalną część uroczystość zwieńczył wspólny toast oraz tort.

WW/ UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021

Tarnobrzeg z „Mistrzem” za rozbudowę Centrum Natura 2000

rta24.eu5 października 2021