W Tarnobrzegu

Gorzyce. Złote, szmaragdowe i diamentowe gody

Gorzyce. Złote, szmaragdowe i diamentowe gody

Dla 47 małżeńskich par z gminy Gorzyce mijający rok był wyjątkowy. Pięćdziesiąt, pięćdziesiąt pięć lub sześćdziesiąt lat temu ślubowali sobie miłość i wierność. Dziś odebrali gratulacje i okolicznościowe medale.

50. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego obchodziło 28 par, które na ślubnym kobiercu stanęły w 1967 roku. Wśród uhonorowanych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę znaleźli się: Janina i Bolesław Bąkowie, Mieczysława i Edmund Czerwonkowie, Wanda i Stanisław Elżakowscy, Aleksandra i Stanisław Gałkowie, Zofia i Franciszek Garbaccy, Danuta i Władysław Gawrońscy, Ewa i Eugeniusz Glacowie, Krystyna i Tadeusz Kawalcowie, Halina i Józef Kawęccy, Halina i Wiesław Korczakowie, Zofia i Władysław Kowalczykowie, Maria i Mieczysław Kuligowie, Bogumiła i Emil Kuszajowie, Janina i Jan Lasotowie, Zdzisława i Jan Malcowie, Zdzisława i Jerzy Pankowie, Anna i Marian Polkowie, Eugenia i Bolesław Rękasowie, Elżbieta i Eugeniusz Robakowie, Wanda i Stanisław Sapielakowie, Zofia i Juliusz Sempruchowie, Władysława i Stanisław Stasiakowie, Teresa i Zbigniew Staszewscy, Stanisława i Kazimierz Szalkowie, Teresa i Stanisław Środkowie, Michalina i Edward Tomaszewscy, Anna i Jerzy Wasilewscy, Maria i Bronisław Zelikowie.

Jedenaście par obchodziło 55. rocznicę ślubu. Są to: Krystyna i Henryk Badowscy, Eleonora i Stanisław Czachórowie, Danuta i Stanisław Marszałkowie, Stanisława i Julian Bednarczykowie, Maria i Zdzisław Tarnowscy, Janina i Eugeniusz Florkowie, Halina i Kazimierz Wydrowie, Michalina i Józef Suskowie, Zofia i Tadeusz Dyrkaczowie, Władysława i Marian Jamroziewiczowie, Maria i Edward Dybscy. Od 60 lat razem są: Kazimiera i Marian Piątkowie, Teresa i Franciszek Kasakowie, Zofia i Zygmunt Drożdżowie, Anna i Stefan Rakowie, Stanisława i Józef Żakowie, Stanisława i Mieczysław Koziejowie, Maria i Stanisław Bijakowie oraz Kazimiera i Kazimierz Lenkowie.

Listy gratulacyjne, kwiaty oraz drobne upominki jubilatom wręczyli dziś: wójt Leszek Surdy, zastępca wójta Lucyna Matyka, przewodniczący rady gminy Krzysztof Maruszak oraz kierownik USC Barbara Babiec-Wziątek.

– Chciałbym wam pogratulować tak pięknych jubileuszy. Udowodniliście, że razem we dwoje można przejść przez życie. Życie, które nie jest tylko piękną, radosną telenowelą, a ciężką rzeczywistością. Dla nas, dla waszych rodzin i najbliższych jesteście wzorem. Niech wam dobry los wynagradza wszystkie wasze życiowe trudy. Życzę wam, abyście trwali nadal w zdrowiu i radości i doczekali kolejnych jubileuszy – mówił wójt Leszek Surdy. Życzenia jubilatom złożyli także przewodniczący Krzysztof Maruszak oraz sołtys Józef Turbiarz. Oficjalną część uroczystość zwieńczył wspólny toast oraz tort.

WW/ UG Gorzyce

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021