sport

Gorzycka Piątka. Zapisy ruszyły

Gorzycka Piątka. Zapisy ruszyły

Jeszcze do końca sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do imprezy biegowej, jaka odbędzie się w Gorzycach w niedzielę 3 września. Zawodnicy oraz uczestnicy wydarzenia będą mogli wspomóc leczenie Kacperka Drozda z Wrzaw.Rejestracja na bieg prowadzona jest na stronie. Opłata startowa to 45 zł.

– Każdego roku staramy się przygotować atrakcyjne nagrody dla wszystkich zawodników. Uczestnicy biegu głównego otrzymają designerskie rękawki sportowe i koszulkę techniczną, zaś dzieci i młodzież koszulkę oraz okolicznościowy medal. Wszyscy zawodnicy mogą liczyć na smaczny, regenerujący posiłek, który przygotują panie z koła gospodyń wiejskich w Gorzycach – mówi Marcin Korzonek z klubu Sprint Gorzyce, głównego organizatora biegu.

Zawodnicy oraz wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli wspomóc leczenie Kacperka Drozda z Wrzaw. – 10 procent opłaty startowej przeznaczamy na leczenie chłopca, dodatkowo podczas biegu nasi wolontariusze będą prowadzili zbiórkę pieniędzy. Mamy nadzieję, że w ten sposób uda się zebrać niezbędne fundusze na rehabilitacje i kosztowne leczenie Kacperka – wyjaśnia Barbara Dziorek, odpowiedzialna za organizację akcji charytatywnej.

Tradycyjnie tegoroczną imprezę biegową rozpocznie Bieg Przedszkolaka, udział w nim mogą wziąć dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Po nim odbędzie się Bieg Nadziei Olimpijskich dedykowanym uczniom klas 1-3 szkoły podstawowej. Na dystansie 800 m mierzyć się będą dzieci klas 4-6 szkoły podstawowej, zaś na dystansie 1000 m pobiegną uczniowie klas 7 oraz gimnazjum.

Organizatorzy przewidzieli upominki dla pierwszych 200 osób, którzy zgłoszą się do biegów dziecięco-młodzieżowych. Zgłoszenia do tych biegów będą prowadzone w dniu startu. Warto podkreślić, że dzieci i młodzież nie ponoszą żadnych opłat związanych ze startem.

Najlepsi zawodnicy w kategoriach dziecięco-młodzieżowych zostaną nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcy biegu głównego otrzymają nagrody finansowe po 500 zł za I miejsce, 300 zł za II miejsce oraz 200 zł za miejsce III w kategorii open mężczyzn i kobiet.

Nagrody i puchary zostały również przygotowane przez wójta gminy Gorzyce. Leszek Surdy uhonoruje najszybszego mieszkańca i mieszkankę gminy. Swoją nagrodę wręczy także przedstawiciel sponsora głównego biegu – Federal-Mogul Gorzyce, produkującego tłoki dla czołowych producentów samochodów osobowych i ciężarowych. Puchar dla najszybszego pracownika i pracownicy Federal-Mogul ufundował prezes zakładu Adam Krępa. Starosta powiatu tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek uhonoruje także najszybszą mieszkankę i najszybszego mieszkańca powiatu.

Szczegółowy regulamin biegu dostępny jest na stronie klubu Sprint. Zachęcamy także do śledzenia profilu biegu.

Sponsor główny:
Federal-Mogul Powertrain – zakład w Gorzycach
Organizatorzy:
Klub Sprint, Urząd Gminy Gorzyce, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach, Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.
Patronat honorowy:
Wójt Gminy Gorzyce – Leszek Surdy, Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego – Paweł Bartoszek, Prezes Zarządu Federal-Mogul Gorzyce – Adam Krępa.
Współfinansowanie z programów zewnętrznych
Współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

PROGRAM BIEGU
9.00-12:00 – otwarcie biura zawodów. Weryfikacja uczestników oraz przyjmowanie zgłoszeń.
10:30 – Bieg przedszkolaka – wiek dziecka 4-6 lat.
11:00 – Biegi Nadziei Olimpijskich – dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej.
11.30 – Bieg na dystansie 800 m dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej.
12:00 – Bieg na dystansie 1000 m dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i starszych.
13:00 – Bieg główny – Gorzycka Piątka.
14:00 – Zamknięcie trasy. Zakończenie biegu.
14.30 – Uroczyste zakończenie biegu dekoracja zwycięzców.

WW 

foto: FB Gorzycka 5 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021