W powiecie

Grają od dwóch lat

Grają od dwóch lat

 Orkiestra z Baranowa Sandomierskiego  ma już dwa lata. Z tej okazji w MGOK-u odbyło się spotkanie, w którym oprócz członków zespołu, uczestniczyły także całe orkiestrowe rodziny.

Spotkanie, które odbyło się w MGOK-u 11 grudnia było okazją do integracji, ale przede wszystkim do zaprezentowania postępów, jakie Gminna Orkiestra Dęta poczyniła w ciągu dwóch lat pracy. Zespół zaprezentował się na nowej scenie sali widowiskowej. Usłyszeliśmy kolędy, piosenki patriotyczne, marsze oraz… rock’n’rolla i wiązankę piosenek Demisa Roussosa. Jak wyjaśnił dyrygent Marek Kosior, orkiestra wciąż się rozwija, poszerza swój repertuar, także o utwory popularne. Mini koncert zakończył się burzą braw, a nawet bisami.

W spotkaniu uczestniczył burmistrz Marek Mazur, który przekazał wyrazy uznania dla wszystkich młodych artystów, pogratulował talentu i zaangażowania, a także życzył wielu sukcesów. Z kolei Marek Kosior, dyrygent orkiestry podziękował rodzicom za wspieranie wysiłków swoich pociech i czuwanie nad rozwojem ich umiejętności muzycznych. Podziękowania i życzenia złożyła również dyrektor MGOK-u Renata Domka.

Gminna Orkiestra Dęta została zawiązana przed dwoma laty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury z inicjatywy burmistrza Marka Mazura. Rada gminy przekazała fundusze na zakup kilkunastu instrumentów, następnie przeprowadzono nabór. W ciągu następnych miesięcy młodzi mieszkańcy gminy mogli nauczyć się gry od podstaw. Z czasem do orkiestry dołączyły także osoby dorosłe. W tym roku zakupiono kolejnych 12 instrumentów, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Wraz z nowym rokiem artystycznym naukę rozpoczęły kolejne osoby. Dzisiaj orkiestra liczy blisko 30 muzyków, zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli.

W tym roku orkiestra już sporo koncertowała. Między innymi zadbała o oprawę uroczystości jubileuszu 160-lecia OSP w Baranowie Sandomierskim, dożynek gminnych w Durdach, odpustu w Sulisławicach, Wojewódzkiej Spartakiady Środowiskowych Domów Samopomocy. Wzięła także udział w II Przeglądzie Orkiestr Dętych oraz uroczystościach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

DSC_3485 (Kopiowanie)

DSC_3488 (Kopiowanie)

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Uroczyste wręczenie aktu mianowania

rta24.eu1 września 2021