sport

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

W województwie Śląskim w miejscowości Imielin z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został turniej badmintona pod nazwą Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Warto nadmienić, że turnieje z cyklu Grand Prix Polski to drugie w hierarchi ważności po mistrzostwach Polski turnieje badmintona w Polsce, w których gra się o każde miejsce. Był to kolejny w tym sezonie, a ostatni przed mistrzostwami Polski turniej tej rangi rozegrany w Polsce w tych kategoriach wiekowych. W zawodach tych wystąpiła trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Krystian Wąsik w kategorii młodzików oraz Karol Wąski i Kamil Malak w kategorii juniorów młodszych.
Młodzi badmintoniści ze Stali spisali się w tych zawodach dobrze i na miarę aktualnie swoich możliwości, zważywszy na fakt ograniczonych treningów w związku z pandemią. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w tych kategoriach wiekowych.
   W grze pojedynczej juniorów młodszych miejsce siedemnaste wywalczył Kamil Malak, a w grze podwójnej juniorów młodszych miejsce trzynaste wywalczył debel w składzie: Kamil Malak / Karol Wąsik.
   W grze pojedynczej młodzików bardzo dobre piąte miejsce wywalczył Krystian Wąsik, a w grze podwójnej młodzików również bardzo dobre piąte miejsce wywalczył debel w składzie: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
   Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Krystian, Karol i Kamil dopiero pierwszy sezon występują w swoich kategoriach wiekowych i wszystko co najlepsze jeszcze przed nimi.
Na zdjęciach trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba, stoją od lewej strony: Kamil Malak, Krystian Wąsik i Karol Wąsik
Źródło Stal Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Majewski, Borkowski, Kraska z medalami

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021

Janusz Malarz z nagrodą Prezydenta

rta24.eu19 marca 2021

Starty badmintonistów

rta24.eu18 marca 2021