sport

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

W województwie Śląskim w miejscowości Imielin z udziałem wszystkich najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski rozegrany został turniej badmintona pod nazwą Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie. Warto nadmienić, że turnieje z cyklu Grand Prix Polski to drugie w hierarchi ważności po mistrzostwach Polski turnieje badmintona w Polsce, w których gra się o każde miejsce. Był to kolejny w tym sezonie, a ostatni przed mistrzostwami Polski turniej tej rangi rozegrany w Polsce w tych kategoriach wiekowych. W zawodach tych wystąpiła trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba: Krystian Wąsik w kategorii młodzików oraz Karol Wąski i Kamil Malak w kategorii juniorów młodszych.
Młodzi badmintoniści ze Stali spisali się w tych zawodach dobrze i na miarę aktualnie swoich możliwości, zważywszy na fakt ograniczonych treningów w związku z pandemią. Jest to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w tych kategoriach wiekowych.
   W grze pojedynczej juniorów młodszych miejsce siedemnaste wywalczył Kamil Malak, a w grze podwójnej juniorów młodszych miejsce trzynaste wywalczył debel w składzie: Kamil Malak / Karol Wąsik.
   W grze pojedynczej młodzików bardzo dobre piąte miejsce wywalczył Krystian Wąsik, a w grze podwójnej młodzików również bardzo dobre piąte miejsce wywalczył debel w składzie: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).
   Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Krystian, Karol i Kamil dopiero pierwszy sezon występują w swoich kategoriach wiekowych i wszystko co najlepsze jeszcze przed nimi.
Na zdjęciach trójka młodych i utalentowanych badmintonistów Stali Nowa Dęba, stoją od lewej strony: Kamil Malak, Krystian Wąsik i Karol Wąsik
Źródło Stal Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021