W powiecie

Grębowska Wigilia

Grębowska Wigilia

W czwartek 20 grudnia o godz. 9-tej na grębowskim rynku, rozpoczęliśmy radosne świętowanie Bożego Narodzenia . Mimo mroźnego poranka, wokół panowała serdeczna i ciepła atmosfera. Piękne życzenia i wspólne kolędowanie – tak w skrócie wyglądała tegoroczna Wigilia Mieszkańców Gminy Grębów. Udekorowane świąteczne stoiska, uginały się pod stosami pierogów, pełnymi garnkami wigilijnej kapusty i barszczu. Nie zabrakło również pysznych wypieków i piernikowych smakołyków.

Życzenia, licznie zebranym mieszkańcom, złożył Wójt Gminy Grębów Kazimierz Skóra. Życzył wszystkim Świąt wypełnionych radością i miłością, dobrocią od ludzi i wzajemną życzliwością, a na Nowy 2019 r. dobrego zdrowia spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności. Dopełnieniem uroczystej chwili, było przekazanie przez Harcerzy z Zespołu Szkół w Stalach światełka betlejemskiego. Harcerze ze Stalów przekazali światełko betlejemskie na ręce Wójta Gminy z przesłaniem radości i pokoju dla wszystkich mieszkańców Gminy Grębów .

W przygotowanie tego wyjątkowego dnia zaangażowało się wiele osób – od samorządowców, przez różnego rodzaju instytucje i placówki m.in. Gminne Centrum Kultury w Grębowie wraz z działającymi przy nim zespołami ludowymi, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grębowie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grębowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Grębowie. Na stoiskach można było także nabyć piękne, własnoręcznie robione świąteczne dekoracje, wykonane przez dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie.

Tegoroczna grębowska Wigilia miała szczytny cel – cały dochód zebrany podczas wigilii zostanie przeznaczony na planowaną operację Kubusia Korygi w Bangkoku w Tajlandii.

Źródło: UG Grębów 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pożar aut ciężarowych w Baranowie Sandomierskim.

rta24.eu15 września 2021

Ulice Zastawie i Szkolna po remoncie

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Potracenie rowerzysty w Nowej Dębie

rta24.eu8 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Kolejna dostawa amunicji dla wojska z DEZAMET S.A.

rta24.eu3 września 2021

Nadzieja na nowe pokolenie mistrzów. Ruszyła klasa tenisa stołowego

rta24.eu3 września 2021

Uroczyste wręczenie aktu mianowania

rta24.eu1 września 2021