W Tarnobrzegu

Grzegorz Kiełb: „Zawsze płaciłem za siebie wszystkie rachunki”

Grzegorz Kiełb: „Zawsze płaciłem za siebie wszystkie rachunki”

Do wczorajszego oświadczenia Kamila Kalinki odniósł się dzisiaj zawieszony w czynnościach służbowych prezydent Tarnobrzega.

Na swoim profilu społecznościowym zamieścił oświadczenie. Załączył też faktury za rozmowy telefoniczne.

“Odpowiedź na oświadczenie pan Kamila Kalinki.

Jestem w gorszej sytuacji, od pana Kamila Kalinki, którego partyjny kolega jest przełożonym wszystkich prokuratorów. Proszę sobie wyobrazić sytuacje, w której pan Kalinka opowiada o pewnych rzeczach, które mógłbym wyjaśnić bez problemu, bo w przeciwieństwie do niego znam materiał dowodowy, a nie, jedynie uzasadnienie decyzji sądu. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której mogę coś wyjaśnić, ale żeby to zrobić, musiałbym naruszyć tajemnicę, którą objęta jest część materiałów zgromadzonych w toku postępowania. Dopóki sąd, CBA, nie zezwoli na zdjęcie klauzuli tajności – o pewnych rzeczach nie mogę mówić i właśnie na tym bazuje pan Kalinka, któremu chciałem przypomnieć, że uzasadnienie decyzji sądu, na które się powoływał, nie jest tożsame z wyrokiem skazującym. Pan Kamil Kalinka bazuje na tym, że jeżeli nie odpowiem na formułowane przez niego „zarzuty”, to będzie mógł budować (na potrzeby swojej kampanii) narrację „Kiełb jest winny”. Jeżeli zaś się do tych „zarzutów” odniosę cytując konkretne fragmenty materiału dowodowego – to podwładni jego kolegi z partii będą mogli mi bez problemu postawić kolejne zarzuty, bo podpisałem zobowiązanie do nieujawniania pewnych informacji. Nie wiem, kiedy skończy się ta sprawa, ale wiem, że będzie to już pewnie długo po wyborach, których, na szczęście dla Tarnobrzega Kamil Kalinka nie ma szans wygrać. Mam nadzieję, że po całej sprawie, pan Kalinka będzie miał na tyle przyzwoitości, żeby wyjść przed kamery i przyznać, że wszystkie jego wystąpienia i działania odnoszące się do mojej sprawy – były elementem kampanii wyborczej i niczym więcej.

Jeżeli chodzi o sprawę związaną z sms-ami pan Kamil Kalinka celowo nie powiedział o tym, że rachunek za smsy został przeze mnie zapłacony. Świadomie zrezygnowałem ze swojego nr telefonu prywatnego i korzystałem wyłącznie z telefonu służbowego traktując go jako prywatno-służbowy. Abonament opłacał urząd, wszystko co przekraczało umowę płaciłem z własnej kieszeni. Oprócz smsów premium dotyczyło to między innymi rozmów telefonicznych jakie wykonywałem będąc za granicą. Zawsze płaciłem za siebie wszystkie rachunki.”

Z poważaniem
Grzegorz Kiełb

39135573_1789064904464334_8276356306709774336_n

9 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021