Kronika Policyjna

HANDEL LUDŹMI! MOŻESZ UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA – PRZYPOMNIENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

HANDEL LUDŹMI! MOŻESZ UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA – PRZYPOMNIENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu odwiedzili policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi. Podczas spotkania młodzież mogła zapoznać się ze służbą w Policji.

Dziś uczniowie I klasy Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu odwiedzili Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu. Spotkanie rozpoczęło się od tematyki dotyczącej handlu ludźmi. Policjanci mówili o zagrożeniach, przypominali uczniom, jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami.

Problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Najskuteczniejszą profilaktyką jest wiedza. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.” Handel Ludźmi” z którego mogli dowiedzieć się jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi.

W dalszej części spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie kryteria musi spełniać osoba, ubiegająca się o wstąpienie do Policji, jak wygląda codzienna służba policjantów oraz jakie zadania wykonują funkcjonariusze w pionach kryminalnym, prewencyjnym oraz logistycznym. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia komendy, obejrzeli sprzęt służbowy policjantów oraz spot filmowy promujący policyjny zawód. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli wystawę przypominającą najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące handlu ludźmi.

Źródło/ KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku, w którym zginęły dwie osoby

rta24.eu8 lipca 2021

Wieczorna interwencja strażaków i przypalona potrawa

rta24.eu8 lipca 2021

Ruszyły zgłoszenia do Jarmarku Dominikańskiego

rta24.eu7 lipca 2021