Kronika Policyjna

HANDEL LUDŹMI! MOŻESZ UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA – PRZYPOMNIENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

HANDEL LUDŹMI! MOŻESZ UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA – PRZYPOMNIENIE ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu odwiedzili policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu po to, by porozmawiać na temat zagrożeń wynikających z procederu handlu ludźmi. Podczas spotkania młodzież mogła zapoznać się ze służbą w Policji.

Dziś uczniowie I klasy Zespołu Szkół nr 3 w Tarnobrzegu odwiedzili Komendę Miejską Policji w Tarnobrzegu. Spotkanie rozpoczęło się od tematyki dotyczącej handlu ludźmi. Policjanci mówili o zagrożeniach, przypominali uczniom, jak poważnymi problemami są: przymusowa prostytucja, praca przymusowa, handel dziećmi czy handel narządami.

Problem handlu ludźmi może dotyczyć każdego. Najskuteczniejszą profilaktyką jest wiedza. Dlatego też, działania policjantów mają na celu przestrzec i uchronić młodzież przed podejmowaniem niewłaściwych decyzji zagrażających ich życiu lub zdrowiu. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.” Handel Ludźmi” z którego mogli dowiedzieć się jakie zasady bezpieczeństwa należy zachować przed wyjazdem za granicę, co zrobić, gdy zostanie się ofiarą handlu ludźmi.

W dalszej części spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się, jakie kryteria musi spełniać osoba, ubiegająca się o wstąpienie do Policji, jak wygląda codzienna służba policjantów oraz jakie zadania wykonują funkcjonariusze w pionach kryminalnym, prewencyjnym oraz logistycznym. Uczniowie zwiedzili pomieszczenia komendy, obejrzeli sprzęt służbowy policjantów oraz spot filmowy promujący policyjny zawód. Na zakończenie spotkania uczniowie obejrzeli wystawę przypominającą najważniejsze zasady bezpieczeństwa dotyczące handlu ludźmi.

Źródło/ KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Jechał 125 KM/H Wisłostradą stracił prawo jazdy

rta24.eu20 maja 2020

Motocyklista uciekał przed policjantami

rta24.eu18 maja 2020

Rozpędzonym autem wjechał w lokomotywę

rta24.eu18 maja 2020

Policjant po służbie zatrzymał pijanego (video)

rta24.eu14 maja 2020

Jednego dnia ukradł trzy rowery – został zatrzymany

rta24.eu13 maja 2020

Uszkodził volkswagena i uciekł – był pijany

rta24.eu12 maja 2020

Wybił szybę w aucie i uciekł- Wandal już zatrzymany

rta24.eu11 maja 2020

Zderzenie dwóch aut w Gorzycach

rta24.eu7 maja 2020

Właściwa reakcja policjanta- zatrzymany pijany kierowca

rta24.eu7 maja 2020