Fotorelacje

Harcerski Śpiewograniec. Pierwsze miejsce dla Troje ich

Harcerski Śpiewograniec. Pierwsze miejsce dla Troje ich

Magia tej imprezy znów przyciągnęła do Tarnobrzega zespoły z całej Polski. Od piątku do niedzieli druhny i druhowie bawili się na 22. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec.

Festiwal odbywający się od 1989 roku tym razem zagościł na scenie TDK po rocznej przerwie. – Reaktywować było ciężko, ale odetchnąłem z ulgą. Chyba zadziałała magia Śpiewograńca, sentyment harcerzy i zaufanie, że będzie to wspaniała impreza – wyznał podczas finalnych przygotowań podharcmistrz Robert Kędziora.

W sobotę odbył się koncert galowy festiwalu. Wystąpili laureaci nagrodzeni i wyróżnieni przez jury obradujące w składzie: hm. Janusz Szwed, hm. Czesław Chabel, pwd. Jarosław Piątkowski, hm. Jacek Drożdżal, phm. Robert Kędziora. Po wysłuchaniu 23 utworów konkursowych pierwsze miejsce, czyli nagrodę prezydenta Tarnobrzega oraz Stowarzyszenia ESTEKA otrzymał zespół Troje ich z Tarnowa. Drugie miejsca zdobyli zespół Manufaktura z Annopola oraz zespół Dwunastka i Przyjaciele z Handzlówki. Trzecie miejsce dzielą Atomowe Ameby z Rzeszowa i zespół Żuawi z Rzeszowa. Wyróżnienie zdobyła Oliwia Węglarska.

Nagroda główna w kategorii dodatkowej przypadła zespołowi Troje ich za wykonanie utworu Mgła, zaś wyróżnienie w kategorii dodatkowej dla zespołu Maki ze Skawiny za utwór Nieprzemakalni. Wyróżnienie w kategorii dodatkowej zdobył też zespół Atomowe Ameby za utwór „Na morza dnie”. Zespół Mega Brysie z Gorzyc wyjechał z wyróżnieniem dla najmłodszych uczestników festiwalu. W tym roku nie przyznano Grand Prix.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec, Kama Kędziora

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018