kultura i rozrywka

I po feriach…

I po feriach…

Blisko pół tysiąca dzieciaków odwiedziło Tarnobrzeski Dom Kultury podczas ferii zimowych. Tańczyły, malowały, grały i oglądały filmy. Na nudę nikt nie narzekał.

_DSC0072

Akcja „Zima w mieście” to doroczny program różnorodnych zajęć organizowanych dla tych, którzy nie wyjeżdżają podczas ferii na zimowiska, a nie lubią siedzieć w domu. – W tym roku rozpoczęliśmy jeszcze przed feriami, bo końcem stycznia odbył się wielki Bal Karnawałowy z udziałem małych przebierańców i ich rodziców – relacjonuje Renata Domka z TDK.

_DSC0011

Ale właściwe ferie rozpoczęły się 15 lutego. I od tego dnia niemal codziennie dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Ogromną popularnością cieszyły się filmy z cyklu „Mój ulubiony bohater filmowy”. A były to: „Proszę słonia” oraz „Baranek Shaun”. Obejrzało je ponad 300 maluchów. A jeszcze drugie tyle uczestniczyło w czasie ferii w zwykłych, codziennych pokazach filmowych w kinie Wisła.

_DSC0012

Pełną salę gości zgromadził również niecodzienny koncert. Przyjechali do nas „sztukmistrze z Lublina”, czyli zespół Klezmafour, który zaprezentował muzykę żydowską. Dzieci miały okazję poznać tradycyjne instrumenty klezmerskie, melodie inspirowane folklorem żydowskim, anegdoty i ciekawostki. Koncert ten odbył się w ramach pro­gramu Edukacji Muzycznej realizowanej w Tarnobrzeskim Domu Kultury przez Filharmonię Narodową w Warszawie.

_DSC0052

Podczas ferii odbywały się także zajęcia prowadzone przez instruktorów TDK-u. Warsztaty taneczne odbyły się pod okiem Kasi Serafin i Agnieszki Wojciechowskiej z Framu. Z kolei aktorskie – Sylwester Łysiak oraz Katarzyna Mroczka. Były też dwie pracownie plastyczne, w których zajęcia prowadziły: Bożena Wójtowicz-Ślęzak oraz Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska. Akcja „Zima w mieście” odbyła się pod patronatem prezydenta Tarnobrzega.

_DSC0054

Zdjęcia TDK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021