kultura i rozrywka

I po feriach…

I po feriach…

Blisko pół tysiąca dzieciaków odwiedziło Tarnobrzeski Dom Kultury podczas ferii zimowych. Tańczyły, malowały, grały i oglądały filmy. Na nudę nikt nie narzekał.

_DSC0072

Akcja „Zima w mieście” to doroczny program różnorodnych zajęć organizowanych dla tych, którzy nie wyjeżdżają podczas ferii na zimowiska, a nie lubią siedzieć w domu. – W tym roku rozpoczęliśmy jeszcze przed feriami, bo końcem stycznia odbył się wielki Bal Karnawałowy z udziałem małych przebierańców i ich rodziców – relacjonuje Renata Domka z TDK.

_DSC0011

Ale właściwe ferie rozpoczęły się 15 lutego. I od tego dnia niemal codziennie dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w różnych wydarzeniach. Ogromną popularnością cieszyły się filmy z cyklu „Mój ulubiony bohater filmowy”. A były to: „Proszę słonia” oraz „Baranek Shaun”. Obejrzało je ponad 300 maluchów. A jeszcze drugie tyle uczestniczyło w czasie ferii w zwykłych, codziennych pokazach filmowych w kinie Wisła.

_DSC0012

Pełną salę gości zgromadził również niecodzienny koncert. Przyjechali do nas „sztukmistrze z Lublina”, czyli zespół Klezmafour, który zaprezentował muzykę żydowską. Dzieci miały okazję poznać tradycyjne instrumenty klezmerskie, melodie inspirowane folklorem żydowskim, anegdoty i ciekawostki. Koncert ten odbył się w ramach pro­gramu Edukacji Muzycznej realizowanej w Tarnobrzeskim Domu Kultury przez Filharmonię Narodową w Warszawie.

_DSC0052

Podczas ferii odbywały się także zajęcia prowadzone przez instruktorów TDK-u. Warsztaty taneczne odbyły się pod okiem Kasi Serafin i Agnieszki Wojciechowskiej z Framu. Z kolei aktorskie – Sylwester Łysiak oraz Katarzyna Mroczka. Były też dwie pracownie plastyczne, w których zajęcia prowadziły: Bożena Wójtowicz-Ślęzak oraz Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska. Akcja “Zima w mieście” odbyła się pod patronatem prezydenta Tarnobrzega.

_DSC0054

Zdjęcia TDK

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021