Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio zakończone

Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio IKS JEZIORO Tarnobrzeg reprezentowało dwóch tenisistów stołowym na wózkach.
W turnieju indywidualnym Krzysztof ŻYŁKA w klasie 4 zajął wysokie 5 miejsce, był o krok od strefy medalowej.

Z fazy grupowej do dalszych gier Krzysztof wyszedł z 1 miejsca, przegrał 1:3 z Jung-Gil Kim (Korea Płd.) i wygrał 3:0 Filip Nachazel (Czechy).
W walce o ćwierćfinał pokonał 3:0 Chaiwut Wanchai (Tajlandia) a w meczu o półfinał przegrał 1:3 z Francuzem Maxime Thomas
Maciej NALEPKA w klasie 3 zajął 9 miejsce. Z fazy grupowej do dalszych gier Maciej wyszedł z 2 miejsca, przegrał 0:3 z Panfeng Feng (Chiny) i pokonał 3:1 Matteo Orsi (Włochy).
W meczu o ćwierćfinał przegrał 1:3 z Chińczykiem Xiang Zhai

W turnieju drużynowym w klasie 4-5 (Men’s Team – Class 4-5) drużynie Polskiej Krzysztof ŻYŁKA, Rafał LIS i Maciej NALEPKA zabrakło niewiele by wejść do półfinału i zdobyć brązowy medal.
Zwyciężyli 2:1 drużynę Serbii i przegrali 2:1 mecz drużyną Korei

Krzysztof i Maciej mimo, że nie zdobyli medalu i nie stanęli na podium to wspaniale reprezentowali Polskę, promowali Tarnobrzeg, Województwo Podkarpackie i klub.
Ich ogromnym sukcesem jest wywalczenie awansu do Tokio i udział w największej imprezie sportowej, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie.
Nie każdemu sportowcowi jest dane uczestniczyć w Igrzyskach Paraolimpijskich, tam rywalizują wybitni i najlepsi sportowcy.
Do nich należą Krzysiek i Maciek, którym w Japonii pomagał Feliks Kordyś trener klubowy tarnobrzeskiego IKS-u a zarazem trener reprezentacji Polski odpowiadający za tenisistów stołowym na wózkach.
Dziękujmy Wam za grę i emocje, które nam dostarczyliście w meczach turnieju indywidualnego i  drużynowego w Tokio. Medal był bardzo blisko, szkoda! Już za trzy lata Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich