sport

II runda rozgrywek badmintonowej ekstraklasy

II runda rozgrywek badmintonowej ekstraklasy

W Białymstoku w dniach 30 – 31.01.2016r. rozegrana została II runda rozgrywek badmintonowej ekstraklasy w sezonie 2015/2016.

W dwudniowych zmaganiach zmierzyły się ze sobą zespoły:SKB Litpol – Malow Suwałki (aktualny drużynowy mistrz Polski), UKS Hubal Białystok (aktualny drużynowy wicemistrz Polski), AZS AGH Kraków (brązowy drużynowy medalista), AZS UWM Olsztyn (czwarta drużyna badmintonowej elity) oraz MKS Stal Nowa Dęba (beniaminek badmintonowej ekstraklasy, najmłodszy ligowy badmintonowy zespół w Polsce).

Drużyna Stali Nowa Dęba rozegrała w sumie cztery pojedynki: w sobotę trzy, a w niedzielę jeden.Młodziutki zespół z Nowej Dęby mimo bardzo ambitnej, pełnej determinacji postawy poniósł w konfrontacji z potentatami polskiej ekstraklasy same porażki, ulegając 0:6 zespołom: z Suwałk, Białegostoku i Krakowa. Najbliżej korzystnego wyniku stalowcy byli w niedzielnym meczu przeciwko drużynie AZS – u Olsztyn, gdzie 4 gry kończyły się po zaciętych trzysetowych pojedynkach i ostatecznie przegrali i ten mecz 1:5, chociaż przy odrobinie szczęścia mogli go wygrać 4:2 (honorowy i zarazem historyczny, pierwszy punkt w ekstraklasie wywalczyła dla Stali w grze singlowej młodziczka, członkini kadry Polski młodzików Beata Mycek). Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że w drużynach rywali wystąpiło wiele utytułowanych zawodniczek i zawodników, z bogatym dorobkiem medalowym i startowym, uczestnicy olimpiad, medaliści mistrzostw Europy i mistrzostw Polski seniorów, natomiast w drużynie z Białegostoku czołowa badmintonistka z Białorusi Alisieja Zajcewa.

Mimo sromotnych porażek drużyna Stali zostawiła w Białymstoku po sobie bardzo dobre wrażenie, a jej największym atutem jest to, że skład zespołu oparty jest tylko i wyłącznie na własnych wychowankach, średnia wieku zespołu wynosi 16 lat, co napawa wielkim optymizmem na przyszłość. Dzięki występom w rozgrywkach ligowych młode zawodniczki i młodzi zawodnicy z Nowej Dęby na kortach w Białymstoku mogli znowu zmierzyć się z najlepszymi graczami Polski i nie tylko, co tylko może pomóc w budowaniu odpowiedniej formy i doświadczenia na przyszłość, szczególnie w startach indywidualnych.

W Białymstoku zespół Stali wystąpił w następującym składzie: Natalia Róg, Beata Mycek, Zofia Tomczyk, Aleksandra Michalczuk, Patryk Kopeć, Rafał Lejko, Ernest Ścipień i Mateusz Czachor (kapitan Zespołu).
Warto również odnotować fakt, że MKS Stal Nowa Dęba to jedyny ligowy badmintonowy zespół nie tylko z Podkarpacia, ale także z Polski Południowo – Wschodniej.
Na zdjęciach najmłodszy ligowy badmintonowy zespół w Polsce zawodniczki i zawodnicy MKS Stal Nowa Dęba podczas drugiej rundy badmintonowej ekstraklasy w Białymstoku.

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,1

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,3

l1eUwmOfZlOY5YVUlA,4

Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Grali w ramach Siarka Cup 2021

rta24.eu3 lutego 2021

Nowe stroje dla Gminnej Akademii Sportu

rta24.eu30 grudnia 2020

Rusza V Plebiscyt Sportowy na najpopularniejszego sportowca portalu rta24.eu

rta24.eu29 grudnia 2020