sport

IKS Jezioro Tarnobrzeg – Co dalej ?

IKS Jezioro Tarnobrzeg – Co dalej ?

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg tak jak inni sportowcy czekają na sygnał by móc rozpocząć treningi. Kiedy zostaną podjęte decyzje odnośnie otwarcia obiektów, hal sportowych w szkołach do prowadzenia “bezpiecznych” treningów tego jeszcze nie wiemy (niby od 18 maja ale czy obejmą obiekty sportowe w szkołach? to jest dla Nas ważne pytanie).

Epidemia uniemożliwiła zawodnikom udział w zawodach krajowych i zawodach międzynarodowych, w których Nasi zawodnicy mieli walczyć w turniejach rankingowy Pro – Tourach o udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020.
Odwołano ważne zawody we Włoszech, Jordanii, Słowenii, Słowacji a Igrzyska Paraolimpijskie przeniesiono na 2021 rok.

Kilku zawodników Reprezentacji Polski w tenisie stołowym wywalczyło już awans do Tokio min. Krzysztof Żyłka zawodnik na wózku klasa 4 z IKS JEZIORO Tarnobrzeg (8 miejsce w rankingu światowym, 4 miejsce w rankingu europejskim). Gratulacje i brawo dla Krzyśka!
Natomiast Maciejowi Nalepce drugiemu zawodnikowi IKS na wózku klasa 3 epidemia koronowirusa uniemożliwiła start w kilku turniejach międzynarodowych i walkę o Tokio (obecnie jest na 15 miejscu w rankingu światowym, 6 miejscu w rankingu europejskim). Maciej jak i pozostali zawodnicy muszą czekać do 2 czerwca na decyzje ITTF Para Table Tennis odnośnie przerwanych eliminacji.

Co z zawodami w kraju? Zawody krajowe najwyższej rangi tzn. Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych z czerwca zostały przeniesione na 24 – 27 września ( Kraków) a Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych z kwietnia na 09- 11 października (Wisła). Czy się odbędą w tych terminach?, nie wiemy.

Na 2-5 lipca planowaliśmy organizację kolejnego międzynarodowego bo już XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2020 lecz zmuszony jestem go odwołać tak jak odwołano inne imprezy sportowe oraz kulturalne w kraju i te w Tarnobrzegu. Przykro mi i szkoda, że w tym roku nie zobaczymy w naszym mieście tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski czy z dalekiej Irlandii. Szkoda!!

 

Zródło

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

7 medali dla UKS DELFIN TARNOBRZEG

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Grali w ramach Siarka Cup 2021

rta24.eu3 lutego 2021