sport

IKS Jezioro Tarnobrzeg – Co dalej ?

IKS Jezioro Tarnobrzeg – Co dalej ?

Tenisiści stołowi IKS JEZIORO Tarnobrzeg tak jak inni sportowcy czekają na sygnał by móc rozpocząć treningi. Kiedy zostaną podjęte decyzje odnośnie otwarcia obiektów, hal sportowych w szkołach do prowadzenia “bezpiecznych” treningów tego jeszcze nie wiemy (niby od 18 maja ale czy obejmą obiekty sportowe w szkołach? to jest dla Nas ważne pytanie).

Epidemia uniemożliwiła zawodnikom udział w zawodach krajowych i zawodach międzynarodowych, w których Nasi zawodnicy mieli walczyć w turniejach rankingowy Pro – Tourach o udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020.
Odwołano ważne zawody we Włoszech, Jordanii, Słowenii, Słowacji a Igrzyska Paraolimpijskie przeniesiono na 2021 rok.

Kilku zawodników Reprezentacji Polski w tenisie stołowym wywalczyło już awans do Tokio min. Krzysztof Żyłka zawodnik na wózku klasa 4 z IKS JEZIORO Tarnobrzeg (8 miejsce w rankingu światowym, 4 miejsce w rankingu europejskim). Gratulacje i brawo dla Krzyśka!
Natomiast Maciejowi Nalepce drugiemu zawodnikowi IKS na wózku klasa 3 epidemia koronowirusa uniemożliwiła start w kilku turniejach międzynarodowych i walkę o Tokio (obecnie jest na 15 miejscu w rankingu światowym, 6 miejscu w rankingu europejskim). Maciej jak i pozostali zawodnicy muszą czekać do 2 czerwca na decyzje ITTF Para Table Tennis odnośnie przerwanych eliminacji.

Co z zawodami w kraju? Zawody krajowe najwyższej rangi tzn. Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych z czerwca zostały przeniesione na 24 – 27 września ( Kraków) a Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych z kwietnia na 09- 11 października (Wisła). Czy się odbędą w tych terminach?, nie wiemy.

Na 2-5 lipca planowaliśmy organizację kolejnego międzynarodowego bo już XIV Turnieju Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2020 lecz zmuszony jestem go odwołać tak jak odwołano inne imprezy sportowe oraz kulturalne w kraju i te w Tarnobrzegu. Przykro mi i szkoda, że w tym roku nie zobaczymy w naszym mieście tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Serbii, Ukrainy, Litwy, Rosji, Białorusi i Polski czy z dalekiej Irlandii. Szkoda!!

 

Zródło

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

IKS JEZIORO Tarnobrzeg wraca do gry

rta24.eu10 sierpnia 2020

Pięć medali dla KK Jezior Tarnobrzeg w mistrzostwach Polski w Poznaniu

rta24.eu5 sierpnia 2020

Turniej Piłki Nożnej Sanik CUP 2020 w Gorzycach

rta24.eu21 lipca 2020

Karol Wołoszyn – Vice Prezesem Podkarpackiego ZPN

rta24.eu20 lipca 2020

#WSPIERAMKLUBISZPITAL – Akcja KS Wisan Skopanie

rta24.eu16 lipca 2020

Turniej badmintona “Małopolska Open”

rta24.eu2 lipca 2020

Stypendia sportowe przyznane

rta24.eu29 czerwca 2020

Cztery medale dla Klubu Kajakowego „Jezioro” Tarnobrzeg

rta24.eu26 czerwca 2020

Piłkarska Szkółka Dzieci wznawia treningi

rta24.eu24 czerwca 2020