kultura i rozrywka

Imprezowy początek lata w Baranowie Sandomierskim

Imprezowy początek lata w Baranowie Sandomierskim

Gorące rozpoczęcie wakacji już za tydzień. Gwiazdami Dni Baranowa Sandomierskiego będą InoRos i Red Lips. Odbędzie się też festiwal Dziecko w Folklorze, Jarmark Ludzi z Pasją, zlot motocyklowy, pokazy, turnieje, konkursy i moc innych atrakcji. Tu należy być!

W weekend 25 i 26 czerwca koniecznie trzeba się wybrać do Baranowa Sandomierskiego, bo w tych dniach odbędzie się tam oficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego. Atrakcji nie zabraknie, a organizatorzy zadbali o to, by były zróżnicowane i by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

Sobota to będzie dzień sportowo-taneczny. Od 18.00 na głównej scenie będą pokazy: Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate, akrobatyczno-taneczny POLE&ROLL Studio oraz taneczny grupy FLASH. Potem rozgrzewka przed wieczornymi tańcami, czyli maraton Zumby, który poprowadzi Klub Fitneska z Tarnobrzega. Każdy może się dołączyć i spróbować swoich sił. A potem DISCO POLO NIGHT. Zagrają: ACTIVE i MEGUSTAR. Po koncertach dyskoteka – miksuje DJ FRESH.
W niedzielę dalsze koncerty. Na początek energetyczna folkowo-rockowa grupa INOROS. Wystąpią też młodzi artyści ze szkoły w Ślęzakach – zespół PLATINUM. Tuż przed gwiazdą wieczoru – rzeszowska grupa AUDIOTIES. Po tym koncercie scenę opanuje Ruda i spółka, czyli RED LIPS!

Ale koncerty to nie wszystko. Będzie także kilka ciekawych wydarzeń towarzyszących

W niedzielę od rana w MGOK-u odbywać się będą przesłuchania konkursowe uczestników festiwalu Dziecko w Folklorze. Wydarzenie ma już swoją rangę i cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku to już 23. edycja, w której weźmie udział ponad 200 osób z najdalszych zakątków kraju. Uczestnicy będą także zwiedzać region, zadbają o oprawę mszy, ale także wystąpią na głównej scenie plenerowej. Tam również zostaną ogłoszone wyniki festiwalu, a laureaci otrzymają nagrody oraz tradycyjne statuetki Ptoki-Klepoki.

W niedzielę także odbędzie się kolejna edycja Jarmarku Ludzi z Pasją. Blisko pół setki rękodzielników z całego regionu przyjedzie tu zaprezentować swoje wyroby. Każdy będzie mógł kupić sobie wyjątkową, niepowtarzalną pamiątkę, biżuterię, ozdobę, obraz, czy inne dzieła rąk ludzkich. Tu można się przekonać, że ludzka wyobraźnia nie ma granic. W dodatku każdy chętny będzie mógł spróbować własnych sił w rękodzielnictwie. Odbędzie się szereg otwartych i bezpłatnych warsztatów, m.in. garncarskich, filcowania, rękodzieła z wikliny papierowej, malowania, wycinania itp.

Z kolei na stadionie od południa każdy młody rowerzysta będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu przygotował turniej dla dzieci i rodziców. Rowery i kaski dla uczestników będą na miejscu, wystarczy tylko przyjść. Każdy dostanie jakiś upominek. Dla najlepszych przewidziano ciekawe nagrody.

golf-1208900_640
Jednocześnie na polu golfowym przy zamku ćwiczyć będziemy uderzenia. Tego dnia każdy może popróbować gry w golfa. To niepowtarzalna okazja, by osobiście przekonać się, czy ten sport jest trudny, czy wymaga specjalnych umiejętności i … złapać bakcyla. Oczywiście wszystko to bezpłatnie. Warto spróbować!

Na Dni Baranowa Sandomierskiego z całej okolicy ściągną też potężne groźne bestie na dwóch kółkach. Po południu zjedzie tu kilkadziesiąt motocykli. Inspiratorem zjazdu jest znany w całej okolicy Pinokio. Do jego przyjaciół i sympatyków należy również grupa Free Raiders z Tarnobrzega, która również dołączy do imprezy i wszyscy razem przejadą uroczyście przez gminę, parkując na placu imprezy.

Swoje stoiska zaprezentują także: Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, Prywatny Klub Nurkowy IDA-OCTOPUS, Stowarzyszenie Chrońmy Zwierzęta i Amazonki, które zorganizowały loterię fantową z ciekawymi nagrodami.
Nie zabraknie urządzeń zabawowych dla dzieci, będzie mnóstwo słodkości, gastronomia, baloniki, czy pamiątki.

DBS resize

Organizatorzy:
Urząd Miasta i Gminy w Baranowie Sandomierskim, Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Zakład Użyteczności Publicznej, Rada Osiedla w Baranowie Sandomierskim, Zespół Zamkowo-Parkowy, Stowarzyszenie Arkadia

Partner Główny:
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej

Sponsorzy:
Fenix Metals, ARP Euro-Pak Wisłosan, Markizeta, KiZPS Siarkopol, Wisan, PHU Autorak, Koma Stahlbau, Santa-Eko, Hydrogaz, Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”, Eldo-Bud, Eko-Kwiat, Bank Spółdzielczy, TransDźwig, Siat-Mix, Bank Spółdzielczy, Seriusz Chefs Culinar.

Patroni medialni:
Radio Leliwa, Echo Dnia, Tygodnik Nadwiślański, Telewizja Lokalna TVL, NadWisłą24.pl, rta24.eu, Korso

źródło: MGOK Baranó Sandomierski

foto: Red Lips

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

1055. rocznica Chrztu Polski

rta24.eu14 kwietnia 2021