W powiecie

Integracja w dworskim parku

Integracja w dworskim parku

Pogoda dopisała, humory też, dlatego Piknik Integracyjny w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym w Grębowie można zaliczyć do bardzo udanych imprez. Atrakcji również nie zabrakło, a wiele z nich przygotowali sami uczniowie.

Nim jednak uczestnicy Pikniku zorganizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny S.O.S działającego przy SOSW w Grębowie, w miniony piątek, 31 maja, ruszyli w wir rozrywek na świeżym powietrzu, najpierw wzięli udział w części metodyczno – konferencyjnej. Było więc o zdrowym stylu życia, w każdym jego aspekcie, i jego promocji. – Bo do szkoły chodzi cały uczeń i trzeba się nim zajął  w całości, czyli sferą fizyczną, psychiczną, społeczną i duchową przekonywała dr Barbra Wolny z Tarnobrzeskiego Oddziału Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

Był też wykład o zdrowym odżywianiu, część artystyczna dedykowana mamom, pokaz mody i kreacji wykonanych z surowców wtórnych, i oczywiście promocja szkoły.
Była też niespodzianka z okazji Dnia Dziecka, bowiem przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przywieźli ze sobą huśtawkę, która stanęła obok budynku szkoły.

– Ta szkoła, prócz tego, że promuje zdrowie, jest jeszcze na dodatek pięknie położona – mówił Starosta Tarnobrzeski Jerzy Sudoł. – Wokół jest piękny, stary dworski park, który jest stale odnawiany. Jest to dobrze wyposażona szkoła z salą gimnastyczną i pracowniami, i fachową, doświadczoną kadrą, są też psycholodzy i pedagodzy. Jako organ prowadzący staramy się wciąż rozwijać bazę dydaktyczną i sportową. Remontujemy pałac, w którym jest internat. W tym roku zajmiemy się starymi zabytkowymi schodami. Będziemy się też starać o nowe wyposażenie internatu.

W Ośrodku, prócz szkoły podstawowej i zerówki, na przyszłych uczniów czeka szkoła przysposabiająca do pracy oraz szkoła branżowa I stopnia, która kształci na kierunkach: kucharz, piekarz, ogrodnik, ślusarz, a od września rusza także nowy kierunek – cukiernik. W placówce pracują specjaliści wykwalifikowani do pracy z dzieckiem autystycznym, są też gabinety do terapii specjalistycznych.

Pogoda dopisała, atrakcji nie zabrakło. Piknik Integracyjny był bardzo udana imprezą.

piknik1

piknik2

piknik3

piknik

piknik6

Materiały prasowe 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021