sport

Integracyjny mecz zainaugurował cykl „Łączy nas sport”

Integracyjny mecz zainaugurował cykl „Łączy nas sport”

Pierwszy mecz tenisa stołowego rozpoczynający cykl spotkań pod hasłem „Łączy Nas Sport” już po za nami. Drużynowi mistrzowie 1 ligi mężczyzn GMKS Strzelec-Pegaz Frysztak pokonali 5:1 drużynowych mistrzów Polski niepełnosprawnych IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Honorowy punkt dla gospodarzy wywalczył Paweł Włodyka pokonując Sławomira Niemca 3:0. W meczu tym nie wynik był jednak najważniejszy a idea przyświecająca tej imprezie sportowej, czyli promocja tenisa stołowego.Pokazaliśmy w sobotnie popołudnie na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, że przy stole tenisowym z powodzeniem mogą rywalizować ze sobą osoby pełnosprawne z osobami z różną niesprawnością.

Jak powiedział trener Frysztaka Mieczysław Niemiec: „takie inicjatywy powinny być promowane w środowiskach sportowych w szczególności w tenisie stołowym….” „Dla niektórych moich zawodników był to pierwszy taki kontakt, oni nie wyobrażali sobie do tej pory, że można tak dobrze, na takim poziomie grać. Naprawdę zawodnicy miejscowej drużyny IKS to czołówka europejska i to jest zaszczyt grać z takimi zawodnikami…..”.

We wszystkich pojedynkach zobaczyliśmy emocjonującą grę, świetne ataki z obu stron i widowiskowe obrony. Zwycięzcy jak i pokonani otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz dyplomy. Dziękujemy sponsorom: Grupie Kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o., Aga Sport – Bożena Waldowska z Gliwic oraz Drukarni Nadwiślańska Plus A. Hędrzak, M. Sławek s.c. z Tarnobrzega za wydruk plakatów, zaproszeń i dyplomów. Dziękujemy wszystkim, który pomogli w organizacji meczu „Łączy Nas Sport” – sędziom, obsłudze, osobom, które robiły zdjęcia oraz dyrekcji i pracownikom ZSP nr 1.

Po wakacjach odbędą się kolejne mecze z zaproszonymi drużynami. Z kim zagramy? Niech to w tej chwili będzie tajemnicą.

Wyniki poszczególnych gier w meczu: Jerzy Zajdel – Krzysztof Marcinowski 1:3, Maciej Nalepka – Bartosz Majcher 1:3, Dawid Sowa – Łukasz Nadolski 0:3, Paweł Włodyka – Sławomir Niemiec 3:0, Krzysztof Żyłka – Piotr Cyrnek 0:3, Jakub Łoch – Krzysztof Niemiec 0:3.

źródło: IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021