sport

Integracyjny mecz zainaugurował cykl „Łączy nas sport”

Integracyjny mecz zainaugurował cykl „Łączy nas sport”

Pierwszy mecz tenisa stołowego rozpoczynający cykl spotkań pod hasłem „Łączy Nas Sport” już po za nami. Drużynowi mistrzowie 1 ligi mężczyzn GMKS Strzelec-Pegaz Frysztak pokonali 5:1 drużynowych mistrzów Polski niepełnosprawnych IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

Honorowy punkt dla gospodarzy wywalczył Paweł Włodyka pokonując Sławomira Niemca 3:0. W meczu tym nie wynik był jednak najważniejszy a idea przyświecająca tej imprezie sportowej, czyli promocja tenisa stołowego.Pokazaliśmy w sobotnie popołudnie na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, że przy stole tenisowym z powodzeniem mogą rywalizować ze sobą osoby pełnosprawne z osobami z różną niesprawnością.

Jak powiedział trener Frysztaka Mieczysław Niemiec: „takie inicjatywy powinny być promowane w środowiskach sportowych w szczególności w tenisie stołowym….” „Dla niektórych moich zawodników był to pierwszy taki kontakt, oni nie wyobrażali sobie do tej pory, że można tak dobrze, na takim poziomie grać. Naprawdę zawodnicy miejscowej drużyny IKS to czołówka europejska i to jest zaszczyt grać z takimi zawodnikami…..”.

We wszystkich pojedynkach zobaczyliśmy emocjonującą grę, świetne ataki z obu stron i widowiskowe obrony. Zwycięzcy jak i pokonani otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Podkarpacki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego oraz dyplomy. Dziękujemy sponsorom: Grupie Kapitałowej Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o., Aga Sport – Bożena Waldowska z Gliwic oraz Drukarni Nadwiślańska Plus A. Hędrzak, M. Sławek s.c. z Tarnobrzega za wydruk plakatów, zaproszeń i dyplomów. Dziękujemy wszystkim, który pomogli w organizacji meczu „Łączy Nas Sport” – sędziom, obsłudze, osobom, które robiły zdjęcia oraz dyrekcji i pracownikom ZSP nr 1.

Po wakacjach odbędą się kolejne mecze z zaproszonymi drużynami. Z kim zagramy? Niech to w tej chwili będzie tajemnicą.

Wyniki poszczególnych gier w meczu: Jerzy Zajdel – Krzysztof Marcinowski 1:3, Maciej Nalepka – Bartosz Majcher 1:3, Dawid Sowa – Łukasz Nadolski 0:3, Paweł Włodyka – Sławomir Niemiec 3:0, Krzysztof Żyłka – Piotr Cyrnek 0:3, Jakub Łoch – Krzysztof Niemiec 0:3.

źródło: IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021