W Tarnobrzegu

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Szczury wychodzą z nor przy ulicy Kopernika i straszą przechodniów. Emocje rosną, bo uporanie się z plagą jest czasochłonne i wymaga współdziałania wielu instytucji. Spółdzielnia Siarkowiec zapowiedziała deratyzację na tym i innych osiedlach. Wzywa właścicieli pozostałych terenów do walki z plagą.

Najwięcej sygnałów o biegających między blokami szczurach dochodzi od mieszkańców ulicy Kopernika. Przechodniów elektryzuje widok rozkopanej ziemi wokół studzienki i wejścia do szczurzych norek w pasie zieleni. Ludzie alarmują, kogo tylko mogą, stawiając na nogi miejskie służby.

1-_DSC0018

– Rozmowy nie są miłe, bo temat wyjątkowo obrzydliwy, a szczurów wszyscy się boją. Robimy, co możemy, żeby pomóc – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Piotr Pawlik. Szybko ustalono, że studzienka, z której wyłażą gryzonie należy do Telekomunikacji Polskiej SA, grunt do Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec a chodnik do miasta. Operacja odszczurzania musi być przeprowadzona wspólnie.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec już zapowiedziała na 21 marca deratyzację swoich terenów, nie tylko przy Kopernika. Akcję przeprowadzi na osiedlu Siarkowiec, Przywiślu i Bogdanówce. – Zwróciliśy się do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tarnobrzeskich Wodociągów i zakładu energetycznego, by te instytucje na swoich terenach także deratyzację w tym samym terminie przeprowadziły – mówi Jacek Foc, wiceprezes Siarkowca.

1-_DSC0021 (1)

Deratyzację na osiedlach, poprzez wyłożenie trutek, obowiązkowo robi się raz w roku, co pomaga ograniczyć szczurzą populację. Jednak tylko chwilowo. Nie pomaga w tym zachowanie lokatorów bloków przy Kopernika. – Niestety, ale dopóki z okien będą leciały kromki chleba i resztki jedzenia, to ludzie sami sobie będą winni. Dokarmiają ptaki a przy okazji szczury – twierdzi Jacek Foc.

1-_DSC0030

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021