W Tarnobrzegu

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Szczury wychodzą z nor przy ulicy Kopernika i straszą przechodniów. Emocje rosną, bo uporanie się z plagą jest czasochłonne i wymaga współdziałania wielu instytucji. Spółdzielnia Siarkowiec zapowiedziała deratyzację na tym i innych osiedlach. Wzywa właścicieli pozostałych terenów do walki z plagą.

Najwięcej sygnałów o biegających między blokami szczurach dochodzi od mieszkańców ulicy Kopernika. Przechodniów elektryzuje widok rozkopanej ziemi wokół studzienki i wejścia do szczurzych norek w pasie zieleni. Ludzie alarmują, kogo tylko mogą, stawiając na nogi miejskie służby.

1-_DSC0018

– Rozmowy nie są miłe, bo temat wyjątkowo obrzydliwy, a szczurów wszyscy się boją. Robimy, co możemy, żeby pomóc – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Piotr Pawlik. Szybko ustalono, że studzienka, z której wyłażą gryzonie należy do Telekomunikacji Polskiej SA, grunt do Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec a chodnik do miasta. Operacja odszczurzania musi być przeprowadzona wspólnie.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec już zapowiedziała na 21 marca deratyzację swoich terenów, nie tylko przy Kopernika. Akcję przeprowadzi na osiedlu Siarkowiec, Przywiślu i Bogdanówce. – Zwróciliśy się do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tarnobrzeskich Wodociągów i zakładu energetycznego, by te instytucje na swoich terenach także deratyzację w tym samym terminie przeprowadziły – mówi Jacek Foc, wiceprezes Siarkowca.

1-_DSC0021 (1)

Deratyzację na osiedlach, poprzez wyłożenie trutek, obowiązkowo robi się raz w roku, co pomaga ograniczyć szczurzą populację. Jednak tylko chwilowo. Nie pomaga w tym zachowanie lokatorów bloków przy Kopernika. – Niestety, ale dopóki z okien będą leciały kromki chleba i resztki jedzenia, to ludzie sami sobie będą winni. Dokarmiają ptaki a przy okazji szczury – twierdzi Jacek Foc.

1-_DSC0030

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021