W Tarnobrzegu

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Szczury wychodzą z nor przy ulicy Kopernika i straszą przechodniów. Emocje rosną, bo uporanie się z plagą jest czasochłonne i wymaga współdziałania wielu instytucji. Spółdzielnia Siarkowiec zapowiedziała deratyzację na tym i innych osiedlach. Wzywa właścicieli pozostałych terenów do walki z plagą.

Najwięcej sygnałów o biegających między blokami szczurach dochodzi od mieszkańców ulicy Kopernika. Przechodniów elektryzuje widok rozkopanej ziemi wokół studzienki i wejścia do szczurzych norek w pasie zieleni. Ludzie alarmują, kogo tylko mogą, stawiając na nogi miejskie służby.

1-_DSC0018

– Rozmowy nie są miłe, bo temat wyjątkowo obrzydliwy, a szczurów wszyscy się boją. Robimy, co możemy, żeby pomóc – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Piotr Pawlik. Szybko ustalono, że studzienka, z której wyłażą gryzonie należy do Telekomunikacji Polskiej SA, grunt do Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec a chodnik do miasta. Operacja odszczurzania musi być przeprowadzona wspólnie.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec już zapowiedziała na 21 marca deratyzację swoich terenów, nie tylko przy Kopernika. Akcję przeprowadzi na osiedlu Siarkowiec, Przywiślu i Bogdanówce. – Zwróciliśy się do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tarnobrzeskich Wodociągów i zakładu energetycznego, by te instytucje na swoich terenach także deratyzację w tym samym terminie przeprowadziły – mówi Jacek Foc, wiceprezes Siarkowca.

1-_DSC0021 (1)

Deratyzację na osiedlach, poprzez wyłożenie trutek, obowiązkowo robi się raz w roku, co pomaga ograniczyć szczurzą populację. Jednak tylko chwilowo. Nie pomaga w tym zachowanie lokatorów bloków przy Kopernika. – Niestety, ale dopóki z okien będą leciały kromki chleba i resztki jedzenia, to ludzie sami sobie będą winni. Dokarmiają ptaki a przy okazji szczury – twierdzi Jacek Foc.

1-_DSC0030

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

Łączymy siły, aby zagospodarować zdegradowane przestrzenie

rta24.eu6 maja 2021