W Tarnobrzegu

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Inwazja szczurów. Od 21 marca deratyzacja osiedli

Szczury wychodzą z nor przy ulicy Kopernika i straszą przechodniów. Emocje rosną, bo uporanie się z plagą jest czasochłonne i wymaga współdziałania wielu instytucji. Spółdzielnia Siarkowiec zapowiedziała deratyzację na tym i innych osiedlach. Wzywa właścicieli pozostałych terenów do walki z plagą.

Najwięcej sygnałów o biegających między blokami szczurach dochodzi od mieszkańców ulicy Kopernika. Przechodniów elektryzuje widok rozkopanej ziemi wokół studzienki i wejścia do szczurzych norek w pasie zieleni. Ludzie alarmują, kogo tylko mogą, stawiając na nogi miejskie służby.

1-_DSC0018

– Rozmowy nie są miłe, bo temat wyjątkowo obrzydliwy, a szczurów wszyscy się boją. Robimy, co możemy, żeby pomóc – mówi naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Piotr Pawlik. Szybko ustalono, że studzienka, z której wyłażą gryzonie należy do Telekomunikacji Polskiej SA, grunt do Spółdzielni Mieszkaniowej Siarkowiec a chodnik do miasta. Operacja odszczurzania musi być przeprowadzona wspólnie.
Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec już zapowiedziała na 21 marca deratyzację swoich terenów, nie tylko przy Kopernika. Akcję przeprowadzi na osiedlu Siarkowiec, Przywiślu i Bogdanówce. – Zwróciliśy się do Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tarnobrzeskich Wodociągów i zakładu energetycznego, by te instytucje na swoich terenach także deratyzację w tym samym terminie przeprowadziły – mówi Jacek Foc, wiceprezes Siarkowca.

1-_DSC0021 (1)

Deratyzację na osiedlach, poprzez wyłożenie trutek, obowiązkowo robi się raz w roku, co pomaga ograniczyć szczurzą populację. Jednak tylko chwilowo. Nie pomaga w tym zachowanie lokatorów bloków przy Kopernika. – Niestety, ale dopóki z okien będą leciały kromki chleba i resztki jedzenia, to ludzie sami sobie będą winni. Dokarmiają ptaki a przy okazji szczury – twierdzi Jacek Foc.

1-_DSC0030

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021