W Tarnobrzegu

IV Dzikowski Festiwal Nalewek już w niedzielę

IV Dzikowski Festiwal Nalewek już w niedzielę

Festiwal ten nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hrabiów Tarnowskich, którzy w tutejszej Wytwórni Wódek i Likierów produkowali do 1939 roku słynne i cenione w Polsce, i Europie trunki.

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i Urząd Miasta Tarnobrzega zapraszają mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek na wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godzinie 12 w parku przy zamku hr. Tarnowskich w Dzikowie – Tarnobrzegu.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najbardziej wykwintne nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza, przedwojennego dyrektora wspomnianej wytwórni.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem najlepszego polskiego „nalewkarza” Zbigniewa Sierszuły. W programie festiwalu znajdują się także wykłady związane z jego tematyką. Prof. dr Svetlana Klymenko (Ukraińska Państwowa Akademia Nauk w Kijowie) wygłosi referat na temat pigwy i jej właściwości. Prof. Andrij Prokopiv (Dyrektor Ogrodu Botanicznego we Lwowie) przybliży historię i losy Ogrodu Botanicznego we Lwowie, zaś Zbigniew Sierszuła opowie o tym „czym jest nalewka”.

Festiwalowi tradycyjnie już towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, ekologicznymi i tradycyjnymi, nalewkami i winami. Festiwal zwieńczy o godzinie 18 ogłoszenie listy zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych. Szczegóły dotyczące udziału w konkursach w regulaminie festiwalu pod adresem.

plakat
ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Tarnobrzescy Dominikanie zapraszają na kolejny koncert

rta24.eu7 października 2021

Utrudnienia w ruchu

rta24.eu6 października 2021

Święto Pieczonego Ziemniaka w Sobowie

rta24.eu6 października 2021