W Tarnobrzegu

IV Dzikowski Festiwal Nalewek już w niedzielę

IV Dzikowski Festiwal Nalewek już w niedzielę

Festiwal ten nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hrabiów Tarnowskich, którzy w tutejszej Wytwórni Wódek i Likierów produkowali do 1939 roku słynne i cenione w Polsce, i Europie trunki.

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i Urząd Miasta Tarnobrzega zapraszają mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek na wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godzinie 12 w parku przy zamku hr. Tarnowskich w Dzikowie – Tarnobrzegu.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najbardziej wykwintne nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza, przedwojennego dyrektora wspomnianej wytwórni.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem najlepszego polskiego „nalewkarza” Zbigniewa Sierszuły. W programie festiwalu znajdują się także wykłady związane z jego tematyką. Prof. dr Svetlana Klymenko (Ukraińska Państwowa Akademia Nauk w Kijowie) wygłosi referat na temat pigwy i jej właściwości. Prof. Andrij Prokopiv (Dyrektor Ogrodu Botanicznego we Lwowie) przybliży historię i losy Ogrodu Botanicznego we Lwowie, zaś Zbigniew Sierszuła opowie o tym „czym jest nalewka”.

Festiwalowi tradycyjnie już towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, ekologicznymi i tradycyjnymi, nalewkami i winami. Festiwal zwieńczy o godzinie 18 ogłoszenie listy zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych. Szczegóły dotyczące udziału w konkursach w regulaminie festiwalu pod adresem.

plakat
ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021