W Tarnobrzegu

Jacht Klub Siarkopol postawi keję konkurencyjną dla Kotwicy. Pieniądze odpłyną ?

Jacht Klub Siarkopol postawi keję konkurencyjną dla Kotwicy. Pieniądze odpłyną ?

Jacht Klub Siarkopol mający swoją bazę nad Soliną przenosi się do Tarnobrzega. Rada miasta bez przetargu wydzierżawiła stowarzyszeniu 0,3 ha nad Jeziorem Tarnobrzeskim na 20 lat. 

1-DSC_6914d-001

Wydzierżawiona działka mieści się w Machowie, na brzegu od strony Ocic, dokładnie naprzeciwko Mariny. Tutaj Jacht Klub Siarkopol zamierza stworzyć infrastrukturę żeglarską. W tym celu przeniesie tu część sprzętu pływającego z Polańczyka a także zbuduje nową keję do cumowania jachtów i bosmankę. Stowarzyszenie, jak to przedstawiono radnym, planuje prowadzić i promować czynny wypoczynek nad wodą wśród mieszkańców, organizować imprezy integracyjne, regaty oraz prowadzić szkolenia żeglarskie.

_DSC0063

Projekt uchwały wzbudził dyskusję wśród radnych. Niektórych nie uspokoiło zapewnienie władz, że Jacht Klub Siarkopol nie prowadzi działalności gospodarczej, a wszystkie zyski przeznacza na cele statutowe.

Słychać zarzuty, że nowa keja będzie konkurencją dla kei utrzymywanej przez Jacht Klub Kotwica, który w imieniu miasta administruje stanicą żeglarską (5-letnia umowa dzierżawy mija w 2019 r. ). Nie za darmo. Żeglarze Kotwicy ponoszą koszty podatku od nieruchomości i płacą za dzierżawę Mariny, wybudowanej za unijne pieniądze. Roczna suma tych zobowiązań wynosi około 50 tys. zł. Swoje przychody Kotwica czerpie z wynajmu tawerny, wypożyczania sprzętu pływającego oraz organizacji szkoleń żeglarskich. I chociaż na decyzję władz miasta nikt z Kotwicy oficjalnie nie wniósł zastrzeżeń to pojawiają się obawy, że powstanie konkurencyjnej kei spowoduje, że część klientów odpłynie do Siarkopolu a stanica żeglarska nie zarobi na swoje utrzymanie.

Wioletta Wojtkowiak
fot. Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wypadek kolejowy na tarnobrzeskim osiedlu. Policja poszukuje świadków

rta24.eu24 września 2021

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021