W Tarnobrzegu

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Mieszkańcy Tarnobrzega od zawsze rekordowo wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobro wraca w postaci aparatury i sprzętu dla najmłodszych pacjentów tarnobrzeskiego szpitala.

Fundacja WOŚP rozstrzygnęła już 47 konkurs ofert, w ramach którego planowała zakupić szpitalne łóżka młodzieżowe typu junior, szpitalne łóżka dziecięce tzw. szczebelkowe, aparaty USG, lokalizatory i kardiomonitory. Jak poinformował Michał Bartyzel z tarnobrzeskiego sztabu WOŚP, część z tych urządzeń ma trafić na oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Fundacja poinformowała nas, że szpital otrzyma lokalizator naczyń krwionośnych u dzieci oraz nowe łóżka młodzieżowe i dziecięce. Konkretnej daty dostarczenia sprzętu nie znamy, ale jesteśmy w kontakcie i czekamy niecierpliwie – potwierdził dziś Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

Dodał, że dotychczas Fundacja WOŚP podarowała szpitalowi sprzęt do ratowania życia i zdrowia o wartości ponad 700 tysięcy złotych. Personel i rodzice małych pacjentów są niezwykle wdzięczni za pomoc.

W 2015 roku na oddział noworodków trafiły: aparat do wspomagania oddechu u nowonarodzonych dzieci, inkubator dla wcześniaków, bilirubinometr i lampy do fototerapii oraz kardiomonitor. Ten sprzęt jest wart ponad 200 tysięcy złotych.

„Jesteśmy dumni z faktu, że nasze granie przynosi wymierne efekty dla lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu korzysta się ze sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP. Dumni także jesteśmy z tych cudownych ludzi, którzy ten sprzęt obsługują!” – pisze na swojej stronie sztab WOŚP w Tarnobrzegu.

WW

Fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021