W Tarnobrzegu

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Mieszkańcy Tarnobrzega od zawsze rekordowo wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobro wraca w postaci aparatury i sprzętu dla najmłodszych pacjentów tarnobrzeskiego szpitala.

Fundacja WOŚP rozstrzygnęła już 47 konkurs ofert, w ramach którego planowała zakupić szpitalne łóżka młodzieżowe typu junior, szpitalne łóżka dziecięce tzw. szczebelkowe, aparaty USG, lokalizatory i kardiomonitory. Jak poinformował Michał Bartyzel z tarnobrzeskiego sztabu WOŚP, część z tych urządzeń ma trafić na oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Fundacja poinformowała nas, że szpital otrzyma lokalizator naczyń krwionośnych u dzieci oraz nowe łóżka młodzieżowe i dziecięce. Konkretnej daty dostarczenia sprzętu nie znamy, ale jesteśmy w kontakcie i czekamy niecierpliwie – potwierdził dziś Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

Dodał, że dotychczas Fundacja WOŚP podarowała szpitalowi sprzęt do ratowania życia i zdrowia o wartości ponad 700 tysięcy złotych. Personel i rodzice małych pacjentów są niezwykle wdzięczni za pomoc.

W 2015 roku na oddział noworodków trafiły: aparat do wspomagania oddechu u nowonarodzonych dzieci, inkubator dla wcześniaków, bilirubinometr i lampy do fototerapii oraz kardiomonitor. Ten sprzęt jest wart ponad 200 tysięcy złotych.

„Jesteśmy dumni z faktu, że nasze granie przynosi wymierne efekty dla lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu korzysta się ze sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP. Dumni także jesteśmy z tych cudownych ludzi, którzy ten sprzęt obsługują!” – pisze na swojej stronie sztab WOŚP w Tarnobrzegu.

WW

Fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021