W Tarnobrzegu

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Mieszkańcy Tarnobrzega od zawsze rekordowo wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobro wraca w postaci aparatury i sprzętu dla najmłodszych pacjentów tarnobrzeskiego szpitala.

Fundacja WOŚP rozstrzygnęła już 47 konkurs ofert, w ramach którego planowała zakupić szpitalne łóżka młodzieżowe typu junior, szpitalne łóżka dziecięce tzw. szczebelkowe, aparaty USG, lokalizatory i kardiomonitory. Jak poinformował Michał Bartyzel z tarnobrzeskiego sztabu WOŚP, część z tych urządzeń ma trafić na oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Fundacja poinformowała nas, że szpital otrzyma lokalizator naczyń krwionośnych u dzieci oraz nowe łóżka młodzieżowe i dziecięce. Konkretnej daty dostarczenia sprzętu nie znamy, ale jesteśmy w kontakcie i czekamy niecierpliwie – potwierdził dziś Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

Dodał, że dotychczas Fundacja WOŚP podarowała szpitalowi sprzęt do ratowania życia i zdrowia o wartości ponad 700 tysięcy złotych. Personel i rodzice małych pacjentów są niezwykle wdzięczni za pomoc.

W 2015 roku na oddział noworodków trafiły: aparat do wspomagania oddechu u nowonarodzonych dzieci, inkubator dla wcześniaków, bilirubinometr i lampy do fototerapii oraz kardiomonitor. Ten sprzęt jest wart ponad 200 tysięcy złotych.

„Jesteśmy dumni z faktu, że nasze granie przynosi wymierne efekty dla lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu korzysta się ze sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP. Dumni także jesteśmy z tych cudownych ludzi, którzy ten sprzęt obsługują!” – pisze na swojej stronie sztab WOŚP w Tarnobrzegu.

WW

Fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Wirtualne Dni Otwarte PUZ 8-12 marca

rta24.eu5 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021