W Tarnobrzegu

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Jadą dary na pediatrię. „Czekamy niecierpliwie”

Mieszkańcy Tarnobrzega od zawsze rekordowo wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dobro wraca w postaci aparatury i sprzętu dla najmłodszych pacjentów tarnobrzeskiego szpitala.

Fundacja WOŚP rozstrzygnęła już 47 konkurs ofert, w ramach którego planowała zakupić szpitalne łóżka młodzieżowe typu junior, szpitalne łóżka dziecięce tzw. szczebelkowe, aparaty USG, lokalizatory i kardiomonitory. Jak poinformował Michał Bartyzel z tarnobrzeskiego sztabu WOŚP, część z tych urządzeń ma trafić na oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Fundacja poinformowała nas, że szpital otrzyma lokalizator naczyń krwionośnych u dzieci oraz nowe łóżka młodzieżowe i dziecięce. Konkretnej daty dostarczenia sprzętu nie znamy, ale jesteśmy w kontakcie i czekamy niecierpliwie – potwierdził dziś Wiktor Stasiak, dyrektor szpitala.

Dodał, że dotychczas Fundacja WOŚP podarowała szpitalowi sprzęt do ratowania życia i zdrowia o wartości ponad 700 tysięcy złotych. Personel i rodzice małych pacjentów są niezwykle wdzięczni za pomoc.

W 2015 roku na oddział noworodków trafiły: aparat do wspomagania oddechu u nowonarodzonych dzieci, inkubator dla wcześniaków, bilirubinometr i lampy do fototerapii oraz kardiomonitor. Ten sprzęt jest wart ponad 200 tysięcy złotych.

„Jesteśmy dumni z faktu, że nasze granie przynosi wymierne efekty dla lokalnej społeczności. Jesteśmy dumni, że w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu korzysta się ze sprzętu przekazanego przez Fundację WOŚP. Dumni także jesteśmy z tych cudownych ludzi, którzy ten sprzęt obsługują!” – pisze na swojej stronie sztab WOŚP w Tarnobrzegu.

WW

Fot. B. Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021