W powiecie

Jadachy. Uczniowie pomagają bezdomnym zwierzętom

Jadachy. Uczniowie pomagają bezdomnym zwierzętom

Przez cały listopad w szkole w Jadachach trwała zbiórka karmy oraz potrzebnych akcesoriów dla bezdomnych zwierząt pod hasłem „Ciepły koc w zimną noc”. Niemal cała społeczność szkolna okazała wielkie serce naszym czworonożnym przyjaciołom.

Zebrano ponad 300 kg karmy oaz kilkanaście sztuk różnych akcesoriów (obroże, ręczniki, miski, zabawki). W grudniu odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem zaproszonych wolontariuszek ze schroniska zwierząt w Nowej Dębie. Wolontariuszki podczas prezentacji, opowiedziały dzieciom o pracy w schronisku i jego czworonożnych mieszkańcach oraz odpowiedziały na wiele pytań dzieci. Wszyscy uczniowie, którzy włączyli się w zbiórkę otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Najaktywniejszymi klasami w całej akcji okazały się kl. III (zebrała 90 kg karmy), kl. I (68 kg), kl. VI (43 kg), kl. II (40 kg) oraz kl. IV (39 kg). Uczniowie, którzy wykazali największa aktywność, a było ich siedemnastu w nagrodę pojechali z darami do schroniska zwierząt w Machowie. Wizyta w schronisku okazała się dla dzieci doskonałą lekcją o miłości do zwierząt oraz wielkiej odpowiedzialności za nich. Zebrana karma trafiła do Przytuliska Zwierząt w Nowej Dębie oraz Schroniska Zwierząt w Machowie. Spotkaliśmy się z niezwykłą oznaką wdzięczności za te skromne dary, ale potrzeby takich placówek są o wiele większe.

W przyszłości zamierzamy po raz czwarty akcję powtórzyć. Gdyby, ktoś był zainteresowany adopcją pieska czy kota zachęcamy do śledzenia stronhttps://www.facebook.com/psykotynowadeba/, https://www.facebook.com/tschz.tarnobrzeg/

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w pomoc bezdomnym zwierzętom.

Koordynatorzy: Elżbieta Głaz, Beata Metryka.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021