W Tarnobrzegu

Jak długo będziemy skakać przez mur ? Na przeszkodzie znów budowa

Jak długo będziemy skakać przez mur ? Na przeszkodzie znów budowa

Mieszkańcy Przywiśla dopominają się o przywrócenie przejścia z osiedlowego lasku na teren dworca PKS. Skoro nie ma mowy o przebiciu w zamurowanym miejscu, władze miasta powinny znaleźć wyjście awaryjne, żeby dotrzymać danego mieszkańcom słowa. 

Żeby nie nadkładać drogi ci, którym nie sprawia to trudności po prostu przeskakują przez murek na plac manewrowy. Ale właściciel terenu zapowiada koniec patrzenia na to przez palce. – Nam to przeszkadza, nie możemy pozwolić na ryzyko, że ktoś dostanie się pod koła autobusu, dlatego mur w tym miejscu zostanie podwyższony – zapowiada Dominik Rzeźnik z firmy Markpol, która wybudowała nowy dworzec.

Podczas otwarcia obiektu władze miasta zapowiedziały, że popularny skrót pomiędzy osiedlem a dworcem znów będzie udostępniony, chociaż nie w tym samym miejscu. Na pewno nie wchodzi w grę udostępnienie drogi biegnącej na tyłach szeregówek, a wychodzącej na postój taxi. Zagrodzony bramą teren należy do prywatnego właściciela, który prowdzi działalność gospodarczą. – Możemy negocjować otwarcie bramy w oczekiwaniu na budowę nowego przejścia – nie wyklucza zastępca prezydenta Wojciech Brzezowski. Nowe przejście jest w interesie wszystkich. Właściciele sklepów też nie chcą odgradzać się murem od potencjalnych klientów z osiedla.

Rozwiązanie problemu to teraz transakcja wiązana, wymaga dobrej woli wszystkich użytkowników terenu graniczącego z laskiem. Jeden z nowych inwestorów, którego zwrócił się do Markpolu o umożliwienie przejścia z dworcowego placu do nowego pawilonu handlowego, wznoszonego tam, gdzie niedawno parkowały busy. – Zrobimy to przejście, usuniemy ściankę, ale pod warunkiem, że właściciel tej działki wykona takie przejście w murze dla mieszkańców. Mamy porozumienie w tej sprawie – mówią przedstawiciele Markpolu. Z tym, że otwarcie nie nastąpi szybciej niż za kilka miesięcy. Budowa musi się zakończyć.

_DSC0562

_DSC0565

_DSC0566

IMGP3601

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala

rta24.eu15 czerwca 2021

Maleńczuk wystąpi w TDK-u

rta24.eu15 czerwca 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu15 czerwca 2021

Przywrócone odwiedziny w tarnobrzeskim szpitalu

rta24.eu15 czerwca 2021

Szczepienia bez rejestracji w budynku starostwa

rta24.eu10 czerwca 2021

Konkurs na maskotkę „Przedsiębiorczy Wisłosanek” rozstrzygnięty

rta24.eu9 czerwca 2021

Zniesione czasowe ograniczenie w funkcjonowaniu urzędu

rta24.eu9 czerwca 2021

Komunikat o utrudnieniach drogowych

rta24.eu9 czerwca 2021

Premier Gliński odwiedził TDK

rta24.eu5 czerwca 2021