W Tarnobrzegu

Jak walczyć z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi?

Jak walczyć z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi?

Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia. Często też podejmowane próby odchudzania niekorzystnie wpływają na nasz metabolizm, który zwalnia i prowadzi do wzrostu kilogramów. 

Nawet szybkie tempo życia, niewystarczająca ilość snu czy chroniczny stres mogą w bardzo podstępny sposób stać się przyczyną nadwagi i otyłości, które niosą za sobą konsekwencje zdrowotne. W takim przypadku odchudzanie pod okiem specjalisty jest bardzo ważne, aby cały proces zachodził w zdrowy i racjonalny sposób.

rys1

Kilka wskazówek, jak wprowadzić zdrowe nawyki:

 • Zacznij dzień od śniadania
  To najważniejszy posiłek. Jeśli będzie zawierał niezbędne grupy produktów (białko i węglowodany), dostarczy odpowiedniej dawki energii i zapobiegnie podjadaniu w ciągu dnia. Pominięcie go powoduje, że głód przychodzi ze zdwojoną siłą w późniejszej porze dnia.
 • Regularne posiłki
  Często tłumaczymy się, że w pracy nie mamy możliwości zjedzenia posiłku. Zmień swoje myślenie, a na pewno uda Ci się zorganizować. Przygotuj posiłki dzień wcześniej, kup pojemniki, w których można zabrać obiad czy sałatkę do pracy. Weź ze sobą 2-3 owoce, drobne warzywa jak pomidory koktajlowe i pitny jogurt naturalny – gdy pojawi się głód zawsze możesz po nie sięgnąć.
 • Wybieraj produkty nieprzetworzone
  Staraj się, aby w Twojej lodówce gościły świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, jajka, chude mięsa i ryby oraz naturalne jogurty. Kupuj jak najmniej produktów w puszkach, pakowanych w modyfikowanej atmosferze i konserwowanych. Im mniej takich produktów w Twojej diecie, tym lepiej dla Twojego zdrowia. Nie przechowuj w domu słodyczy i słodkich napoi.
 • Kilka ćwiczeń fizycznych to już sukces!
  Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, szczególnie gdy masz siedzącą pracę. 8 godzin przed komputerem, w domu siedzenie w fotelu i oglądanie TV. Postaraj się nie włączać telewizora po przyjściu z pracy, zjedz lekki posiłek i ćwicz! Lekkie ćwiczenia można wykonać w domu samodzielnie. Przeznacz na aktywność przynajmniej 30 minut 4 razy w tygodniu, a już po miesiącu poczujesz różnicę w swoim samopoczuciu. Ćwiczenia dotleniają krew, która transportuje substancje odżywcze po całym organizmie – pamiętaj o tym!
 • Metoda małych kroków
  Stawiaj sobie realistyczne cele – nie zmieniaj wszystkiego na raz, bądź dla siebie wyrozumiały. Wprowadzenie zdrowych nawyków to pewien proces, którego powodzenie zależy od Twojego stopnia zadowolenia w trakcie zachodzących zmian. Rezygnuj stopniowo z błędnych nawyków, które popełniasz, dopiero gdy oswoisz się ze zmianą, stawiaj sobie kolejne wyzwania. Zastanów się, może warto poradzić się dietetyka, aby wiosnę przywitać w pozytywnym nastroju bez zbędnych kilogramów?
 • Pomoc dietetyka
  Jeśli nigdy jeszcze nie było okazji do spotkania z dietetykiem a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy i nauczyć się zdrowo odżywiać, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Tarnobrzegu przy ulicy Szerokiej 20, w ramach których dokonam wszelkich niezbędnych pomiarów ciała i ocenię dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponuję skuteczne rozwiązanie.

Centrum Dietetyczne Naturhouse

Ul. Szeroka 20
39-400 Tarnobrzeg
Tel: 505-608-313

Metamorfozy z Naturhouse
Justyna 30 kg mniej!

wiek: 34 lata
wzrost: 166 cm
czas trwania kuracji: 5 miesięcy
waga przed kuracją: 92 kg
waga po kuracji: 62 kg

Po kuracji

rys2

Przed kuracją

rys3

Przeczytaj historię Pani Justyny.

http://www.naturhouse-polska.pl/justyna/

Artykuł Sponsorowany

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021