W Tarnobrzegu

Jak walczyć z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi?

Jak walczyć z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi?

Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia. Często też podejmowane próby odchudzania niekorzystnie wpływają na nasz metabolizm, który zwalnia i prowadzi do wzrostu kilogramów. 

Nawet szybkie tempo życia, niewystarczająca ilość snu czy chroniczny stres mogą w bardzo podstępny sposób stać się przyczyną nadwagi i otyłości, które niosą za sobą konsekwencje zdrowotne. W takim przypadku odchudzanie pod okiem specjalisty jest bardzo ważne, aby cały proces zachodził w zdrowy i racjonalny sposób.

rys1

Kilka wskazówek, jak wprowadzić zdrowe nawyki:

 • Zacznij dzień od śniadania
  To najważniejszy posiłek. Jeśli będzie zawierał niezbędne grupy produktów (białko i węglowodany), dostarczy odpowiedniej dawki energii i zapobiegnie podjadaniu w ciągu dnia. Pominięcie go powoduje, że głód przychodzi ze zdwojoną siłą w późniejszej porze dnia.
 • Regularne posiłki
  Często tłumaczymy się, że w pracy nie mamy możliwości zjedzenia posiłku. Zmień swoje myślenie, a na pewno uda Ci się zorganizować. Przygotuj posiłki dzień wcześniej, kup pojemniki, w których można zabrać obiad czy sałatkę do pracy. Weź ze sobą 2-3 owoce, drobne warzywa jak pomidory koktajlowe i pitny jogurt naturalny – gdy pojawi się głód zawsze możesz po nie sięgnąć.
 • Wybieraj produkty nieprzetworzone
  Staraj się, aby w Twojej lodówce gościły świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, jajka, chude mięsa i ryby oraz naturalne jogurty. Kupuj jak najmniej produktów w puszkach, pakowanych w modyfikowanej atmosferze i konserwowanych. Im mniej takich produktów w Twojej diecie, tym lepiej dla Twojego zdrowia. Nie przechowuj w domu słodyczy i słodkich napoi.
 • Kilka ćwiczeń fizycznych to już sukces!
  Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, szczególnie gdy masz siedzącą pracę. 8 godzin przed komputerem, w domu siedzenie w fotelu i oglądanie TV. Postaraj się nie włączać telewizora po przyjściu z pracy, zjedz lekki posiłek i ćwicz! Lekkie ćwiczenia można wykonać w domu samodzielnie. Przeznacz na aktywność przynajmniej 30 minut 4 razy w tygodniu, a już po miesiącu poczujesz różnicę w swoim samopoczuciu. Ćwiczenia dotleniają krew, która transportuje substancje odżywcze po całym organizmie – pamiętaj o tym!
 • Metoda małych kroków
  Stawiaj sobie realistyczne cele – nie zmieniaj wszystkiego na raz, bądź dla siebie wyrozumiały. Wprowadzenie zdrowych nawyków to pewien proces, którego powodzenie zależy od Twojego stopnia zadowolenia w trakcie zachodzących zmian. Rezygnuj stopniowo z błędnych nawyków, które popełniasz, dopiero gdy oswoisz się ze zmianą, stawiaj sobie kolejne wyzwania. Zastanów się, może warto poradzić się dietetyka, aby wiosnę przywitać w pozytywnym nastroju bez zbędnych kilogramów?
 • Pomoc dietetyka
  Jeśli nigdy jeszcze nie było okazji do spotkania z dietetykiem a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy i nauczyć się zdrowo odżywiać, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Centrum Dietetycznym Naturhouse w Tarnobrzegu przy ulicy Szerokiej 20, w ramach których dokonam wszelkich niezbędnych pomiarów ciała i ocenię dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponuję skuteczne rozwiązanie.

Centrum Dietetyczne Naturhouse

Ul. Szeroka 20
39-400 Tarnobrzeg
Tel: 505-608-313

Metamorfozy z Naturhouse
Justyna 30 kg mniej!

wiek: 34 lata
wzrost: 166 cm
czas trwania kuracji: 5 miesięcy
waga przed kuracją: 92 kg
waga po kuracji: 62 kg

Po kuracji

rys2

Przed kuracją

rys3

Przeczytaj historię Pani Justyny.

http://www.naturhouse-polska.pl/justyna/

Artykuł Sponsorowany

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021