W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

Jak zapłacić za parkowanie?

W centrum Tarnobrzega pojawiły się parkomaty. Strefa płatnego parkowania rusza od  dziś. By uniknąć niepotrzebnych nerwów warto już teraz zapoznać się z instrukcją płatności w tych urządzeniach.

Większość z kierowców wielokrotnie korzystała z urządzeń do poboru opłat za parkowanie. Strefy płatnego parkowania od wielu lat działają bowiem w wielu miastach w Polsce i nie tylko, nie przysparzając parkującym problemów. Jednak nawet kierowcy, którzy dotąd nie spotkali się z podobnymi urządzeniami, nie powinni mieć problemów z realizacją płatności w parkomatach. Na każdym zamieszczono instrukcję obsługi, która krok po kroku przeprowadzi przez ten proces.

Płacić można gotówkowo – tylko monetami, koniecznie więc trzeba mieć przy sobie „drobne” (parkomat przyjmuje monety o nominałach: 10gr, 20gr, 50gr, 1zł, 2zł, 5zł i NIE WYDAJE RESZTY!), bądź bezgotówkowo – kartą lub BLIKIEM. Niezależnie z której opcji skorzystamy musimy mieć w głowie, bądź przy sobie dokument z numerem rejestracyjnym naszego pojazdu! Każda operacja rozpoczyna się bowiem od wpisania numeru rejestracyjnego i zaakceptowaniu go zielonym przyciskiem.

Płacąc monetami w tym momencie zaczynamy wrzucać monety aż do momentu pojawienia się na wyświetlaczu planowanego czasu zakończenia parkowania. Wybór zatwierdzamy zielonym przyciskiem i czekamy na wydruk biletu. Ważne, czekamy aż bilet w całości zostanie wysunięty, nie wyrywamy go na siłę, może to bowiem skutkować zacięciem podajnika biletów.

Wybierając płatność bezgotówkową, po wpisaniu numeru rejestracyjnego i zatwierdzeniu zielonym przyciskiem naciskamy przycisk żółty „PŁATNOŚĆ KARTĄ”. Klikamy żółty aż do momentu pojawienia się na wyświetlaczu kwoty i planowanego czasu zakończenia parkowania. Wybór akceptujemy zielonym przyciskiem. Teraz mamy dwie możliwości: przykładamy kartę płatniczą do czytnika lub na ekranie klikamy w ikonę BLIK, po czym wprowadzamy kod BLIK. Odbieramy bilet.

Co także ważne, parkowanie można także opłacić zdalnie, nie podchodząc do parkomatu. Wystarczy zainstalować w sowim telefonie komórkowym jedną z czterech aplikacji: MobiParking, Pango, mPay lub ePark.

Mieszkańcy budynków zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie strefy płatnego parowania oraz przedsiębiorcy prowadzący działalność w rejonie strefy mogą skorzystać z kart abonamentowych. Więcej o kartach przeczytasz tu:

http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/strefa-platnego-parkowania-zloz-wniosek-o-karte-abonamentowa,3073.html

O strefie płatnego parkowania, jej zasięgu, warunkach korzystania więcej przeczytasz tu:

http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/odblokowujemy-centrum-miasta-od-2-sierpnia-parkowanie-bedzie-platne-,3094.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021