W Tarnobrzegu

„Jaskółka Nadziei” dla Piotra Błaszkiewicza z Tarnobrzega. „Mobilizuje do walki z chorobą nowotworową”

„Jaskółka Nadziei” dla Piotra Błaszkiewicza z Tarnobrzega. „Mobilizuje do walki z chorobą nowotworową”

Podczas VII Forum Pacjentów Onkologicznych po raz trzeci rozdano Jaskółki Nadziei, ogólnopolskie nagrody przyznawane za wsparcie, niesienie nadziei oraz tworzenie dobrych wzorów i praktyk w polskiej onkologii.

Nagrodę główną w kategorii Lider Organizacji Pacjentów Onkologicznych 2017 odebrał Piotr Błaszkiewicz z Tarnobrzega, prezes podkarpackiego oddziału Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, pracownik Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Jak informuje nas przewodnicząca kapituły nagród Aleksandra Rudnicka, Piotr Błaszkiewicz otrzymał to ważne wyróżnienie za wieloletnią, pełną pasji i poświęcenia pracę na rzecz chorych na nowotwory oraz za nieustający entuzjazm i konsekwencję w szerzeniu profilaktyki chorób hematologicznych oraz pozyskiwanie kolejnych dawców szpiku, dzięki którym możliwe jest ratowanie życia chorym na białaczki.

nagorda (1)

Piotr Błaszkiewicz od kilkunastu lat wspiera swoją żonę Celinę w walce z białaczką i trudami jej leczenia. Angażuje się w pomoc pacjentom z chorobami onkologicznymi, aktywnie współdziała ze szkołami średnimi i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Wspólnie z DKMS Polska zorganizował ponad dziesięć akcji, w których zarejestrowało się ponad trzy tysiące dawców, z czego trzynastu było już dawcami dla chorych. Na jego wniosek wszyscy dawcy szpiku z Tarnobrzega mają przyznane przez władze miasta specjalne, darmowe bilety na przejazd komunikacją miejską.

nagorda (2)

Pomagał także innym liderom z Podkarpacia w organizacji podobnych akcji w Stalowej Woli i Tyczynie. Jak informują wnioskodawcy, którzy nominowali Piotra Błaszkiewicza do nagrody, on „zawsze ma czas wysłuchać czyjegoś problemu zdrowotnego związanego z dostępem do lekarza, ewentualnie leczenia, i jak tylko potrafi mobilizuje ich do walki z chorobą, kontaktuje się z lekarzami przedstawiając im problemy ludzi, którzy szukają pomocy, lub nie wiedzą jak poradzić sobie z zaistniałą dla nich sytuacją, brakiem dostępu do leków i nowoczesnych terapii, czy konsultacji z innymi lekarzami. Szczególnie jest wyczulony na ludzi biednych i nieporadnych. Bardzo aktywnie współpracuje też z tarnobrzeskimi Amazonkami, dzieląc się swoim doświadczeniem zdobytym w stowarzyszeniu PBS, jak również uczestnicząc w szkoleniach pacjentów z fundacjami: MY Pacjenci, Nic o nas bez nas, Pacjenci-Sami nie wiecie ile możecie, Carita, Pacjent Wykluczony”.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia SPBS

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021