W Tarnobrzegu

„Jaskółka Nadziei” dla Piotra Błaszkiewicza z Tarnobrzega. „Mobilizuje do walki z chorobą nowotworową”

„Jaskółka Nadziei” dla Piotra Błaszkiewicza z Tarnobrzega. „Mobilizuje do walki z chorobą nowotworową”

Podczas VII Forum Pacjentów Onkologicznych po raz trzeci rozdano Jaskółki Nadziei, ogólnopolskie nagrody przyznawane za wsparcie, niesienie nadziei oraz tworzenie dobrych wzorów i praktyk w polskiej onkologii.

Nagrodę główną w kategorii Lider Organizacji Pacjentów Onkologicznych 2017 odebrał Piotr Błaszkiewicz z Tarnobrzega, prezes podkarpackiego oddziału Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową, pracownik Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Jak informuje nas przewodnicząca kapituły nagród Aleksandra Rudnicka, Piotr Błaszkiewicz otrzymał to ważne wyróżnienie za wieloletnią, pełną pasji i poświęcenia pracę na rzecz chorych na nowotwory oraz za nieustający entuzjazm i konsekwencję w szerzeniu profilaktyki chorób hematologicznych oraz pozyskiwanie kolejnych dawców szpiku, dzięki którym możliwe jest ratowanie życia chorym na białaczki.

nagorda (1)

Piotr Błaszkiewicz od kilkunastu lat wspiera swoją żonę Celinę w walce z białaczką i trudami jej leczenia. Angażuje się w pomoc pacjentom z chorobami onkologicznymi, aktywnie współdziała ze szkołami średnimi i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego. Wspólnie z DKMS Polska zorganizował ponad dziesięć akcji, w których zarejestrowało się ponad trzy tysiące dawców, z czego trzynastu było już dawcami dla chorych. Na jego wniosek wszyscy dawcy szpiku z Tarnobrzega mają przyznane przez władze miasta specjalne, darmowe bilety na przejazd komunikacją miejską.

nagorda (2)

Pomagał także innym liderom z Podkarpacia w organizacji podobnych akcji w Stalowej Woli i Tyczynie. Jak informują wnioskodawcy, którzy nominowali Piotra Błaszkiewicza do nagrody, on „zawsze ma czas wysłuchać czyjegoś problemu zdrowotnego związanego z dostępem do lekarza, ewentualnie leczenia, i jak tylko potrafi mobilizuje ich do walki z chorobą, kontaktuje się z lekarzami przedstawiając im problemy ludzi, którzy szukają pomocy, lub nie wiedzą jak poradzić sobie z zaistniałą dla nich sytuacją, brakiem dostępu do leków i nowoczesnych terapii, czy konsultacji z innymi lekarzami. Szczególnie jest wyczulony na ludzi biednych i nieporadnych. Bardzo aktywnie współpracuje też z tarnobrzeskimi Amazonkami, dzieląc się swoim doświadczeniem zdobytym w stowarzyszeniu PBS, jak również uczestnicząc w szkoleniach pacjentów z fundacjami: MY Pacjenci, Nic o nas bez nas, Pacjenci-Sami nie wiecie ile możecie, Carita, Pacjent Wykluczony”.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia SPBS

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021

Uczniowie z Prymasówki po praktykach w Maladze

rta24.eu20 października 2021

Lista projektów dopuszczonych do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego

rta24.eu20 października 2021

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021