Kronika Policyjna

Jechał pijany, stracił prawo jazdy

Jechał pijany, stracił prawo jazdy

Ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie miał 43-letni kierowca volkswagena, którego zatrzymali do kontroli drogowej, policjanci ruchu drogowego w Baranowie Sandomierskim. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Alkohol jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie tych najtragiczniejszych w skutkach. Każdy, kto zdecyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających może być potencjalnym sprawcą wypadku. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci systematycznie sprawdzają stan trzeźwości kierujących pojazdami. Niestety mimo nagłośnienia działań w środkach masowego przekazu oraz licznych apeli do uczestników ruchu drogowego, wielu kierowców w dalszym ciągu, nie zważając na surowe kary, decyduje się prowadzić po wpływem alkoholu.

Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Baranów Sandomierski, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena passata. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19, na ul. Tarnobrzeskiej w Baranowie Sandomierskim. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny alkohol, a wynik na alkomacie tylko potwierdził, że jest pijany. 43-letni mężczyzna miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo 43-latek niebawem odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoka grzywna.

Żródło KPP Tarnobrzeg

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym korzystaniu z internetu

rta24.eu11 lutego 2021