Kronika Policyjna

Jechali z nadmierną prędkością – zatrzymali ich policjanci z grupy Speed

Jechali z nadmierną prędkością – zatrzymali ich policjanci z grupy Speed

Jak wynika z policyjnych statystyk nadmierna prędkość, to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Tarnobrzescy policjanci z grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej dwoje kierowców, którzy zignorowali ograniczenie prędkości, a swoją niebezpieczną jazdą, stworzyli zagrożenie dla innych. 44-latka kierująca skodą została ukarana mandatem i punktami karnymi, natomiast 20-letni kierowca volkswagena dodatkowo stracił jeszcze prawo jazdy.

Tarnobrzescy policjanci wchodzący w skład grupy SPEED, zdecydowanie reagują na niewłaściwe zachowania kierowców. Na ich pobłażliwość nie mogą liczyć Ci, którzy swoją brawurową jazdą stwarzają zagrożenie dla innych, notoryczne przekraczają prędkość lub organizują sobie nielegalne wyścigi.

Podczas minionego weekendu, policjanci ruchu drogowego na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu zatrzymali do kontroli skodę i volkswagena. Kierowcy obu tych pojazdów ignorowali obowiązujące przepisy ruchu drogowego i jechali zbyt szybko.

Kierująca skodą, w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechała z prędkością blisko 90 km/h, wyprzedzając ciąg pojazdów. Za jej autem jechał volkswagen. Kierowca, usiłował wyprzedzić jadący przed nim pojazd, stwarzając tym samym niebezpieczną sytuację na drodze.

Policjanci z grupy SPEED, widząc niebezpieczną sytuację, natychmiast zareagowali i wydali kierującym polecenie do zatrzymania się. Kierująca skodą zamierzała zastosować się do polecenia i zaczęła hamować, w tym momencie, jadący za nią volkswagen nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył skody. W wyniku uderzenia kobieta straciła panowanie nad pojazdem i zjechała z drogi i zatrzymała się na polu uprawnym.

Kierowcą volkswagena okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, natomiast za kierownicą skody siedziała 44-letnia mieszkanka Tarnobrzega. W obu przypadkach kierujący zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 20-letni kierowca volkswagena w ostatnim czasie kilkakrotnie karany był za przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, a okres popełnionych wykroczeń nie przekroczył 2 lat. Młody mężczyzna za popełnione czyny stracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pamiętajmy:

Nadmierna prędkość lub jej nie dostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia kierujących jak i innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

KPP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

EUROPOL-pomóż złapać przestępców seksualnych ! Wśród ściganych obywatel Polski

rta24.eu27 października 2020

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

rta24.eu27 października 2020

W porę odnaleźli zaginionego 59- latka i uratowali mu życie

rta24.eu26 października 2020

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

rta24.eu24 października 2020

Dymitrowie Dużym bus zderzył się z renault

rta24.eu23 października 2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

rta24.eu23 października 2020

Kampania policji – możesz sprawdzić światła w aucie za darmo

rta24.eu22 października 2020

24-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą, jest w stanie ciężkim

rta24.eu21 października 2020

Dwa pojazdy zderzyły się w Nowej Dębie

rta24.eu20 października 2020