W powiecie

Jeśli karetka nie znajdzie chorego, to znajdzie go proboszcz…

Jeśli karetka nie znajdzie chorego, to znajdzie go proboszcz…

Mieszkańcy Grębowa wypełniają ankiety, w których opowiadają się za lub przeciw nadawaniu ulicom nazw. Tymczasem w sondzie internetowej na stronie urzędu gminy przeważają…głosy przeciwne inicjatywie. Mieszkańcy najwidoczniej obawiają się ewentualnych kosztów zmiany adresu.

Inicjatywa nadawaniu nazw wyszła od grupy mieszkańców. Dla wielu jest wstydem fakt, że licząca 2600 posesji gmina nie ma uporządkowanej numeracji. Są przypadki, że sąsiadują ze sobą bardzo odległe numery. Wójt Kazimierz Skóra zapowiada, że czas skończyć z tym bałaganem, także dla bezpieczeństwa mieszkańców. Na początek planowane zmiany obejmą sołectwa Grębów i Zapolednik.

Gdzie jest ten dom ?

Nieznajomość terenu utrudnia życie kierowcom i kurierom. Problemy ze zlokalizowaniem domu ma często pogotowie ratunkowe. A przecież dla ratowników liczy się każda minuta. – Mieszkańcy powinni zdawać sobie z tego sprawę. Bo jeśli karetka nie znajdzie chorego, na pewno znajdzie go proboszcz – dobitnie mówi wójt Kazimierz Skóra.
Podstawą do wprowadzenia wszelkich zmian jest jednak wola mieszkańców. Do połowy marca powinni wypowiedzieć się za pośrednictwem ankiet papierowych, czy są za wprowadzeniem nazw ulic. Sołtysi właśnie dostarczają ankiety do domów. Ich wyniki będą przedstawione podczas zebrania wiejskiego , które powinno zakończyć się podjęciem uchwały zobowiązującej wójta do dalszych działań.
Emocje podgrzewa widoczna na stronie urzędu gminy sonda internetowa. Co prawda, nie jest ona wiążąca dla urzędników, ale jej wyniki pokazują, że sprawa nazewnictwa budzi kontrowersje. Na ponad trzystu głosujących zaledwie 36 procent dałoby zielone światło inicjatywie.

Ile to będzie kosztować 

Największe obawy mieszkańców dotyczą kosztów wymiany dokumentów. W tym przypadku prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Gmina stara się, by koszty operacji były jak najniższe. O zwolnieniu z opłat wójt rozmawiał już ze starostą tarnobrzeskim. – Pieczątki z adnotacją o zmianie adresu będą przybijane za darmo w dowodzie rejestracyjnym – informuje wójt Kazimierz Skóra.
Wprowadzenie nazw ulic nie wpływa też na konieczność wymiany paszportów, gdyż paszport nie zawiera adresu właściciela. Właściciele nieruchomości zabudowanych poniosą jednak koszty wykonania nowych tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości a także koszty zmian pieczątek firmowych bądź osobistych, wizytówek, zmian banerów reklamowych i publikowanych reklam.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W powiecie

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021