W powiecie

Jeśli karetka nie znajdzie chorego, to znajdzie go proboszcz…

Jeśli karetka nie znajdzie chorego, to znajdzie go proboszcz…

Mieszkańcy Grębowa wypełniają ankiety, w których opowiadają się za lub przeciw nadawaniu ulicom nazw. Tymczasem w sondzie internetowej na stronie urzędu gminy przeważają…głosy przeciwne inicjatywie. Mieszkańcy najwidoczniej obawiają się ewentualnych kosztów zmiany adresu.

Inicjatywa nadawaniu nazw wyszła od grupy mieszkańców. Dla wielu jest wstydem fakt, że licząca 2600 posesji gmina nie ma uporządkowanej numeracji. Są przypadki, że sąsiadują ze sobą bardzo odległe numery. Wójt Kazimierz Skóra zapowiada, że czas skończyć z tym bałaganem, także dla bezpieczeństwa mieszkańców. Na początek planowane zmiany obejmą sołectwa Grębów i Zapolednik.

Gdzie jest ten dom ?

Nieznajomość terenu utrudnia życie kierowcom i kurierom. Problemy ze zlokalizowaniem domu ma często pogotowie ratunkowe. A przecież dla ratowników liczy się każda minuta. – Mieszkańcy powinni zdawać sobie z tego sprawę. Bo jeśli karetka nie znajdzie chorego, na pewno znajdzie go proboszcz – dobitnie mówi wójt Kazimierz Skóra.
Podstawą do wprowadzenia wszelkich zmian jest jednak wola mieszkańców. Do połowy marca powinni wypowiedzieć się za pośrednictwem ankiet papierowych, czy są za wprowadzeniem nazw ulic. Sołtysi właśnie dostarczają ankiety do domów. Ich wyniki będą przedstawione podczas zebrania wiejskiego , które powinno zakończyć się podjęciem uchwały zobowiązującej wójta do dalszych działań.
Emocje podgrzewa widoczna na stronie urzędu gminy sonda internetowa. Co prawda, nie jest ona wiążąca dla urzędników, ale jej wyniki pokazują, że sprawa nazewnictwa budzi kontrowersje. Na ponad trzystu głosujących zaledwie 36 procent dałoby zielone światło inicjatywie.

Ile to będzie kosztować 

Największe obawy mieszkańców dotyczą kosztów wymiany dokumentów. W tym przypadku prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Gmina stara się, by koszty operacji były jak najniższe. O zwolnieniu z opłat wójt rozmawiał już ze starostą tarnobrzeskim. – Pieczątki z adnotacją o zmianie adresu będą przybijane za darmo w dowodzie rejestracyjnym – informuje wójt Kazimierz Skóra.
Wprowadzenie nazw ulic nie wpływa też na konieczność wymiany paszportów, gdyż paszport nie zawiera adresu właściciela. Właściciele nieruchomości zabudowanych poniosą jednak koszty wykonania nowych tabliczek z numerem porządkowym nieruchomości a także koszty zmian pieczątek firmowych bądź osobistych, wizytówek, zmian banerów reklamowych i publikowanych reklam.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W powiecie

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021