W Tarnobrzegu

Jest parking, ale Matka Boska musi poczekać

Jest parking, ale Matka Boska musi poczekać

Można już zobaczyć efekty zagospodarowania terenu przy domu osiedlowym w Mokrzyszowie. Jednak jeszcze wiele trzeba zrobić, aby zgodnie z życzeniem mieszkańców centrum osiedla stało się wizytówką Tarnobrzega.

Dzisiaj odbył się odbiór techniczny inwestycji, jaką realizował od października do maja Rejon Dróg Miejskich u zbiegu ulic Sienkiewicza, Chrobaka i Chłopskiej przy domu osiedlowym. Na budynku zawisła nowa tablica ogłoszeń. Teren odwodniono i oświetlono, nasadzono zieleń, zbudowano parkingi, chodniki, postawiono ławki, utwardzono drogę za sklepem i domem osiedlowym. Protokół odbioru podpisał pełniący obowiązki prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka.

Kosztorys prac opiewał na 145 tys. zł. Zapłata dla wykonawcy zostanie jednak pomniejszona o koszt renowacji figury Matki Boskiej, której firma nie mogła się podjąć z uwagi na specyfikę prac. Postument został jednak podniesiony o pół metra.

– Wstępna wycena renowacji to 25 tysięcy złotych. Figura nie jest wykonana z betonu, ale piaskowca, dlatego zajmie się tym specjalistyczna firma – mówi naczelnik wydziału techniczno-inwestycyjnego UM Małgorzata Matyka.

Renowacja figury i inwestycje już wykonane to zaledwie część prac, jakich życzyli sobie mieszkańcy głosując w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 na projekt „Ładne centrum Mokrzyszowa wizytówką Tarnobrzega”. Gołym okiem widać, że jest jeszcze sporo do zrobienia. Wrażenia psują śmieci, niszczejący zabytkowy budynek po przeciwnej stronie drogi i kibolski wulgarny napis na ogrodzeniu.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021