W Tarnobrzegu

Jest zakaz i jest cyrk

Jest zakaz i jest cyrk

Pod wieżowcami przy ulicy Sikorskiego wielbłądy z cyrku „Safari” spokojnie przeżuwają trawę. Chociaż miasto zakazało przedstawień z udziałem zwierząt, urzędnicy w tym przypadku są bezradni. Namiot cyrkowy rozstawił się na działce prywatnej.

– Nie mamy dzikich zwierząt, tylko wielbłądy, osiołki, konie, pieski. Nie dzieje im się krzywda – mówią cyrkowcy. Wczoraj, przez nikogo nie niepokojeni, rozstawili namiot na osiedlu Centrum. O występie Międzynarodowej Gali Cyrkowej w Tarnobrzegu od kilkunastu dni uprzedzały ulotki i plakaty. Z obrzydzeniem i oburzeniem niszczyli je przeciwnicy, którym udało się nawet wycofać zaproszenia ze sklepów. Dlatego, że od lutego Tarnobrzeg, wzorem wielu innych, jest miastem, gdzie występy cyrków z udziałem zwierząt są zakazane.

Łatwo je ominąć. Rozporządzenie prezydenta Tarnobrzega dotyczy bowiem terenów należących do gminy oraz gruntów w posiadaniu Skarbu Państwa, którymi zarządza prezydent. Ogłaszając swoją decyzję Grzegorz Kiełb apelował do właścicieli terenów prywatnych, żeby nie przyjmowali u siebie cyrków ze zwierzętami, ale jak widać pokusa zarobku na wynajmie terenu jest silniejsza niż presja lokalnej społeczności.

– Wyrażam ubolewanie, że tak się stało mimo moich próśb kierowanych do prywatnych właścicieli terenów – powiedział rta24 prezydent Grzegorz Kiełb. Według udzielonych nam informacji, właścicielem działki, na której występuje cyrk jest przedsiębiorca z Krakowa.

Mimo nawoływań do bojkotu cyrku i pikiety nic takiego się wczoraj nie działo, a mieszkańcy przyprowadzali na popisy artystów swoje dzieci. Występy mają się odbyć także dzisiaj.

1-_DSC0005 (Kopiowanie)

1-_DSC0013 (Kopiowanie)

1-_DSC0021 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Geoportal Miasta Tarnobrzega – utrudnienia z dostępnością

rta24.eu26 lutego 2021

#ekowyzwanie – “Rolnik” wyróżniony

rta24.eu25 lutego 2021

Poranny pożar samochodu w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lutego 2021

Kopernika z sercem dla dzieci

rta24.eu22 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Lokalna aplikacja mobilna Tu Tarnobrzeg wystartowała

rta24.eu18 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021