W Tarnobrzegu

Jest zakaz i jest cyrk

Jest zakaz i jest cyrk

Pod wieżowcami przy ulicy Sikorskiego wielbłądy z cyrku „Safari” spokojnie przeżuwają trawę. Chociaż miasto zakazało przedstawień z udziałem zwierząt, urzędnicy w tym przypadku są bezradni. Namiot cyrkowy rozstawił się na działce prywatnej.

– Nie mamy dzikich zwierząt, tylko wielbłądy, osiołki, konie, pieski. Nie dzieje im się krzywda – mówią cyrkowcy. Wczoraj, przez nikogo nie niepokojeni, rozstawili namiot na osiedlu Centrum. O występie Międzynarodowej Gali Cyrkowej w Tarnobrzegu od kilkunastu dni uprzedzały ulotki i plakaty. Z obrzydzeniem i oburzeniem niszczyli je przeciwnicy, którym udało się nawet wycofać zaproszenia ze sklepów. Dlatego, że od lutego Tarnobrzeg, wzorem wielu innych, jest miastem, gdzie występy cyrków z udziałem zwierząt są zakazane.

Łatwo je ominąć. Rozporządzenie prezydenta Tarnobrzega dotyczy bowiem terenów należących do gminy oraz gruntów w posiadaniu Skarbu Państwa, którymi zarządza prezydent. Ogłaszając swoją decyzję Grzegorz Kiełb apelował do właścicieli terenów prywatnych, żeby nie przyjmowali u siebie cyrków ze zwierzętami, ale jak widać pokusa zarobku na wynajmie terenu jest silniejsza niż presja lokalnej społeczności.

– Wyrażam ubolewanie, że tak się stało mimo moich próśb kierowanych do prywatnych właścicieli terenów – powiedział rta24 prezydent Grzegorz Kiełb. Według udzielonych nam informacji, właścicielem działki, na której występuje cyrk jest przedsiębiorca z Krakowa.

Mimo nawoływań do bojkotu cyrku i pikiety nic takiego się wczoraj nie działo, a mieszkańcy przyprowadzali na popisy artystów swoje dzieci. Występy mają się odbyć także dzisiaj.

1-_DSC0005 (Kopiowanie)

1-_DSC0013 (Kopiowanie)

1-_DSC0021 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021