W Tarnobrzegu

Jest zakaz i jest cyrk

Jest zakaz i jest cyrk

Pod wieżowcami przy ulicy Sikorskiego wielbłądy z cyrku „Safari” spokojnie przeżuwają trawę. Chociaż miasto zakazało przedstawień z udziałem zwierząt, urzędnicy w tym przypadku są bezradni. Namiot cyrkowy rozstawił się na działce prywatnej.

– Nie mamy dzikich zwierząt, tylko wielbłądy, osiołki, konie, pieski. Nie dzieje im się krzywda – mówią cyrkowcy. Wczoraj, przez nikogo nie niepokojeni, rozstawili namiot na osiedlu Centrum. O występie Międzynarodowej Gali Cyrkowej w Tarnobrzegu od kilkunastu dni uprzedzały ulotki i plakaty. Z obrzydzeniem i oburzeniem niszczyli je przeciwnicy, którym udało się nawet wycofać zaproszenia ze sklepów. Dlatego, że od lutego Tarnobrzeg, wzorem wielu innych, jest miastem, gdzie występy cyrków z udziałem zwierząt są zakazane.

Łatwo je ominąć. Rozporządzenie prezydenta Tarnobrzega dotyczy bowiem terenów należących do gminy oraz gruntów w posiadaniu Skarbu Państwa, którymi zarządza prezydent. Ogłaszając swoją decyzję Grzegorz Kiełb apelował do właścicieli terenów prywatnych, żeby nie przyjmowali u siebie cyrków ze zwierzętami, ale jak widać pokusa zarobku na wynajmie terenu jest silniejsza niż presja lokalnej społeczności.

– Wyrażam ubolewanie, że tak się stało mimo moich próśb kierowanych do prywatnych właścicieli terenów – powiedział rta24 prezydent Grzegorz Kiełb. Według udzielonych nam informacji, właścicielem działki, na której występuje cyrk jest przedsiębiorca z Krakowa.

Mimo nawoływań do bojkotu cyrku i pikiety nic takiego się wczoraj nie działo, a mieszkańcy przyprowadzali na popisy artystów swoje dzieci. Występy mają się odbyć także dzisiaj.

1-_DSC0005 (Kopiowanie)

1-_DSC0013 (Kopiowanie)

1-_DSC0021 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021