W Tarnobrzegu

Jest zakaz i jest cyrk

Jest zakaz i jest cyrk

Pod wieżowcami przy ulicy Sikorskiego wielbłądy z cyrku „Safari” spokojnie przeżuwają trawę. Chociaż miasto zakazało przedstawień z udziałem zwierząt, urzędnicy w tym przypadku są bezradni. Namiot cyrkowy rozstawił się na działce prywatnej.

– Nie mamy dzikich zwierząt, tylko wielbłądy, osiołki, konie, pieski. Nie dzieje im się krzywda – mówią cyrkowcy. Wczoraj, przez nikogo nie niepokojeni, rozstawili namiot na osiedlu Centrum. O występie Międzynarodowej Gali Cyrkowej w Tarnobrzegu od kilkunastu dni uprzedzały ulotki i plakaty. Z obrzydzeniem i oburzeniem niszczyli je przeciwnicy, którym udało się nawet wycofać zaproszenia ze sklepów. Dlatego, że od lutego Tarnobrzeg, wzorem wielu innych, jest miastem, gdzie występy cyrków z udziałem zwierząt są zakazane.

Łatwo je ominąć. Rozporządzenie prezydenta Tarnobrzega dotyczy bowiem terenów należących do gminy oraz gruntów w posiadaniu Skarbu Państwa, którymi zarządza prezydent. Ogłaszając swoją decyzję Grzegorz Kiełb apelował do właścicieli terenów prywatnych, żeby nie przyjmowali u siebie cyrków ze zwierzętami, ale jak widać pokusa zarobku na wynajmie terenu jest silniejsza niż presja lokalnej społeczności.

– Wyrażam ubolewanie, że tak się stało mimo moich próśb kierowanych do prywatnych właścicieli terenów – powiedział rta24 prezydent Grzegorz Kiełb. Według udzielonych nam informacji, właścicielem działki, na której występuje cyrk jest przedsiębiorca z Krakowa.

Mimo nawoływań do bojkotu cyrku i pikiety nic takiego się wczoraj nie działo, a mieszkańcy przyprowadzali na popisy artystów swoje dzieci. Występy mają się odbyć także dzisiaj.

1-_DSC0005 (Kopiowanie)

1-_DSC0013 (Kopiowanie)

1-_DSC0021 (Kopiowanie)

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

Uciekał przed policjantami drogówki, bo spanikował

rta24.eu10 maja 2021

Tarnobrzescy Policjanci oddali hołd zmarłemu aspirantowi

rta24.eu10 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021