W powiecie

Jeszcze radny czy już kandydat?

Jeszcze radny czy już kandydat?

Przedwyborcza atmosfera w Tarnobrzegu gęstnieje. Jak tak dalej pójdzie, to około za miesiąc w każdym łyku powietrza w mieście pełno będzie wyborczych wirusów. Przyznajemy, że tego się nie spodziewaliśmy.

Wygląda na to, że nerwy puszczają temu, kto najbardziej powinien trzymać je na wodzy, czyli prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi. Widać również, że – jak mówią marketingowcy – przynajmniej niektóre lokalne media pozycjonują się względem wyborów. A atmosfera robi się tak gęsta, że nawet zupełnie drobne sprawy eksplodują jak mina przeciwczołgowa. Ostatnio pan radny Witold Zych zaproponował, żeby miasto zakupiło urządzenia do wykrywania czadu i rozdało mieszkańcom. Pan radny Zych jak to on – pomysłów ma mnóstwo, ale prawie nigdy nawet się nie zająknie, skąd wziąć pieniądze na realizację tych pomysłów. Można by na tym tle w kilku zdaniach zrobić z pana radnego nieszkodliwego oryginała i po sprawie. Jednak prezydent Kiełb w tej sprawie wypalił z grubej rury i zarzucił radnemu, że żeruje na ludzkim nieszczęściu. I zrobiła się afera.

Tylko gęstniejącej przedwyborczej atmosferze możemy przypisać reakcję pana prezydenta. Tłumaczymy sobie, że pan prezydent nałykał się wyborczych wirusów i pod wpływem wywołanej przez nie gorączki zobaczył w radnym Zychu jednego z konkurentów. Nie tylko on podejrzewa pana radnego o prezydenckie aspiracje, ale po co tak wcześnie otwierać kolejny front? Według naszej znajomości spraw w Tarnobrzegu gdyby radny Zych wystartował, to bardziej problem miałby kandydat PiS-u niż prezydent Kiełb.Po radnym Zychu można spodziewać się, że im bliżej wyborów, tym częściej będzie sypał jak z rękawa pomysłami w stylu 500+.

Jak prezydent Kiełb na każdy będzie chciał tak nerwowo reagować, to się chłopina wykończy na parę miesięcy przed wyborami. Poza innymi względami byłaby to niepowetowana strata dla widowiska jakie się zapowiada w kampanii wyborczej. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć panu prezydentowi Kiełbowi trzymania nerwów na wodzy, a panu radnemu Zychowi o wzbogacenie swoich pomysłów o źródła finansowania, którymi nie będzie budżet miasta. A sobie i Czytelnikom życzymy wielu wrażeń, które korzystnie wpłyną na rozwój Tarnobrzega.

Grzegorz Poniedzielski

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Rocznica Powstania Warszawskiego – Zawyją syreny

rta24.eu21 lipca 2021