W powiecie

Jeszcze radny czy już kandydat?

Jeszcze radny czy już kandydat?

Przedwyborcza atmosfera w Tarnobrzegu gęstnieje. Jak tak dalej pójdzie, to około za miesiąc w każdym łyku powietrza w mieście pełno będzie wyborczych wirusów. Przyznajemy, że tego się nie spodziewaliśmy.

Wygląda na to, że nerwy puszczają temu, kto najbardziej powinien trzymać je na wodzy, czyli prezydentowi Grzegorzowi Kiełbowi. Widać również, że – jak mówią marketingowcy – przynajmniej niektóre lokalne media pozycjonują się względem wyborów. A atmosfera robi się tak gęsta, że nawet zupełnie drobne sprawy eksplodują jak mina przeciwczołgowa. Ostatnio pan radny Witold Zych zaproponował, żeby miasto zakupiło urządzenia do wykrywania czadu i rozdało mieszkańcom. Pan radny Zych jak to on – pomysłów ma mnóstwo, ale prawie nigdy nawet się nie zająknie, skąd wziąć pieniądze na realizację tych pomysłów. Można by na tym tle w kilku zdaniach zrobić z pana radnego nieszkodliwego oryginała i po sprawie. Jednak prezydent Kiełb w tej sprawie wypalił z grubej rury i zarzucił radnemu, że żeruje na ludzkim nieszczęściu. I zrobiła się afera.

Tylko gęstniejącej przedwyborczej atmosferze możemy przypisać reakcję pana prezydenta. Tłumaczymy sobie, że pan prezydent nałykał się wyborczych wirusów i pod wpływem wywołanej przez nie gorączki zobaczył w radnym Zychu jednego z konkurentów. Nie tylko on podejrzewa pana radnego o prezydenckie aspiracje, ale po co tak wcześnie otwierać kolejny front? Według naszej znajomości spraw w Tarnobrzegu gdyby radny Zych wystartował, to bardziej problem miałby kandydat PiS-u niż prezydent Kiełb.Po radnym Zychu można spodziewać się, że im bliżej wyborów, tym częściej będzie sypał jak z rękawa pomysłami w stylu 500+.

Jak prezydent Kiełb na każdy będzie chciał tak nerwowo reagować, to się chłopina wykończy na parę miesięcy przed wyborami. Poza innymi względami byłaby to niepowetowana strata dla widowiska jakie się zapowiada w kampanii wyborczej. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć panu prezydentowi Kiełbowi trzymania nerwów na wodzy, a panu radnemu Zychowi o wzbogacenie swoich pomysłów o źródła finansowania, którymi nie będzie budżet miasta. A sobie i Czytelnikom życzymy wielu wrażeń, które korzystnie wpłyną na rozwój Tarnobrzega.

Grzegorz Poniedzielski

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Utrudnienia w ruchu drogowym w Trześni

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Stypendia Wójta Gminy Grębów dla najlepszych licealistów

rta24.eu14 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021

Zajęcia z pasją w GOK Gorzyce

rta24.eu8 października 2021

Prace remontowe w gminie Gorzyce

rta24.eu7 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

Przerwa w dostawie wody na terenie miasta i gminy Nowa Dęba

rta24.eu6 października 2021