sport

“Jezioro” na Śląsku z czterema medalami

“Jezioro” na Śląsku z czterema medalami

Z czterema medalami powrócili z Otwartych Długodystansowych Mistrzostw Śląska reprezentanci Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg.

Podczas rywalizacji w Czechowicach-Dziedzicach najlepiej z tarnobrzeskiego klubu zaprezentowała się Aleksandra Ślęczka w kategorii dzieci rywalizujących na dystansie 1250 m zdobywając złoty medal. Tuż za nią linię mety minęła jej klubowa koleżanka Weronika Kukiełka, której przypadł srebrny medal, zaś czwartą lokatę wywalczyła Agata Kochan. “Srebro” stało się udziałem Julii Jarockiej, która w kategorii juniorek płynących na dystansie 5000 m zameldowała się na finiszu jako druga. Czwarty medal przypadł dla tarnobrzeskiego klubu za sprawą Adama Dzierzkowskiego (brąz) płynącego w kategorii dzieci na dystansie 1250 m. Blisko powiększenia dorobku medalowego KK Jezioro Tarnobrzeg była czwarta w kategorii młodziczek na dystansie 2000 m Otylia Błażejczak. Podobne czwarte miejsce w kat. juniorów młodszych na dystansie 5000 m stało się udziałem Jana Dzierzkowskiego. W tej samej kategorii i na tym samym dystansie piąte miejsce zajął Antoni Kołodziej, a ósme Aleksy Krystek. Wyścig juniorek młodszych na 5000 m, na szóstym miejscu ukończyła Martyna Gruszczyńska. Natomiast po zaciętej walce dziewiąta pozycja w kategorii młodzików (na 2000 m) stała się udziałem Piotra Stępnia.

Do zawodów inaugurujących tegoroczny sezon wystawiliśmy 11-osobową ekipę. Gołym okiem widać, że u zawodników procentuje doświadczenie z poprzedniego sezonu. W czerwcu przed nimi start w Lublinie podczas dorocznych regat o Puchar lubelskiego koziołka połączonych z mistrzostwami województwa lubelskiego – podsumowuje II trener KK Jezioro Tarnobrzeg – Sławomir Wiatrowski.

 

 

 

Źródło: Kajakarze Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Stalowe Dzieciaki i Mistrz Polski w Football Freestyle w Gorzycach

rta24.eu9 lipca 2021

Pierwszy TRIATHLON KIDS za nami!

rta24.eu8 lipca 2021

Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka IKS JEZIORO Tarnobrzeg jadą na Igrzyska Paraolimpijskie do Japonii!

rta24.eu2 lipca 2021

Kajakiem po Wiśle i Sanie

rta24.eu2 lipca 2021

Magdalena Szczęsna 4 na Mistrzostwach Europy

rta24.eu30 czerwca 2021

Kolejny sukces Janusza Malarza zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg

rta24.eu23 czerwca 2021

Rajd Retro Carpathia już 3 lipca

rta24.eu23 czerwca 2021

„Turniej Czwórmiasta – Czwórbój Sportowy”

rta24.eu21 czerwca 2021