wydarzenia

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia Mycek i Natalia Siwiec, utalentowane uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu śpiewają w 9. Ogólnopolskim Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem”, który od wtorku trwa w Bochni.

Festiwal o międzynarodowym zasięgu to trzydniowe wydarzenie muzyczne, skierowane do osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników, których na scenie łączy talent i pasja do śpiewania. Jego ideą jest prezentacja uzdolnień, edukacja muzyczna, aktorska, nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności. Najważniejszym punktem festiwalu, długo oczekiwanym, są dwudniowe warsztaty prowadzone przez muzyków i aktorów, którzy są też jurorami. W tym roku to Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański i Jan Wojdak.

Opiekunem artystycznym wokalistek rezprezentujących tarnobrzeską szkołę jest muzyk Paweł Gospoś. W duecie z 16 – letnią Julią Mycek, którą nauczyciele dumnie nazywają „szkolną gwiazdą” śpiewa 10-letnia Marysia Kapsa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu. Wykonują piosenkę „Ludzkie gadanie”. 14-letniej Natalii Siwiec z Nowej Dęby towarzyszy wokalistka z Lublina, a ich utwór to „Kasztany”. (Na zdjęciu od lewej Marysia, Natalia i Julia przygotowują się do występu na warsztatach z Anią Rusowicz). Jutro odbędą się przesłuchania konkursowe i koncert galowy.

– Eliminacje konkursowe były bardzo trudne, bo w jury festiwalu zasiadają same sławy z muzycznego świata. Na 200 zgłoszeń, jakie nadeszły, jury zakwalifikowało do konkursu 26 duetów, w tym nasze uczennice. To już nasz drugi udział w tym festiwalu. Wielkie przeżycie, piękna idea – cieszy się Magdalena Kapsa, nauczycielka ZSS.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Kierowca seata wybrał się na zakupy, miał blisko 3 promile

rta24.eu21 września 2021

Policjanci pomogli 47-latkowi, który wyziębiony leżał na deszczu

rta24.eu20 września 2021

Policjanci odnaleźli 81-latkę i otoczyli ją opieką

rta24.eu17 września 2021

LOTTO XXXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Maratonie kajakowym oraz Turniej Nadziei Olimpijskich

rta24.eu17 września 2021

Wypadek w Stalach- Ranni dwaj policjanci

rta24.eu17 września 2021

Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

rta24.eu16 września 2021

Coraz więcej osób bez maczek w pomieszczeniach, będą wzmożone kontrole

rta24.eu16 września 2021