wydarzenia

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia Mycek i Natalia Siwiec, utalentowane uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu śpiewają w 9. Ogólnopolskim Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem”, który od wtorku trwa w Bochni.

Festiwal o międzynarodowym zasięgu to trzydniowe wydarzenie muzyczne, skierowane do osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników, których na scenie łączy talent i pasja do śpiewania. Jego ideą jest prezentacja uzdolnień, edukacja muzyczna, aktorska, nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności. Najważniejszym punktem festiwalu, długo oczekiwanym, są dwudniowe warsztaty prowadzone przez muzyków i aktorów, którzy są też jurorami. W tym roku to Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański i Jan Wojdak.

Opiekunem artystycznym wokalistek rezprezentujących tarnobrzeską szkołę jest muzyk Paweł Gospoś. W duecie z 16 – letnią Julią Mycek, którą nauczyciele dumnie nazywają „szkolną gwiazdą” śpiewa 10-letnia Marysia Kapsa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu. Wykonują piosenkę „Ludzkie gadanie”. 14-letniej Natalii Siwiec z Nowej Dęby towarzyszy wokalistka z Lublina, a ich utwór to „Kasztany”. (Na zdjęciu od lewej Marysia, Natalia i Julia przygotowują się do występu na warsztatach z Anią Rusowicz). Jutro odbędą się przesłuchania konkursowe i koncert galowy.

– Eliminacje konkursowe były bardzo trudne, bo w jury festiwalu zasiadają same sławy z muzycznego świata. Na 200 zgłoszeń, jakie nadeszły, jury zakwalifikowało do konkursu 26 duetów, w tym nasze uczennice. To już nasz drugi udział w tym festiwalu. Wielkie przeżycie, piękna idea – cieszy się Magdalena Kapsa, nauczycielka ZSS.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021