wydarzenia

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia Mycek i Natalia Siwiec, utalentowane uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu śpiewają w 9. Ogólnopolskim Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem”, który od wtorku trwa w Bochni.

Festiwal o międzynarodowym zasięgu to trzydniowe wydarzenie muzyczne, skierowane do osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników, których na scenie łączy talent i pasja do śpiewania. Jego ideą jest prezentacja uzdolnień, edukacja muzyczna, aktorska, nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności. Najważniejszym punktem festiwalu, długo oczekiwanym, są dwudniowe warsztaty prowadzone przez muzyków i aktorów, którzy są też jurorami. W tym roku to Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański i Jan Wojdak.

Opiekunem artystycznym wokalistek rezprezentujących tarnobrzeską szkołę jest muzyk Paweł Gospoś. W duecie z 16 – letnią Julią Mycek, którą nauczyciele dumnie nazywają „szkolną gwiazdą” śpiewa 10-letnia Marysia Kapsa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu. Wykonują piosenkę „Ludzkie gadanie”. 14-letniej Natalii Siwiec z Nowej Dęby towarzyszy wokalistka z Lublina, a ich utwór to „Kasztany”. (Na zdjęciu od lewej Marysia, Natalia i Julia przygotowują się do występu na warsztatach z Anią Rusowicz). Jutro odbędą się przesłuchania konkursowe i koncert galowy.

– Eliminacje konkursowe były bardzo trudne, bo w jury festiwalu zasiadają same sławy z muzycznego świata. Na 200 zgłoszeń, jakie nadeszły, jury zakwalifikowało do konkursu 26 duetów, w tym nasze uczennice. To już nasz drugi udział w tym festiwalu. Wielkie przeżycie, piękna idea – cieszy się Magdalena Kapsa, nauczycielka ZSS.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Znęcał się nad żoną, grożąc jej pozbawieniem życia

rta24.eu13 maja 2021

Cena za odprowadzanie wód opadowych w Tarnobrzegu nie wzrośnie!

rta24.eu13 maja 2021

Brutalnie pobili 26-latka.Próbowali uniknąć odpowiedzialności

rta24.eu12 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Ruszają doraźne naprawy dróg

rta24.eu12 maja 2021

Odbierz swoje maseczki- Rusza drugi etap dystrybucji

rta24.eu12 maja 2021

Wypalając trawy stwarzasz zagrożenie i spalasz to co w niej żyje !!!

rta24.eu11 maja 2021

VI edycja porządków na Wiśle i Sanie

rta24.eu11 maja 2021