wydarzenia

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia i Natalia na wyjątkowym festiwalu w Bochni

Julia Mycek i Natalia Siwiec, utalentowane uczennice Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu śpiewają w 9. Ogólnopolskim Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem”, który od wtorku trwa w Bochni.

Festiwal o międzynarodowym zasięgu to trzydniowe wydarzenie muzyczne, skierowane do osób niepełnosprawnych oraz ich zdrowych rówieśników, których na scenie łączy talent i pasja do śpiewania. Jego ideą jest prezentacja uzdolnień, edukacja muzyczna, aktorska, nauka tolerancji i zrozumienia niepełnosprawności. Najważniejszym punktem festiwalu, długo oczekiwanym, są dwudniowe warsztaty prowadzone przez muzyków i aktorów, którzy są też jurorami. W tym roku to Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz „Yanina” Iwański i Jan Wojdak.

Opiekunem artystycznym wokalistek rezprezentujących tarnobrzeską szkołę jest muzyk Paweł Gospoś. W duecie z 16 – letnią Julią Mycek, którą nauczyciele dumnie nazywają „szkolną gwiazdą” śpiewa 10-letnia Marysia Kapsa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu. Wykonują piosenkę „Ludzkie gadanie”. 14-letniej Natalii Siwiec z Nowej Dęby towarzyszy wokalistka z Lublina, a ich utwór to „Kasztany”. (Na zdjęciu od lewej Marysia, Natalia i Julia przygotowują się do występu na warsztatach z Anią Rusowicz). Jutro odbędą się przesłuchania konkursowe i koncert galowy.

– Eliminacje konkursowe były bardzo trudne, bo w jury festiwalu zasiadają same sławy z muzycznego świata. Na 200 zgłoszeń, jakie nadeszły, jury zakwalifikowało do konkursu 26 duetów, w tym nasze uczennice. To już nasz drugi udział w tym festiwalu. Wielkie przeżycie, piękna idea – cieszy się Magdalena Kapsa, nauczycielka ZSS.

Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni oraz działające przy tej placówce Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Sandomierz – tam gdzie tradycja współgra z nowoczesnością

rta24.eu3 marca 2021

SPEED zatrzymało 8 kierowców, wszyscy stracili prawko

rta24.eu3 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Na Dzień Kobiet – Babiniec on-line

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021