Fotorelacje

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

W sobotę nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbyły się juwenalia studentów Społecznej Akademii Nauk, które były otwarte dla wszystkich mieszkańców Tarnobrzega i nie tylko. Jednym z głównych elementów imprezy była zbiórka charytatywna na rzecz 15-letniego Mateusza Mortki.

Juwenalia rozpoczęły się piknikiem rodzinnym, z którego cały dochód był przeznaczony dla Mateusza. Zbierano na specjalistyczny wózek, a także drogą rehablitację. Mateusz od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe i wodogłowie. Piknik został zorganizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu, do którego uczęszcza Mateusz. Można było dokonać zakupów albo po prostu wrzucić datek do puszki.

– Kolejny raz tarnobrzeżanie pokazali, że mają wielkie serca. Trzeba tylko czasu, by puszki się napełniły. Wózek już mamy – ogłosił ze sceny prezes stowarzyszenia, Paweł Gospoś, podczas trwania pikniku.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, gdzie chętni mogli się wraz z policjantem przejechać na quadzie. Dużo radości i emocji dostarczył również pokaz strażacki, podczas którego odważni śmiałkowie mogli sami się przekonać, jak to jest gasić pożar.

Odbył się pokaz zumby dla dzieci, który porpowadziła Marta Kaczmarek z Fitness Klub Fitneska. Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 25 maja, odbędzie się organizowany przez klub IV Bieg RUN.Fit Fitneska o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzeg. Na scenie zaprezentował się też zespół Siarkopolanie, zaśpiewała Natalia Ciecierska, a gwiazdą wieczoru był zespół After Party, przy którym licznie zebrani mieszkańcy bawili się do nocy.

Tradycyjnie, klucz do bram miasta wręczył prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który odebrała przedstawicielka studentów, Agata Tomczyk. Następnie ogłoszono wyniki konkursu na najsympatyczniejszą klasę maturalną, który wygrała klasa III „h” z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Pamiątkowy puchar wręczył prezydent wraz z przedstawicielem zarządu województwa podkarpackiego, Stanisławem Kruczkiem.

Agata Linek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018

W rodzinie siła

rta24.eu5 czerwca 2018